• Margarita,
  • Margrieta
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Mēneša laikā Daugavpilī sāks augt industriālais parks (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:16, 06.07.2024


Projekta īstenošana ļaus Latgalei piesaistīt jaunas tehnoloģijas.


Nākotnē arī Daugavpils apsver lidostas atjaunošanu.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība realizē jauna un Latgalē vienīgā industriālā parka būvniecības projektu, kura rezultātā tiks izveidots viens no Latvijā lielākajiem modernajiem industriālajiem parkiem, kas orientēts uz viedo tehnoloģiju attīstību. Šim projektam (ALTOP) Atveseļošanas fonds piešķīris 17 125 169,70 eiro (bez PVN) finansējumu.
Būvniecība sāksies mēneša laikā, tās termiņš ir 16 mēneši, respektīvi – visi darbi jāpabeidz līdz 2025. gada beigām.

Veiksmīgi noslēgušās arī iepirkumu procedūras būvdarbiem un būvuzraudzībai. Iepirkumu uzraudzības birojs ir veicis iepirkuma procedūras norises pirmspārbaudi un nav konstatējis iepirkuma procedūras pārkāpumus, par ko ir sniedzis pozitīvo atzinumu.

2023. gada decembrī Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) pieņēma lēmumu par Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējuma piešķiršanu Daugavpils valstspilsētas pašvaldībai projekta “Austrumlatvijas viedo tehnoloģiju un pētniecības centra (ALTOP) Industriālā parka izveide” realizācijai. Industriālais parks tiks būvēts Daugavpils valstspilsētas pašvaldības īpašumā esošajā teritorijā – Augšdaugavas novada Locikos, sadarbojoties ar Augšdaugavas novada pašvaldību. Projektā paredzēta ražošanas ēkas izbūve, piegulošās teritorijas labiekārtošana, inženierkomunikāciju izbūve, kā arī ceļu “Lociki–Lidlauks” un “Lidostas iela” pārbūve.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš ziņo: “Šodien tika pieņemts galīgais un pilsētas attīstībai nozīmīgs lēmums, lai attīstītu mūsu pilsētu un radītu jaunas darba vietas, veicinot jaunas investīcijas reģionā. Īpaši svarīgs šis brīdis ir pilsētai, kad tiek likti pamati jauna industriāla parka būvniecībai kādreizējās pamestās lidostas teritorijā. Mēs esam apņēmības un ambīciju pilni attīstīt šo vietu, veidojot jaunas darba vietas pierobežā, būvējot mūsu pilsētas nākotni.”

Jaunā Daugavpils lidlauka un piegulošās teritorijas attīstības koncepcija paredz veidot ALTOP industriālo parku, kurā ietverts Viedo tehnoloģiju parks, Zinātnes parks un Daugavpils lidosta ar aviācijas centru. Viedo tehnoloģiju parku paredzēts izvietot aptuveni 50 ha platībā. Tajā plānots izbūvēt industriālās ražošanas ēkas un A klases loģistikas noliktavas. Zinātnes parkam paredzēti apmēram 3 ha no kopējās platības, ziņo vietne daugavpils.lv.

Atbilstoši TEP iecerēm, Zinātniskajā parkā paredzēts izvietot Biznesa inkubatoru, Mūžizglītības centru un Eksperimentālās laboratorijas, kur sadarbībā ar Latvijas augstākās izglītības iestādēm tiktu veikts pētnieciskais darbs, nodrošinātas izglītības un profesionālās prakses iespējas. Lielākā teritorijas daļa – 175 ha platībā paredzēta Daugavpils lidostai ar aviācijas centru, izbūvējot tiem nepieciešamo infrastruktūru.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Ekonomika Rīgas brīvosta uzrunājusi arī Vidusjūras baseina operatorus

Rīgas brīvostas pārvalde regulāras prāmju satiksmes atjaunošanai uzrunājusi arī Vidusjūras baseina prāmju operatorus, intervijā aģentūrai LETA sacīja Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Sandis Šteins.

Lasiet arī

Sabiedrība Veloceļu garums Daugavpilī sasniedz gandrīz 44 kilometrus

Veloceļu garums Daugavpilī pašlaik sasniedz 43,79 kilometrus, liecina pašvaldības publiskotā informācija.

Sabiedrība LTV: Daugavpils pilsētas svētkos uzdarbojušies okupācijas slavinātāji

Daugavpils pilsētas svētku laikā ar video starpniecību uzstājies arī krievu komiķis Denis Dorohovs, kurš iepriekš paudis atbalstu Krievijas agresijai Ukrainā, vēstīja Latvijas Televīzija (LTV).

Kriminālziņas Sadurta Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja

Pagājušās nedēļas izskaņā uzbrukumā sadurta Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāja Inta Vaivode, atsaucoties uz neoficiālu informāciju, vēsta Latvijas Televīzija.

Kultūra Valstspilsēta Daugavpils veicina slāvu kultūras attīstību (+VIDEO)

Vietējās varas iestādes iesaista sabiedriskās organizācijas.