• Monta,
  • Silva,
  • Tince
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pētījums: jaunie Latvijas darbinieki strādā no mājām (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:32, 28.09.2024


Digitālajā laikmetā psiholoģiskā vide ir izaicinoša, un kļūst arvien sarežģītāk novērtēt pašsajūtu.


Jaunieši ir noņēmuši robežu starp darbu un atpūtu.

Valsts iedzīvotāju pētījumā tika konstatēts, ka 2023.gadā katrs trešais darbinieks Latvijā strādāja attālinātajā režīmā. Klātienē biežāk strādā 45 līdz 54 gadus veci darbinieki, savukārt elastīgā režīmā biežāk darbojas 18 līdz 24 gadus veci darbinieki, strādājošie ar augstāko izglītību, augstākā līmeņa vadītāji un speciālisti, kā arī darbinieki ar augstākiem personīgajiem ienākumiem, kas skaidrojams arī ar veicamo darbu specifiku.

Tāpat pieaug prasība pēc profesionālās attīstības un karjeras izaugsmes iespējām, kā arī lielāka uzmanība tiek pievērsta uzņēmuma sociālajai atbildībai un ilgtspējībai. Īpaši izteikti tas vērojams jaunākās darba tirgū esošās paaudzes vidū.

86% no tā dēvētās Gen Z jeb cilvēkiem, kas dzimuši pēc 1997.gada, atzīst, ka mērķa izjūta darbā ir svarīga viņu vispārējai apmierinātībai, un lai tas nebūtu tikai peļņas avots, bet nodarbe ar pievienotu vērtību. Šai paaudzei raksturīgi atteikties no darba uzdevumiem vai pat uzņēmumiem, kas nesaskan ar viņu vērtībām.

Labi darbinieki ir ļoti liela vērtība, tādēļ esam izstrādājuši iekšējo Labbūtības programmu, sekojot līdzi labas prakses paraugiem visā pasaulē. Pasākumu kopumu darbinieku psiholoģiskās labsajūtas nodrošināšanai iespējams iedalīt trīs daļās: vide, izglītošanās un atpūta.

Psiholoģisko komfortu darbā savukārt raksturo atbalstoša vide un iespēja izteikt idejas bez bailēm no negatīvām sekām, drošības sajūta. Taču digitālajā laikmetā psiholoģiskā vide ir izaicinoša, un kļūst arvien sarežģītāk novērtēt darbinieku pašsajūtu un emocionālo stāvokli. Tradicionālās komunikācijas metodes, piemēram, sarunas pie kafijas automāta vai neformālas pārrunas biroja vidē, tiek aizstātas ar virtuālām sapulcēm un ziņojumapmaiņas platformām, kas bieži vien ir visai bezpersoniskas. Vienlaikus darba un privātās dzīves līdzsvars ir galvenais kritērijs, izvēloties darbu, piemēram, Gen Z paaudzei - atsevišķu uzņēmumu mēģinājumi atgriezties pie lielāka klātienes darba īpatsvara vai pat pilnīgas pārejas atpakaļ uz to, ir devuši neviendabīgus rezultātus. Pie ieguvumiem minama uzlabota iesaiste, ciešāka sadarbība, taču daļai darbinieku tas ir radījis stresu un samazinātu produktivitāti.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Atklāti lielākie nodokļu parādnieki Latvijā

Nodokļu parādi, kas sasniedz vismaz 150 eiro, reģistrēti 19% uzņēmumu, liecina "Lursoft" pētījuma dati. Salīdzinot ar 2023.gada izskaņu, audzis gan parādnieku skaits, gan arī nodokļu parāda apjoms.

Ekonomika LVM paplašina dronu izmantošanu Latvijas mežu bagātības uzraudzībā (+VIDEO)

Apsekošana ļauj novērtēt, kādi uzturēšanas darbi būtu jāveic.

Ekonomika Valsts elektroauto tirgus aug ekonomiski aktīvā segmentā (+VIDEO)

Pašlaik baterijas mūžs jau kalpo ilgāk, nekā auto.

Ekonomika Kopš gada sākuma sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā nav mainījušās

Šī gada septembrī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenās netika konstatētas izmaiņas, un, salīdzinot arī ar 2024.gada sākumu, sērijveida dzīvokļu cenas nav mainījušās, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Lasiet arī