• Maiga,
  • Milija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 4%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 21:43, 10.06.2024


Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā, Lietuvā un arī Igaunijā samazinājās par 4% un bija 95,25 eiro par megavatstundu (MWh), informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.Kompānijā norāda, ka pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos bija atšķirīgas.

"Nord Pool" sistēmas cena pagājušajā nedēļā samazinājās par 1% un bija 27,26 eiro par MWh, tostarp elektroenerģijas vidējā cena Polijā pagājušajā nedēļā bija 104,99 eiro par MWh, bet Vācijā - 78,4 eiro par MWh.

Pagājušajā nedēļā Ziemeļvalstu tirdzniecības apgabalu un Baltijas valstu cenu samazinājumu galvenokārt noteica vēja izstrādes kāpums - Ziemeļvalstīs vēja izstrāde bija par 76% lielāka, bet Baltijā - par 61% lielāka, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 6545 gigavatstundas (GWh), bet izstrādes apmēri - 7398 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā samazinājās par 1% un bija 447 GWh. Tostarp Latvijā patērētās elektroenerģijas daudzums samazinājās par 2% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu un bija 106 GWh, Igaunijā patēriņš samazinājās par 4% - līdz 128 GWh, savukārt Lietuvā tika patērētas 213 GWh elektroenerģijas, kas ir pieaugums par 1% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu.

Elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs pieauga par 4%, sasniedzot 273 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrāde kritās par 11% - līdz 41 GWh, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Tikmēr Igaunijā izstrāde pieauga par 5%, un tika saražotas 96 GWh. Tajā pašā laikā Lietuvā elektroenerģijas ražošana pieauga par 9% - līdz 136 GWh.

Pagājušajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 38%, Igaunijā - 75%, bet Lietuvā - 64%. Baltijas valstīs tika saražots 61% no reģionā patērētā elektroenerģijas daudzuma.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Būvniecības nozares pārstāvji iesaka valstij būt aktīvākai (+VIDEO)

Varas iestādēm būtu jākompensē pieaugošās enerģijas cenas ar nodokļu atvieglojumiem.

Ekonomika Latvijas Banka: tikai 29% iedzīvotāju ir 100% aktīvo pensiju plānu dalī (+VIDEO)

"Plaisa starp informētību un izpratni par 2.līmeni ir veidojusies gadu gaitā".

Ekonomika Aptauja: vasarā pieaug vēlme iegādāties mājokli Latvijā (+VIDEO)

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu samazinājies to klientu skaits, kuri pirms hipotekārā kredīta noformēšanas ir dzīvojoši sev piederošā dzīvoklī.

Ekonomika Stacijas laukumā bijušās spēļu zāles vietā plānots Hesburger restorāns

Stacijas laukumā bijušās spēļu zāles vietā plānots "Hesburger" restorāns, aģentūru LETA informēja "Hesburger" mārketinga un starptautiskās attīstības direktore Ieva Salmela.

Lasiet arī

Ekonomika Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā palielinājās par 63%

Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā pieauga par 63% un bija 81,45 eiro par megavatstundu (MWh) jeb 0,08 eiro par kilovatstundu (KWh), aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.

Sabiedrība Elektroenerģijas vidējā cena aprīlī Latvijā samazinājusies par 9%

Elektroenerģijas vidējā cena šogad aprīlī Latvijas tirdzniecības apgabalā bija 60,25 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 12% mazāk nekā martā un par 9% mazāk nekā 2023.gada aprīlī, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Ekonomika Būtiski mainīti principi, pēc kādiem mājsaimniecības nodod elektrību tīklā

Atbilstoši grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā ar maiju sāks darboties neto norēķinu sistēma, kas paredz mājsaimniecību ar saules paneļiem savstarpējos norēķinus naudas izteiksmē.

Ekonomika Latvijā pēc 2030.gada sagaidāms straujāks elektroenerģijas patēriņa pieaugums

Latvijā pēc 2030.gada sagaidāms straujāks elektroenerģijas patēriņa pieaugums, un no 2030. līdz 2035.gadam patēriņa pieaugums var sasniegt līdz pat 100%, liecina AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) uzdevumā veiktā starptautiskās auditoru kompānijas "KPMG" pētījuma rezultāti par patēriņa attīstības tendencēm Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs.