Šogad Latvijā vairāki lēmumi valsts līmenī ir pieņemti sasteigti, risinot īstermiņa jautājumus, nevis, domājot par valsts kopējo izaugsmi ilgtermiņā, sacīja banķiere Ieva Tetere.
Viņa norādīja, ka dažāda veida regulējumi, noteikumi un ierobežojumi šogad ir skāruši teju jebkuru uzņēmējdarbības nozari.
"Domāju, ka gandrīz jebkurš uzņēmums jūt, ka arvien klāt nāk papildu birokrātija, sertifikāti, licences, prasības. Šogad, iespējams, vairāk nekā citos gados gribas uzdot jautājumu - vai mēs netuvojamies tai aizas malai, kad pārregulējam brīvu tirgu, konkurenci un kopumā kropļojam tirgus ekonomiku?," teica Tetere.
Tāpat viņa norādīja, ka te varētu būt vietā ieteikums - katru reizi, ieviešot vienu jaunu likumdošanas iniciatīvu, būtu jāpadomā, kuras divas citas varētu likvidēt.
Tajā pašā laikā Tetere arī pauda viedokli, ka, neskatoties uz šo, bankas, tāpat kā jebkurš privāts uzņēmums, turpinās aktīvi konkurēt, piedāvāt vēl labākus produktus un pakalpojumus, piesaistīt jaunus klientus.
"Kopumā jāsaka, ka šajā gadā vairāki lēmumi valsts līmenī tika pieņemti sasteigti, risinot īstermiņa jautājumus, nevis, domājot par valsts kopējo izaugsmi ilgtermiņā. Redzam, ka arvien regulārāk parādās populistiskas iniciatīvas, mēģinājumi ierobežot cenas, noteikt jaunus ierobežojumus privātajam sektoram," sacīja Tetere.
Vienlaikus viņa norādīja, ka šī populisma tendence iezīmējas arī plašāk pasaulē - politiķi meklē ātrāko un ērtāko ceļu un arī sabiedrība nav gatava gaidīt ilgus gadus. "Kaut kādu, vienalga kādu rezultātu vajag tagad, taču tas nenāk par labu valstij, biznesa videi, uzņēmējiem, ārvalstu investoriem," teica Tetere.
Viņa arī atzīmēja, ka, vērtējot kopējās norises ekonomikā, 2024. ir bijis labs gads - pasaules ekonomika kopumā aug, vērtspapīru un akciju tirgi šogad ir uzrādījuši lieliskus rezultātus, kā arī Eiropas Centrālā banka (ECB) šogad beidzot sāka samazināt procentu likmes un kopējais skats uz nākotni kļūst optimistiskāks.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri