• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Labvēlīgie laika apstākļi šajā pavasarī ļāvuši atjaunot Latvijas mežus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:46, 26.05.2024


Valsts ieņēmumi no biznesa sistēmu risinājumu ārējām izstrādēm un pakalpojumiem pārsniedz 2023.gada trīs mēnešu ieņēmumus par 0,5 miljoniem eiro.


Valsts mežu bioloģiskā daudzveidība uzlabojas.

AS "Latvijas valsts meži" (LVM) 2024.gada pirmo ceturksni noslēgusi ar 47,5 miljonus eiro lielu peļņu pirms uzņēmumu ienākuma nodokļa nomaksas, kas ir par 31,8 miljoniem eiro mazāk nekā attiecīgajā periodā 2023.gadā - liecina uzņēmuma operatīvie darbības rezultāti. Vienlaikus uzņēmums vairākās pozīcijās pārsniedzis budžetā plānotos perioda apjomus.

Pārskata periodā ieņēmumi sastāda 131,4 miljonus eiro, no kuriem 126,5 miljonus eiro jeb 96% veido koksnes produktu - apaļkoksnes sortimentu, augošu koku un šķeldas - pārdošana. Ieņēmumus gada pirmajos trīs mēnešos galvenokārt ietekmēja par 23% zemāka vidējā sortimentu pārdošanas cena un par 48% zemāka šķeldas cena nekā attiecīgajā periodā pērn.

AS "Latvijas valsts meži" padomes priekšsēdētāja Zane Driņķe uzsver: "Lai arī kopumā situācija galvenajos Latvijas koksnes noieta tirgos aizvien ir saspringta un tas var ietekmēt arī nākamā ceturkšņa rādītājus, vairākās darbības pozīcijās uzņēmums pārsniedz šim periodam plānoto. Labvēlīgie laika apstākļi šajā pavasarī ļāvuši atjaunot mežus daudz ātrāk un par vairākiem simtiem hektāru apsteigt kalendāro plānu. Arī stādu pārdošanā ievērojami pārsniegts pirmajam ceturksnim budžetā plānotais apjoms."

2024.gada pirmajā ceturksnī 0,4 miljonus eiro ieņēmumos LVM guvusi no minerālo materiālu un to maisījumu tirdzniecības ārējiem klientiem. Kopumā realizēti 159 tūkstoši kubikmetru minerālo materiālu un to maisījumu, kas ir par 37% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2023.gadā.

Ieņēmumi no biznesa sistēmu risinājumu ārējām izstrādēm un pakalpojumiem pārsniedz 2023.gada trīs mēnešu ieņēmumus par 0,5 miljoniem eiro, sasniedzot 0,6 miljonus eiro.

Koksnes produktu cenu un līdz ar to LVM ieņēmumus pirmajā ceturksnī būtiski ietekmējusi situācija Eiropas valstu tirgos, kas ir arī nozīmīgākie Latvijas koksnes produkcijas ražotāju noieta tirgi. Vairākas Eirozonas valstis pērn piedzīvojušas ekonomikas lejupslīdi, tostarp Vācija, Austrija, Īrija, Somija, Luksemburga un arī Baltijas valstis. Lielbritānijā, kas ir nozīmīgs zāģmateriālu realizācijas tirgus, ekonomikas izaugsme 2023.gadā bija tuvu nullei. Joprojām Eiropas Centrālās bankas stingrās naudas politikas dēļ Eiropā stagnē būvniecības nozare, kas ir galvenais būvmateriālu noieta tirgus Latvijas koksnes produkcijai.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sievietēm vidējā darba samaksa Latvijā ir par 16,5% mazāka nekā vīriešiem

Sievietēm vidējā bruto darba samaksa stundā 2023.gadā Latvijā bija par 16,5% mazāka nekā vīriešiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

Ekonomika Eirozonas biržās sarūk akciju cenas

Eirozonas valstu biržās akciju cenas trešdien lielākoties samazinājās, reaģējot uz Eiropas Komisijas (EK) paziņojumu, ka tiks sākta procedūra par pārmērīgi budžeta deficītu pret vairākām eirozonas valstīm.

Ekonomika «Eiropas dzelzceļa līnijas» plānots integrēt «Latvijas dzelzceļa» sistēmā

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanu Latvijā atbildīgo SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" plānots integrēt VAS "Latvijas dzelzceļš" sistēmā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Ekonomika Latvijas iedzīvotāji jūtas finansiāli nedroši par savām vecumdienām

Gana liela daļa Latvijas iedzīvotāju nav pārliecināti par savu finansiālo stabilitāti pensijas vecumā - tikai katrs piektais nešaubās par savu finansiālo labklājību vecumdienās, bet vairāk nekā 40% aptaujāto jūtas nedroši, informēja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Lasiet arī

Ekonomika Putniņš: Šis gads meža nozarei bijis dinamisks un brīžiem arī neprognozējams

Meža nozarei 2023.gads bijis gana dinamisks un brīžiem arī neprognozējams, aģentūrai LETA stāstīja AS "Latvijas valsts meži" (LVM) valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Ekonomika Meža īpašnieki ilgtspējīgai mežsaimniecībai varēs saņemt 15,7 miljonus eiro

Valdība otrdien atbalstīja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavoto noteikumu projektu, kas paredz meža īpašniekiem jaunaudžu retināšanai, meža ieaudzēšanai un mežaudžu atjaunošanai pēc postījumiem atvēlēt 15,73 miljonus eiro, informēja ZM.