Vienlaikus šajā aptaujā secināts, ka ekonomikas eksperti citos reģionos sagaida vien nelielu negatīvu ietekmi vai pat nesagaisa nekādu ietekmi, un viņi pat pauž cerības par situācijas uzlabošanos.
"Novērojamas izteiktas bažas, jo sevišķi Rietumu industrializētajās valstīs, ka Donalds Tramps kaitēs tautsaimniecībām," norāda "Ifo" pētnieks Niklass Potrafke. "Turpretī eksperti Āfrikā, Latīņamerikā un Āzijā sagaida, ka šo valstu ekonomiskā izaugsme diez vai tiks negatīvi ietekmēta," viņš piebilst.
Reģionos ar vislielāko optimismu attiecībā uz ekonomikas izaugsmi, tostarp Centrālajā un Dienvidāzijā, kā arī Ziemēļāfrikā, Austrumāfrikā un Dienvidāfrikā, novērojamas arī pozitīvākas prognozes par Trampa īstenoto tirdzniecības politiku.
Toties Ziemeļamerikā, Eiropā un Okeānijā gandrīz visi eksperti jeb aptuveni 80% respondentu uzskata, ka Trampa vadībā starptautiskā tirdzniecība tiks apgrūtināta.
Viedokļi arī dalās jautājumā, kādu ieguldījumu Tramps var sniegt pašreizējo konfliktu atrisināšanā. Kamēr aptaujātie eksperti ASV un Eiropā arī šajā jautājumā bažījas par negatīvu ietekmi, respondenti Āfrikā, Austrumeiropā, Centrālajā un Dienvidāzijā pat pauž optimistiskas prognozes.
Piemēram, Ukrainā vairums ekspertu cer uz pozitīvu Trampa ietekmi, bet vairums respondentu Vācijā gaidāmo ietekmi uztver negatīvi.
Tomēr, runājot par Trampa prezidentūras ietekmi uz klimata politiku, visā pasaulē valda izteikta vienprātība - 78% respondentu sagaida negatīvu ietekmi.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri