• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«Latvijas pasts» strauji ceļ tarifus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:14, 08.07.2024


VAS "Latvijas pasts" Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) ir iesniedzis universālā pasta pakalpojumu (UPP) tarifu projektu, kas tostarp no 2025.gada 1.janvāra paredz palielināt iekšzemes pasta paku sūtījumu tarifus, kā arī mainīt pārrobežu pasta pakalpojumu tarifus, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".


Foto: LETA

Tarifu izmaiņas saistītas ar klientu paradumu maiņu, tradicionālo pasta sūtījumu apmēra samazinājumu, transporta un loģistikas izmaksu kāpumu, energoresursu cenu palielināšanos un darbinieku atalgojuma pieaugumu, norādīts paziņojumā.

Iekšzemes vienkāršās pakas sūtījuma (no 1,001 līdz diviem kilogramiem) cena palielināsies par 7,3% - no 4,76 eiro līdz 5,11 eiro, iekšzemes ierakstītas pakas sūtījums (no 1,001 līdz diviem kilogramiem) maksās 7,05 eiro līdzšinējā 6,21 eiro vietā, kas ir par 13,5% vairāk, bet iekšzemes apdrošinātās pakas (no 1,001 līdz diviem kilogramiem) sūtījuma cena samazināsies par 8,4% - no 6,93 eiro līdz 6,35 eiro. Vienlaikus jāņem vērā, ka pie apdrošinātajiem pasta paku sūtījumiem papildus ir jāmaksā arī 2% no apdrošināšanas summas.

Paredzēts, ka iekšzemes vienkāršās vēstules svarā līdz 20 gramiem nosūtīšanas cena palielināsies par 36,4% - no 1,65 eiro līdz 2,25 eiro, iekšzemes ierakstītās vēstules svarā līdz 20 gramiem nosūtīšanas cena būs 4,15 eiro līdzšinējā 3,1 eiro vietā, kas ir par 33,9% vairāk, savukārt iekšzemes apdrošinātās vēstules svarā līdz 20 gramiem nosūtīšanas cena pieaugs par 9,9% un būs 4,2 eiro līdzšinējo 3,82 eiro vietā.

Savukārt atlaide par ierakstītu un apdrošinātu sūtījumu noformēšanu "Mans pasts" tiks samazināta par 40,7% - no 0,59 līdz 0,35 eiro.

Tāpat palielināsies abonēto preses izdevumu piegādes tarifs. Jaunais tarifu projekts paredz, ka no 1.janvāra tarifs par vienas preses izdevuma vienības piegādi palielināsies par 23,6% - no 0,55 eiro līdz 0,68 eiro, bet tarifs par kilogramu palielināsies par 21,7% - no 1,2 eiro līdz 1,46 eiro.

"Latvijas pasta" pārstāvji iepriekš skaidroja, ka, ņemot vērā valsts kompensēšanas mehānismu preses izdevumu piegādei, vienas preses vienības piegādes izmaksas preses izdevējiem mainīsies vidēji no 0,15 līdz 0,18 eiro, kas gada laikā iknedēļas izdevumam veido 1,5 eiro izmaksu pieaugumu.

Gaidāmas izmaiņas arī pārrobežu pasta pakalpojumu tarifiem, tostarp, piemēram, vienkāršas vēstules sūtījums uz ASV svarā līdz 20 gramiem pieaugs divas reizes - no 1,83 eiro līdz 3,72 eiro, bet ierakstītas pakas nosūtīšana uz ASV (nepārsniedzot vienu kilogramu) maksās 20,6 eiro līdzšinējo 23,91 eiro vietā, kas ir par 13,8% mazāk.

Savukārt ierakstītas pasta pakas sūtījuma uz Igauniju svarā līdz diviem kilogramiem tarifs samazināsies par 9,6% - no 14,24 eiro līdz 12,88 eiro, bet pasta pakas sūtījuma uz Lietuvu svarā līdz diviem kilogramiem maksa saruks par 14,5% - no 17,26 eiro līdz 14,75 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Ekonomika Rīgas brīvosta uzrunājusi arī Vidusjūras baseina operatorus

Rīgas brīvostas pārvalde regulāras prāmju satiksmes atjaunošanai uzrunājusi arī Vidusjūras baseina prāmju operatorus, intervijā aģentūrai LETA sacīja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins.

Lasiet arī

Sabiedrība Būs jaunais pasta nodaļu koncepts

"Latvijas pasts" patlaban neslēgs nevienu pasta nodaļu,

Ekonomika Pasts ar SM apsver trīs stratēģiskos virzienus turpmākajam pasta nodaļu tīklam

Patlaban VAS "Latvijas pasts" ar Satiksmes ministriju (SM) apsver trīs stratēģiskos virzienus, kas iezīmētu turpmāko pasta nodaļu tīklu, aģentūrai LETA skaidroja pasta pārstāvji.

Sabiedrība Apstiprināta Latvijas pasta pagaidu padome

Ceturtdien apstiprināta VAS "Latvijas pasts" pagaidu padome, informēja Satiksmes ministrijā (SM).