• Andis,
  • Zeltīte
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptauja: Latvijā 18% cilvēku ir nesen sākuši biznesu vai plāno to sākt

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 22:38, 22.09.2024


Ideja par biznesa sākšanu vai jau nodibināts uzņēmums ir vairāk nekā 8% Latvijas iedzīvotāju, bet vēl 10% cilvēku grib sākt biznesu, taču vēl atrodas īstās idejas meklējumos, informē "SEB bankas" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.



Abos gadījumos situācija ir līdzīga arī Lietuvā, kur 8% cilvēku ir nesen nodibinājuši uzņēmumu vai drīzumā grasās to darīt, bet par īsto biznesa ideju prāto vēl 11%, savukārt Igaunijā 13% ir vai nu jau izveidojuši uzņēmumu vai drīzumā grasās to izdarīt, bet biznesa idejas meklējumos ir 10% cilvēku.

Šogad uzņēmumu ir izveidojuši un sākuši darbu, vai arī drīzumā plāno biznesa startu 3% aptaujāto Latvijā, 3% Lietuvā un 6% Igaunijā. Pie biznesa idejas attīstības strādā, taču uzņēmumu vēl nav nodibinājuši 5% respondentu Latvijā un Lietuvā, bet Igaunijā to ir mazliet vairāk - 7%.

Aptuveni desmitā daļa no aptaujātajiem katrā Baltijas valstī domā par biznesu, bet vēl meklē īsto ideju. Īpaši augsts šis rādītājs ir jauniešu vidū - Latvijā 22% jauniešu 18 līdz 29 gadu vecumā prāto par uzņēmuma veidošanu.

Runājot par galvenajiem šķēršļiem, kas kavē sākt biznesu, Latvijā dominē divi - administratīvie šķēršļi (birokrātija, nodokļi), kas attur 24% respondentu, kā arī bažas par finansiālo stabilitāti, kas rada bažas vēl 24% cilvēku.

Abi minētie apstākļi ir izteiktāki Latvijā, bet visās Baltijas valstīs šķērslis ir sākotnējā kapitāla trūkums - 23% Latvijā, 24% Lietuvā un 25% Igaunijā. Igaunijā cilvēkus no biznesa sākšanas attur arī bažas par situāciju valsts ekonomikā (25%), bet Lietuvā cilvēkiem pietrūkst pārliecības par biznesa ideju (21%).

Finansiāls atbalsts un labvēlīgi finansēšanas nosacījumi ir galvenais, ko cilvēki sagaida, lai sāktu biznesu - to minējuši aptuveni 40% respondentu visās Baltijas valstīs. Īpaši aktuāli tas ir jauniešu auditorijā, kur finansiālu atbalstu vēlētos saņemt 58% respondentu.

Latvijā cilvēki akcentē arī nepieciešamību iegūt papildu zināšanas un prasmes (23%), vēlas saņemt praktisku atbalstu administratīvajos un birokrātiskajos procesos, piemēram, uzņēmuma reģistrēšanā (22%), kā arī dzirdēt padomus no pieredzējuša mentora, kurš ir izveidojis uzņēmumu (22%).

Puse no visiem aptaujātajiem ir teikuši, ka tuvākajā laikā par uzņēmējiem kļūt nevēlas, bet jauniešu auditorijā šis rādītājs ir krietni zemāks - 30%. Vairāk nekā ceturtā daļa cilvēku jeb 27% par šo jautājumu nav domājuši.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Daugavpils uzņēmēji saņēma no 10 līdz 16 tūkstošiem eiro (+VIDEO)

Biznesa idejas, kas guvušas atbalstu, veiksmīgi arī tiks īstenotas.

Ekonomika Alūksnes novadā par 25 miljoniem eiro atklāta kokapstrādes rūpnīca (+VIDEO)

Uzņēmuma vērtība – motivēti darbinieki, kas kļuvuši par saliedētu un mērķtiecīgu komandu.

Ekonomika Taivānas dronu ražotāji vēlas sadarboties ar Latviju (+VIDEO)

Pasākuma vispārējais mērķis ir izveidot platformu tīklu veidošanai.

Ekonomika Jautājumā par Tet un LMT nākotni ir trīs scenāriji, kā virzīties uz priekšu

Jautājumā par tehnoloģiju uzņēmumu SIA "Tet" un SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) nākotni valdībai ir trīs scenāriji, kā varētu virzīties uz priekšu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Lasiet arī

Ekonomika Latvijas jaunuzņēmumi no Eiropas fondiem var saņemt 30 000 eiro (+VIDEO)

Ņemot vērā pašreizējo politisko un ekonomisko situāciju pasaulē, ES vēlas uzņemties vadošā inovatora lomu.

Ekonomika Rīgā piektdien darbu sāks biznesa centrs «Novira Plaza»

Piektdien, 12.aprīlī, darbu sāks biznesa centrs "Novira Plaza", kurā ieguldīti 70 miljoni eiro. Biznesa centrs nodots ekspluatācijā februārī.

Ekonomika Gulbe: Latvijā pārtikas ražotājiem un tirgotājiem nav vienlīdzīgs tirgus spēks

Latvijā pārtikas ražotājiem un tirgotājiem nav vienlīdzīgs tirgus spēks, trešdien intervijā Latvijas Radio sacīja Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja, vadošā pētniece Ingūna Gulbe, komentējot Konkurences padomes (KP) konstatēto, ka Latvijā ražotām pārtikas precēm tirgotāji piemēro lielāku uzcenojumu.

Ekonomika Valdība aicina uzņēmējus pārorientēt biznesu no Krievijas uz citām valstīm

Valdība ir gatava palīdzēt uzņēmējiem pārorientēt biznesu no Krievijas un Baltkrievijas uz citām valstīm, tā šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču apgalvoja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).