Pērn atalgojums Latvijā pieaudzis lēnāk nekā gadu iepriekš, kad kāpums bija par 11,5%.
Savukārt Igaunijā vidējā mēneša pamatalga pērn palielinājās par 7,3%, bet Lietuvā - par 8,8%.
Latvijas reģionos mēneša pamatalga un gada kopējā alga augusi straujāk nekā Rīgā - reģionos mēneša pamatalga pieauga par 9,1%, kamēr Rīgā kāpums bija par 8%, savukārt gada kopējā alga reģionos palielinājās par 11,7%, bet Rīgā - par 9,5%. Vienlaikus Rīgā maksā vidēji par 13,6% lielāku atalgojumu nekā reģionos.
Pētījumā aprēķinātas arī vidējās algu izmaiņas dažādās darbinieku grupās. Mēneša pamatalga visstraujāk augusi funkciju vadītājiem - par 9% un speciālistiem - par 9%, bet vislēnākais kāpums bijis vidēja līmeņa vadītājiem un ekspertiem - par 7%. Savukārt gada kopējā alga visstraujāk augusi jaunākajiem speciālistiem, strādniekiem - par 11% un speciālistiem - par 11%, bet vislēnāk vadītājiem, ekspertiem - par 9% un vecākajiem speciālistiem - par 9%.
"Figure Baltic Advisory" valdes locekle un vadošā konsultante Anta Praņēviča skaidro, ka, analizējot faktorus, kas ietekmējuši atalgojuma izmaiņas, secināts, ka lielu ietekmi šogad radīja iekšējā taisnīguma un vienlīdzības nodrošināšana organizācijās - 57% organizāciju norādījušas, ka tas ietekmēja atalgojumu lielā mērā, bet 19% pauduši, ka ietekme bija būtiska.
Tomēr nozīmīgāka ietekme joprojām ir individuālajiem darba rezultātiem - 48% organizāciju norādījušas, ka ietekmējis atalgojumu lielā mērā, bet 36%, ka nozīmīgi, kā arī amata nozīmīgumam organizācijās - 57% organizāciju norādījušas, ka tas lielā mērā ietekmējis atalgojumu, bet 25% atzinuši būtisku ietekmi.
Organizāciju izteiktajās prognozēs "Figure Baltic Advisory" sagaida, ka nākamajā gadā atalgojuma pieaugums Latvijā būs mērenāks - mēneša pamatalga varētu pieaugt par 5,3%, un arī gada kopējā alga varētu augt par 5,3%.
Lietuvā prognozēts straujāks pieaugums - mēneša pamatalgas pieaugums tiek lēsts par 6,3%, bet gada kopējās algas - par 6,9%. Savukārt Igaunijā mēneša pamatalga varētu pieaugt par 5,4%, bet gada kopējā alga - par 5,6%.
Analizējot plānotās darbinieku izmaiņas līdz 2024.gada beigām, secināts, ka 57% organizāciju Latvijā darbinieku skaits palielināsies, kamēr Lietuvā un arī Igaunijā 63%, savukārt 31% organizāciju Latvijā darbinieku skaits šā gada laikā nemainīsies (Lietuvā - 26%, Igaunijā - 25%), bet 12% - samazināsies (Lietuvā - 11%, Igaunijā - 12%).
Pētījumā noskaidroti arī populārākie papildu labumi, kurus organizācijas piedāvā darbiniekiem - izplatītākais no tiem ir izklaides pasākumi (sporta pasākumi darbiniekiem, Ziemassvētku balle un citi), ko piedāvā 96% no organizācijām, kas piedalījās pētījumā. Seko iespēja strādāt attālināti (95%). Pērn tas bija populārākais papildu labums, bet izklaides pasākumi bija otrajā vietā. Vienlīdz populārā šogad ir arī veselības apdrošināšana, ko piedāvā 95% organizāciju.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri