Pamata atalgojums gada laikā Latvijā pieaudzis par 8,2%

Ekonomika
LETA 11:14, 03.09.2024 0

Latvijā vidējais pamata atalgojums mēnesī, tam pašam darbiniekam strādājot tajā pašā amatā, gada laikā pieaudzis par 8,2%, liecina atalgojuma pētījumu un vadības konsultāciju uzņēmuma "Figure Baltic Advisory" veiktais ikgadējais Vispārējais atalgojuma pētījums.

 
Foto: Pinterest

Pērn atalgojums Latvijā pieaudzis lēnāk nekā gadu iepriekš, kad kāpums bija par 11,5%.

Savukārt Igaunijā vidējā mēneša pamatalga pērn palielinājās par 7,3%, bet Lietuvā - par 8,8%.

Latvijas reģionos mēneša pamatalga un gada kopējā alga augusi straujāk nekā Rīgā - reģionos mēneša pamatalga pieauga par 9,1%, kamēr Rīgā kāpums bija par 8%, savukārt gada kopējā alga reģionos palielinājās par 11,7%, bet Rīgā - par 9,5%. Vienlaikus Rīgā maksā vidēji par 13,6% lielāku atalgojumu nekā reģionos.

Pētījumā aprēķinātas arī vidējās algu izmaiņas dažādās darbinieku grupās. Mēneša pamatalga visstraujāk augusi funkciju vadītājiem - par 9% un speciālistiem - par 9%, bet vislēnākais kāpums bijis vidēja līmeņa vadītājiem un ekspertiem - par 7%. Savukārt gada kopējā alga visstraujāk augusi jaunākajiem speciālistiem, strādniekiem - par 11% un speciālistiem - par 11%, bet vislēnāk vadītājiem, ekspertiem - par 9% un vecākajiem speciālistiem - par 9%.

"Figure Baltic Advisory" valdes locekle un vadošā konsultante Anta Praņēviča skaidro, ka, analizējot faktorus, kas ietekmējuši atalgojuma izmaiņas, secināts, ka lielu ietekmi šogad radīja iekšējā taisnīguma un vienlīdzības nodrošināšana organizācijās - 57% organizāciju norādījušas, ka tas ietekmēja atalgojumu lielā mērā, bet 19% pauduši, ka ietekme bija būtiska.

Tomēr nozīmīgāka ietekme joprojām ir individuālajiem darba rezultātiem - 48% organizāciju norādījušas, ka ietekmējis atalgojumu lielā mērā, bet 36%, ka nozīmīgi, kā arī amata nozīmīgumam organizācijās - 57% organizāciju norādījušas, ka tas lielā mērā ietekmējis atalgojumu, bet 25% atzinuši būtisku ietekmi.

Organizāciju izteiktajās prognozēs "Figure Baltic Advisory" sagaida, ka nākamajā gadā atalgojuma pieaugums Latvijā būs mērenāks - mēneša pamatalga varētu pieaugt par 5,3%, un arī gada kopējā alga varētu augt par 5,3%.

Lietuvā prognozēts straujāks pieaugums - mēneša pamatalgas pieaugums tiek lēsts par 6,3%, bet gada kopējās algas - par 6,9%. Savukārt Igaunijā mēneša pamatalga varētu pieaugt par 5,4%, bet gada kopējā alga - par 5,6%.

Analizējot plānotās darbinieku izmaiņas līdz 2024.gada beigām, secināts, ka 57% organizāciju Latvijā darbinieku skaits palielināsies, kamēr Lietuvā un arī Igaunijā 63%, savukārt 31% organizāciju Latvijā darbinieku skaits šā gada laikā nemainīsies (Lietuvā - 26%, Igaunijā - 25%), bet 12% - samazināsies (Lietuvā - 11%, Igaunijā - 12%).

Pētījumā noskaidroti arī populārākie papildu labumi, kurus organizācijas piedāvā darbiniekiem - izplatītākais no tiem ir izklaides pasākumi (sporta pasākumi darbiniekiem, Ziemassvētku balle un citi), ko piedāvā 96% no organizācijām, kas piedalījās pētījumā. Seko iespēja strādāt attālināti (95%). Pērn tas bija populārākais papildu labums, bet izklaides pasākumi bija otrajā vietā. Vienlīdz populārā šogad ir arī veselības apdrošināšana, ko piedāvā 95% organizāciju.

Подписывайтесь на Телеграм-канал VS.LV! Заглядывайте на страницу VS.LV на Facebook! И читайте главные новости о Латвии и мире!
Lasīt visus komentārus (0)


ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Daugavpils uzņēmēji saņēma no 10 līdz 16 tūkstošiem eiro (+VIDEO)

Biznesa idejas, kas guvušas atbalstu, veiksmīgi arī tiks īstenotas.

Ekonomika Alūksnes novadā par 25 miljoniem eiro atklāta kokapstrādes rūpnīca (+VIDEO)

Uzņēmuma vērtība – motivēti darbinieki, kas kļuvuši par saliedētu un mērķtiecīgu komandu.

Ekonomika Taivānas dronu ražotāji vēlas sadarboties ar Latviju (+VIDEO)

Pasākuma vispārējais mērķis ir izveidot platformu tīklu veidošanai.

Ekonomika Jautājumā par Tet un LMT nākotni ir trīs scenāriji, kā virzīties uz priekšu

Jautājumā par tehnoloģiju uzņēmumu SIA "Tet" un SIA "Latvijas mobilais telefons" (LMT) nākotni valdībai ir trīs scenāriji, kā varētu virzīties uz priekšu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).

Lasiet arī

Ekonomika Labklājības ministrija iecerējusi katru gadu pārskatīt minimālo algu

Labklājības ministrija (LM) iecerējusi mainīt līdzšinējo kārtību, kādā tiek noteikta minimālā alga, plānojot tās apmēru pārskatīt katru gadu.

Sabiedrība Jelgavas mērs Rāviņš pērn algā saņēmis par 17 800 eiro vairāk

Jelgavas mēra Andra Rāviņa (ZZS) alga par darbu pašvaldībā pagājušajā gadā bijusi 58 500 eiro, kas ir par 17 835 eiro vairāk nekā gadu iepriekš, liecina Valsts ieņēmumu dienesta publiskotā amatpersonas deklarācija.

Ekonomika Arodbiedrības rosina noteikt minimālo algu 50% apmērā no vidējās mēneša algas

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) rosina noteikt minimālo algu 50% apmērā no vidējās mēneša algas valstī.

Sabiedrība Perevoščikovs pērn nopelnījis 43 387 eiro

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs pagājušajā gadā algā nopelnījis 43 387 eiro, kas ir par apmēram 17,28% mazāk nekā 2022.gadā, kad viņš saņēma 52 452 eiro, liecina viņa valsts amatpersonas deklarācija.