• Salvis,
  • Selva,
  • Venta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jelgavas koka mājas guvušas starptautisku atzinību (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Interesanti fakti
VS.LV 07:02, 20.01.2024


Latvijas valstspilsētas piemērs uzskatāms par augstvērtīgu pieredzi kultūras un pilsētvides atjaunošanas veicināšanā.


Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartāls ir vecākā pilsētas apbūves daļa ar koka ēkām, kas netika iznīcinātas II Pasaules kara laikā. Apbūves rajons veidojies laikā no 18. līdz 19. gadsimtam.

Eiropas Savienības "Interreg Europa" programmas organizētā vebinārā "Sinerģija starp tradicionālajiem kultūras jomas pārstāvjiem un kultūras radošajām industrijām" (Synergies between traditional cultural operators and cultural creative industries), augstu atzinību guvis Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartāls.

Zemgales plānošanas reģions šobrīd īsteno projektu CHERRY. Viens no tā pamatuzdevumiem ir izcelt katras projekta partneru pārstāvētās valsts vai reģiona labos piemērus kultūras un radošo industriju mijiedarbībā ar pilsētvides transformāciju, vietējo attīstību un kultūras un dabas vērtību paaugstināšanu. Iesaistīto pušu darba grupā vērtējot, kādus vietējos labās prakses piemērus varētu prezentēt projekta partneriem, eksperti kā vienu no redzamākajiem atzina Vecpilsētas ielas kvartālu.

Lai arī katrs projekta partneris savus piemērus publiski prezentēs tikai februāra izskaņā, jau tagad atzinīgi novērtēts Jelgavas tūrisma objekts. Proti, programmas pārstāvji vēl īsi pirms gadu mijas uzrunāja CHERRY projekta vadošo partneri piedalīties starptautiskā programmas nodrošinātā pieredzes apmaiņas pasākumā. Lai klausītāji gūtu plašāku ieskatu kultūras un radošo industriju jomā projektu partneru teritorijās, partneris ieteica sazināties ar Zemgales plānošanas reģionu ar lūgumu prezentēt Vecpilsētas ielas kvartālu. Pēc uzaicinājuma saņemšanas, plānošanas reģiona komanda uzrunāja Jelgavas reģionālā tūrisma centra vadītāju Ilvu Grasmani, lai dalītos ar stāstu par to, kā pilsētai izdevies realizēt tik vērienīgu un vienlaikus unikālu projektu.

Vebināra dalībnieki klausījās 3 prezentācijas - Itālijas piemērs par Veneto reģionu, kas atdzimst un kurā tiek realizēti dažādi ar kultūru un radošajām industrijām saistīti projekti ar mērķi stiprināt reģionu. Spānija tika pārstāvēta ar stāstu par Santamarijas kantona katedrāles atjaunošanu, kas šobrīd arī ieguvusi kultūrtelpas statusu. Savukārt trešais stāsts - Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartāla atdzimšana, kas ir vecākā šīs pilsētas apbūves daļa ar koka ēkām, kas netika iznīcinātas II Pasaules kara laikā. Šobrīd kvartāls jau iekarojis vietējo iedzīvotāju un tūristu atzinību, arvien vairāk interesentiem sniedzot iespēju ieskatīties ne tikai vēstures lappusēs, bet arī izzināt restaurācijas procesus, kā arī tradicionālos arodus (aušana, keramika).

Jelgavas piemērs uzskatāms par augstvērtīgu pieredzi kultūras un pilsētvides atjaunošanas veicināšanā. Šāds uzaicinājums prezentēt savu stāstu uzskatāms par lielu pagodinājumu un tas ir vēl viens apliecinājums tam, kā ar Eiropas Savienības fondu atbalstu iespējams uzlabot vidi un attīstīt dažādas jomas.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Interesanti fakti Savus noslēpumus Jaunmoku pils atklās sestdien (+VIDEO)

Muiža vēstures avotos pirmoreiz pieminēta 1544. gadā.

Interesanti fakti Līdz jūlija beigām zvejot nēģus ir aizliegts (VIDEO)

Maijs ir upes nēģu (Lampetra fluviatilis) nārsta laiks. Suga ir īpaši aizsargājama un ierobežoti izmantojama, tādēļ līdz pat 31. jūlijam tos ir aizliegts zvejot ikvienā Latvijas upē, informēja VS.LV Ilze Reinika, Dabas aizsardzības pārvaldes
vecākā komunikācijas speciāliste.

Interesanti fakti Ceturtdien nav gaidāmas laikapstākļu izmaiņas

Ceturtdien Latvijā saglabāsies silts laiks un atsevišķās vietās valsts austrumu daļā gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi.

Lasiet arī

Ekonomika Nosaukti Rīgas Filharmonijas arhitektūras metu konkursa uzvarētāji

Rīgas Filharmonijas arhitektūras metu konkursā uzvarējusi personu apvienība SIA "Mark arhitekti", SIA "Mailītis A.I.I.M." un SIA "Labie koki", otrdien paziņoja konkursa žūrija.

Ekonomika Jelgavā tīršķirnes govis audzē dabiskās pļavās (+VIDEO)

13 hektāru lielās ganības atrodas pie Iecavas un Lielupes satekas.

Interesanti fakti Jelgavas dome senā baznīcā atkal ierauga restorānu (VIDEO)

Virtuve ir aprīkota ar darbam nepieciešamajām iekārtām, kas ir lietotas, bet darba kārtībā.

Ekonomika Jelgavā vērienīgi tiek veidots industriālais parks (+VIDEO)

Lai teritorija attīstītos, ir jāsakārto transporta infrastruktūra.