• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Jelgavā daži desmiti cilvēku protestē pret tirdzniecības centra būvniecību

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 21:23, 18.06.2024


Pret tirdzniecības centra būvniecību Lielupes krastā Jelgavā, netālu no pils, otrdienas vakarā protestē ap 20 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.


Foto: Facebook

Pikets noris mierīgi, Valsts policijas un Pašvaldības policijas uzraudzībā. Protestētāji tur rokās plakātus ar uzrakstiem "Valstspilsētai valstisku domāšanu", "Rotācijas aplim nē", "Lielveikalam nē", "Parkam jā" un citus.

Piketa dalībnieku vidū ir arī Jelgavas domes opozicionārs Andrejs Pagors (LKS), kurš tur plakātu krievu valodā.

Protesta akciju rīko biedrība "Lielupes parka un skvēra saglabāšana Cukura ielā 2, Jelgavā".

Piketa mērķis ir nepieļaut teritorijā Cukura ielā 2 tirdzniecības centra un rotācijas apļa Cukura un Lielās ielas krustojumā būvniecību. Tāpat protestētāji vēlas, lai pašvaldība ierāda SIA "Auras centrs" līdzvērtīgu teritoriju citā vietā, lai Cukura ielā 2 izveidotu parku.

Jelgavas domes opozīcijas deputāts Gunārs Kurlovičs (LRA) sociālajos medijos arī informē, ka ar biedrības atbalstu tapis kolektīvais iesniegums, kurā ir priekšlikums samainīt minēto zemesgabalu ar cenas ziņā līdzvērtīgu zemesgabalu bijušajā lidlauka teritorijā. Tas domei jāizskata 20.jūnija domes sēdē.

Kolektīvajā iesniegumā pausts, ka neatkarīgi no plānotā objekta funkcionalitātes nemainās tā apjomi, ietekme uz transporta infrastruktūras pārslodzi un apkārtējo ainavu un vidi. Tāpat iedzīvotāji norāda uz gaisa piesārņojumu un trokšņa normām, kas Lielās ielas posmā no Uzvaras ielas līdz Kalnciema ceļam tiek pārsniegtas.

LETA jau rakstīja, ka Jelgavā, Cukura ielā 2, plānots attīstīt jaunu tirdzniecības, pakalpojumu un izklaides kompleksu, uzbūvējot jaunas ēkas, transporta infrastruktūru, kā arī labiekārtot teritoriju kopumā 35 610 kvadrātmetru platībā.

Īpašums pieder "Auras Centrs", kas arī rosināja detālplānojuma un vides pārskata izstrādi.

Prasības paredz, ka plānotās būves fasādei ir jābūt arhitektoniski izteiksmīgai, bet Lielupes promenādes pusē - atvērtai, pirmajā stāvā paredzot izvietot publisko pakalpojumu objektus, kas jāveido kā daļa no gājēju promenādes, līdz ar to sasaistot šīs divas teritorijas. Pēc detālplānojuma un vides pārskata projekta pilnveidošanas tas atkārtoti tiks nodots publiskajai apspriešanai, informēja pašvaldībā.

Pirms tam zemesgabalā bija plānota lielveikala "Depo" būvniecība, taču ar tiesas lēmumu atcelti Jelgavas domes lēmumi par būvatļaujas izsniegšanu veikala celtniecībai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «airBaltic» sāk nodrošināt speciālos reisus uz Liepāju

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" no šodienas līdz 5.augustam nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju, aģentūru LETA informēja "airBaltic" pārstāvji.

Ekonomika Latvijas bizness paplašina elektromobiļu uzlādes tīklu (+VIDEO)

Turpmāk sniegs iespēju izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo enerģiju

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Lasiet arī

Sabiedrība Vairāk nekā 70% Jelgavas pašvaldības darbinieku ir sievietes

No visiem Jelgavas pašvaldībā pagājušajā gadā nodarbinātajiem aptuveni 71% bija sievietes, liecina Jelgavas pašvaldības publiskais pārskats par 2023.gadu.

Sabiedrība Jelgavas novada dome turpinās darbu bez priekšsēdētāja

Pagaidām Jelgavas novada dome turpinās darbu bez priekšsēdētāja, jo arī balsošanas otrajā kārtā trešdien domes priekšsēdētāju ievēlēt neizdevās.

Sabiedrība Rīgā strādā ap 35% jelgavnieku

Rīgā darbu ir atraduši aptuveni 35% strādājošo jelgavnieku, liecina Jelgavas pašvaldības publiskais pārskats par 2023.gadu.

Sabiedrība Jelgavas Dzīvesziņas un arodu sētā notiks Zāļu tirdziņš (+VIDEO)

Savu piedāvājumu pārstāvēs mājražotāji un amatnieki, būs pieejama plaša spektra produkcija.