• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dabas muzejs aicina tuvāk iepazīt skudras (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 07:05, 13.03.2024


Ikviens var organizēt savu saimniecību, lai audzētu šos labvēlīgos kukaiņus.


Spožā skudra (Lasius fuliginosus). Vietās ar veciem kokiem (vecos mežos, parkos, alejās u.tml.) reizēm var sastapt visai īpašu skudru sugu - spožo skudru, kas Latvijā ir īpaši aizsargājama.

Sagaidot pavasari un kukaiņu mošanos, Latvijas Nacionālais dabas muzejs skolēnu brīvlaika nedēļā sarūpējis norišu ciklu Skudru rīti, no 12. līdz 15.martam.

Skudru pūznī klausīsimies stāstus par skudru dzīvi, radošajā darbnīcā veidosim paši savu skudru izstādi, kā arī noskaidrosim vairāk par aizraujošu un atbildīgu hobiju - skudru fermu turēšanu mājās. Aktivitātes notiks no otrdienas līdz piektdienai, katru dienu no plkst.11.00 līdz 14.00. Aicināti visi interesenti, bet īpaši ģimenes ar bērniem no 5 līdz 12 gadiem. Iepriekš nav jāpiesakās, un dalība ar izstādes biļetēm.

No 11. līdz 30.martam muzejā būs pieejama arī uzdevumu trasīte par gada dzīvnieku "Stirnai pa pēdām". Tā būs interesanta patstāvīgai muzeja zooloģijas un augu un sēņu ekspozīciju apskatei, meklējot atbildes uz uzdevumu grāmatiņas jautājumiem par stirnām un citiem ragaiņiem. Materiāli būs pieejami muzeja vestibilā. Dalība ar muzeja ieejas biļetēm.

Ikviens līdz 17.martam vēl var pagūt aplūkot izstādi "Lāči Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu kolāžās un Igaunijas fotogrāfu darbos". Tā stāsta par lāčiem Latvijā un Igaunijā, to uzvedību, barību, darbības pazīmēm dabā, kliedējot mītus un mācot izprast šos dzīvniekus. Dabas fotogrāfijas papildina izteiksmīgi lāču portreti un arī kāds skumjš, bet pamācošs stāsts par jaunu lāci Vidzemē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Lasiet arī

Interesanti fakti Durbes ligzdas jauno jūras ērgli sauks Hugo

Durbes ligzdas jauno jūras ērgli sauks Hugo, noskaidrots Latvijas Dabas fonda (LDF) rīkotajā aptaujā. Aptaujā piedalījās 1732 cilvēki, un ar 556 balsīm uzvarējis vārds Hugo.

Sabiedrība Aicina dot vārdu Durbes ligzdas jaunajam jūras ērglim

Latvijas Dabas fonds (LDF) aicina dot vārdu Durbes ligzdas jaunajam jūras ērglim, kas pagaidām tiek dēvēts par H kungu, liecina LDF tviterī publiskotais aicinājums.

Interesanti fakti Dabas aizsardzības pārvalde aicina brīvprātīgos glābt krupjus

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) jau trešo gadu, īstenojot kampaņu "Misija - Krupis. Izglāb princi!", aicina pieteikties brīvprātīgos krupju glābējus, lai aktīvajā migrācijas laikā noteiktā ceļa posmā palīdzētu krupjiem droši šķērsot brauktuvi.

Interesanti fakti Jūras ērgļu ligzdā Durbē izdēta pirmā ola

Durbē esošajā jūras ērgļu ligzdā, kuras norises Latvijas Dabas fonds (LDF) translē videotiešraidē, sestdienas, 23.marta, pēcpusdienā ir izdēta šosezon pirmā ola.