• Ainārs,
  • Uva,
  • Zigfrīds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā palielinājās par 63%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 20:07, 13.05.2024


Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā pieauga par 63% un bija 81,45 eiro par megavatstundu (MWh) jeb 0,08 eiro par kilovatstundu (KWh), aģentūru LETA informēja AS "Latvenergo" pārstāvji.Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos gan pieauga, gan samazinājās. Nedēļas elektroenerģijas cena Baltijā vienoti pieauga par 63% un bija 81,45 eiro par MWh.

"Nord Pool" sistēmas cena pagājušajā nedēļā pieauga par 12% un bija 39,70 eiro par MWh.

Tikmēr elektroenerģijas cena Polijā pagājušajā nedēļā bija 90,41 eiro par MWh, bet Vācijā - 67,33 eiro par MWh.

"Nord Pool" biržā iepriekšējā nedēļā elektroenerģijas cenu ietekmējoši faktori bija pieprasījuma pieaugums par 4%, ko noteica vēsāki laikapstākļi, kā arī zemāka atjaunīgo energoresursu izstrāde - vēja elektrostacijās izstrāde par 26% un saules elektrostacijās par 5%.

Arī Baltijā vēsāku laikapstākļu ietekmē pieauga pieprasījums, turpretī būtiski samazinājās elektroenerģijas izstrāde. Pakāpeniski samazinoties ūdens pietecei Daugavā, samazinās arī izstrāde hidroelektrostacijās, un iepriekšējā nedēļā Baltijā izstrāde hidroelektrostacijās saruka par 36%.

Izstrāde bija zemāka arī saules un vēja elektrostacijās - attiecīgi par 13% un 10%. Zemākas elektroenerģijas izstrādes rezultātā Baltija importēja elektroenerģiju no kaimiņvalstīm.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš pieauga līdz 7053 gigavatstundām (GWh), un izstrādes apjomi bija 7661 GWh.

Baltijā iepriekšējā nedēļā kopējais elektroenerģijas patēriņš pieauga par 3% - līdz 435 GWh. Vislielākais patērētās elektroenerģijas pieaugums tika novērots Lietuvā, kur patēriņš bija par 9% augstāks, sasniedzot 202 GWh. Latvijā elektroenerģijas patēriņš pieauga par 4% - līdz 109 GWh. Savukārt Igaunijā patērētās elektroenerģijas daudzums palielinājās par 7% - līdz 124 GWh.

Elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs samazinājās par 19%, un kopā tika saražotas 355 GWh. Vislielākais izstrādātās elektroenerģijas apjoma krituma bija Latvijā, kur izstrāde bija par 35% zemāka, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un tika saražotas 118 GWh. Arī Lietuvā un Igaunijā izstrādes apjomi samazinājās - Lietuvā par 7%, saražojot 149 GWh, un Igaunijā par 8%, saražojot 88 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 2,1 reize, Igaunijā - 71%, bet Lietuvā - 74%. Baltijas valstīs tika saražots 81% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Ekonomikas ministrija: neraksturīgi zems cenu pieaugums bija pārtikai (+VIDEO)

Arī turpmāk galvenā ietekme uz izmaiņām joprojām būs saistīta ar energoresursu un pārtikas svārstībām pasaulē.

Ekonomika Zināms, cik mēnesī saņems Latviju pārstāvošie deputāti Eiropas Parlamentā

Latviju pārstāvošie deputāti Eiropas Parlamentā (EP) mēnesī saņems 10 377 eiro pirms nodokļu nomaksas un dažādas piemaksas, liecina informācija EP tīmekļvietnē.

Ekonomika EK draud palielināt importa nodevas Ķīnā ražotiem elektroauto

Eiropas Komisija (EK) trešdien brīdināja, ka pēc izmeklēšanas saistībā ar negodīgām subsīdijām Ķīnā ražotiem elektriskajiem automobiļiem no nākamā mēneša piemēros augstākas importa nodevas, ja vien šo jautājumu abām pusēm neizdosies atrisināt pārrunu ceļā.

Ekonomika Pasaulē līdz 2030.gadam izveidosies būtisks naftas pārpalikums

Pasaulē līdz 2030.gadam, visticamāk, izveidosies būtisks naftas pārpalikums, ņemot vērā ieguves apjoma kāpumu un pieprasījuma samazināšanos, ko veicina pāreja uz videi draudzīgu energoresursu izmantošanu, trešdien paziņoja Starptautiskā Enerģētikas aģentūra (IEA).

Lasiet arī

Sabiedrība Elektroenerģijas vidējā cena aprīlī Latvijā samazinājusies par 9%

Elektroenerģijas vidējā cena šogad aprīlī Latvijas tirdzniecības apgabalā bija 60,25 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 12% mazāk nekā martā un par 9% mazāk nekā 2023.gada aprīlī, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Ekonomika Būtiski mainīti principi, pēc kādiem mājsaimniecības nodod elektrību tīklā

Atbilstoši grozījumiem Elektroenerģijas tirgus likumā ar maiju sāks darboties neto norēķinu sistēma, kas paredz mājsaimniecību ar saules paneļiem savstarpējos norēķinus naudas izteiksmē.

Ekonomika Latvijā pēc 2030.gada sagaidāms straujāks elektroenerģijas patēriņa pieaugums

Latvijā pēc 2030.gada sagaidāms straujāks elektroenerģijas patēriņa pieaugums, un no 2030. līdz 2035.gadam patēriņa pieaugums var sasniegt līdz pat 100%, liecina AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) uzdevumā veiktā starptautiskās auditoru kompānijas "KPMG" pētījuma rezultāti par patēriņa attīstības tendencēm Baltijas valstīs un Ziemeļvalstīs.

Ekonomika SPRK: Latvija sedz vairāk nekā 3/4 no elektroenerģijas vajadzībām (+VIDEO)

Liela daļa mājsaimniecību, kuras līgumus slēgušas laikā, kad cenas bija augstas, ir nofiksējušas šo cenu līmeni ilgākam periodam.