Mantas kopuma novērtējums un izsoles sākumcena ir 1 107 800 eiro, tostarp nekustamā īpašuma vērtība ir 1,06 miljoni eiro, mēbeļu - 20 550 eiro, mākslas darbu - 17 000 eiro, bet interjera priekšmetu un mazvērtīgā inventāra - 8600 eiro, grāmatu - 1650 eiro.
Nekustamā īpašuma izsoles sākumcena (95,69% no kopējās cenas) nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), bet kustamās mantas izsoles sākumcena (4,31% no kopējās cenas) ir apliekama ar PVN.
Izsole noslēgsies 10.februārī plkst.13.
Nekustamo īpašumu veido zemesgabals 72 kvadrātmetru platībā, administratīvā piecu stāvu ēka ar pagrabu ar kopējo platību 268,3 kvadrātmetri. Vienlaikus tiek piedāvātas nekustamajā īpašumā esošās ekskluzīvās, uz pasūtījumu izgatavotās mēbeles, mākslas darbu kolekcija - gan gleznas, gan interjera priekšmeti, kā arī mazvērtīgais inventārs un grāmatu kolekcija dažādās nozarēs un bankas izdoto grāmatu tirāžas. Izsolē tiek pārdots viss kopā kā mantas kopums.
Sniega-Svilāne informē, ka šī ir bankas viena no vērtīgākajiem nekustamajiem īpašumiem pirmā pēc kārtas izsole.
Nekustamais īpašums ir 1677.gadā celts īres nams, kas 1904.gadā pārbūvēts pēc arhitekta Aleksandra Šmēlinga projekta. Īpašums ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa Rīgas pilsētas vēsturiskā centra un UNESCO Pasaules kultūras mantojuma vietas "Rīgas vēsturiskais centrs", kā arī valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa Vecrīgas arheoloģiskā kompleksa daļa un atbilst Rīgas pilsētas centra apbūves teritorijai.
Ēkā 2013.gadā tika veikti restaurācijas un rekonstrukcijas darbi. Ēkas konstruktīvo elementu un iekšējās apdares tehniskais stāvoklis ir teicams. Tās interjeru veido cēlkoka iebūvētās mēbeles, vietām saglabāti vēsturiskie interjera akcenti. Ēkā izbūvēts lifts, logu ailās izbūvētas roku darbu vitrāžas. Ēkā iepriekš atradās "Cigāru" klubs, kura darbības nodrošināšanai tika iebūvēta speciāla dūmu nosūkšanas sistēma.
Jau ziņots, ka Ekonomisko lietu tiesa 2023.gada marta beigās apmierināja Latvijas Bankas iesniegto "Baltic International Bank" likvidācijas pieteikumu. Banka tika atzīta par likvidējamu no 2023.gada 24.marta. Tiesa par bankas likvidatoru iecēla advokātu Olavu Ceru.
Savukārt ar Ekonomisko lietu tiesas 2024.gada 24.janvāra spriedumu "Baltic International Bank" ir pasludināta par maksātnespējīgu. Par bankas maksātnespējas procesa administratori ir iecelta Linda Sniega-Svilāne.
Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), kura kopš 2023.gada ir pievienota Latvijas Bankai, 2022.gada 12.decembrī atzina "Baltic International Bank" par tādu finanšu iestādi, kas ir nonākusi vai, iespējams, nonāks finanšu grūtībās, un nolēma neveikt "Baltic International Bank" noregulējumu, proti, neīstenot pasākumus bankas darbības stabilizēšanai.
Pēc FKTK skaidrotā, "Baltic International Bank" darbības stratēģija neatbilda bankas iespējām un nebija īstenojama, tāpēc banka ilgstoši nenodrošināja pelnītspējīgu biznesa modeli. Tāpat bankai bija nopietni iekšējās pārvaldības trūkumi, tostarp noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā.
2022.gadā "Baltic International Bank", pēc neauditētajiem datiem, strādāja ar zaudējumiem 26,773 miljonu eiro apmērā, kas ir 5,3 reizes vairāk nekā 2021.gadā. Bankas aktīvi 2022.gada 31.decembrī bija 139,051 miljona eiro apmērā, kas ir par 33,8% jeb 71,12 miljoniem eiro mazāk nekā 2021.gada beigās.
Bankas lielākie akcionāri ir Valērijs Belokoņs (38,13%) un Vilorijs Belokoņs (21,3%).
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri