• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 4%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:43, 10.06.2024


Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā, Lietuvā un arī Igaunijā samazinājās par 4% un bija 95,25 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.Kompānijā norāda, ka pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos bija atšķirīgas.

"Nord Pool" sistēmas cena pagājušajā nedēļā samazinājās par 1% un bija 27,26 eiro par MWh, tostarp elektroenerģijas vidējā cena Polijā pagājušajā nedēļā bija 104,99 eiro par MWh, bet Vācijā - 78,4 eiro par MWh.

Pagājušajā nedēļā Ziemeļvalstu tirdzniecības apgabalu un Baltijas valstu cenu samazinājumu galvenokārt noteica vēja izstrādes kāpums - Ziemeļvalstīs vēja izstrāde bija par 76% lielāka, bet Baltijā - par 61% lielāka, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 6545 gigavatstundas (GWh), bet izstrādes apmēri - 7398 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā samazinājās par 1% un bija 447 GWh. Tostarp Latvijā patērētās elektroenerģijas daudzums samazinājās par 2% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu un bija 106 GWh, Igaunijā patēriņš samazinājās par 4% - līdz 128 GWh, savukārt Lietuvā tika patērētas 213 GWh elektroenerģijas, kas ir pieaugums par 1% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.

Elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs pieauga par 4%, sasniedzot 273 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde kritās par 11% - līdz 41 GWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Tikmēr Igaunijā izstrāde pieauga par 5%, un tika saražotas 96 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā elektroenerģijas ražošana pieauga par 9% - līdz 136 GWh.

Pagājušajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 38%, Igaunijā - 75%, bet Lietuvā - 64%. Baltijas valstīs tika saražots 61% no reģionā patērētā elektroenerģijas daudzuma.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «airBaltic» sāk nodrošināt speciālos reisus uz Liepāju

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" no šodienas līdz 5.augustam nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju, aģentūru LETA informēja "airBaltic" pārstāvji.

Ekonomika Latvijas bizness paplašina elektromobiļu uzlādes tīklu (+VIDEO)

Turpmāk sniegs iespēju izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo enerģiju

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Lasiet arī

Ekonomika Ik gadu uz elektroenerģijas uzskaiti tiks ietaupīti vairāk nekā 11 miljoni eiro

Statistiskā verificēšana ļaus minimizēt izmaksas, jo tiks pārbaudīti tikai atsevišķi skaitītāji, turklāt turpmāk tas notiks retāk.

Ekonomika Gren investēs 200 miljonus eiro reģenerācijas stacijas izveidē Aconē

Enerģētikas uzņēmuma "Gren" grupa līdz 2029.gadam Latvijā plāno investēt 200 miljonus eiro, tostarp reģenerācijas stacijas izveidē Aconē, piektdien preses konferencē sacīja "Gren" grupas biznesa vadītājs Latvijā Andris Vanags.

Ekonomika Saražotās elektroenerģijas daudzums četros mēnešos Latvijā sarucis par 3,5%

Saražotās elektroenerģijas daudzums šogad četros mēnešos Latvijā sarucis par 3,5% salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 3337 gigavatstundu (GWh), liecina pārvaldes sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Ekonomika Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā palielinājās par 63%

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā pieauga par 63% un bija 81,45 eiro par megavatstundu (MWh) jeb 0,08 eiro par kilovatstundu (KWh), aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.