• Laimdots,
  • Laimiņš,
  • Ludmila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā 63% iedzīvotāji izvēlētos investēt nekustamajā īpašumā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:33, 07.05.2024


Ja būtu pieejami brīvie līdzekļi, 63% Latvijas iedzīvotāju izvēlētos tos ieguldīt nekustamajā īpašumā, iegādājoties mājokli, zemi vai meža īpašumu, liecina bankas "Citadele" sadarbībā ar pētījumu aģentūru "Norstat" veiktās aptaujas dati.


Foto: LETA

Izvēloties no vairākām ieguldīšanas iespējām, investēt nekustamajā īpašumā izvēlētos 63% Latvijas iedzīvotāju, 78% Igaunijas un 74% Lietuvas, turklāt visās Baltijas valstīs šis ieguldījumu veids bija pārliecinoši populārākais.

Uzņēmumu akcijās un obligācijās brīvos līdzekļus labprāt ieguldītu 28% Latvijas iedzīvotāju, 32% Igaunijas un 26% Lietuvas. Latvijā šo investīciju veidu vīrieši izvēlētos biežāk nekā sievietes - 33% pret 24%. Zeltā un dārgmetālos ieguldīt izvēlētos 28% Latvijas iedzīvotāju, 36% Igaunijas un 15% Lietuvas. Arī šis investīciju veids Latvijā simpātiskāks šķiet vīriešiem - 34% pret 23%.

Aptaujā noskaidrots, ka 27% iedzīvotāju Latvijā brīvos līdzekļus izvēlētos ieguldīt uzkrājumu veikšanai pensiju trešajā līmenī. Līdzīgās domās ir 23% respondentu Igaunijā, bet tikai 7% Lietuvā. Visaktīvāk par investīcijām pensiju trešajā līmenī domā iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadu vecumam, kā arī pēc 50 gadu vecuma, liecina aptaujas dati.

Tikmēr uzkrājošā dzīvības apdrošināšana kā ieguldījumu veids krietni biežāk pieminēts Latvijā (21%), nevis Igaunijā (7%) vai Lietuvā (12%). Šo investīciju veidu biežāk izvēlētos sievietes, kā arī iedzīvotāji vecumā no 40 līdz 49 gadiem.

Investēt brīvos līdzekļus dažādos ieguldījumu fondos vēlētos 16% Latvijas iedzīvotāju, 22% Igaunijas un 23% Lietuvas. Kriptovalūtas kā ieguldījumu veids ir pievilcīgs 11% respondentu Latvijā, turklāt jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem šo ieguldījumu veidu izvēlētos vidēji 2,5 līdz trīs reizes biežāk nekā pārējās vecuma grupās. Igaunijā kriptovalūtās ieguldītu 10%, savukārt Lietuvā - 8% aptaujāto.

Investēt mākslas darbos un gleznās izvēlētos 7% Latvijas iedzīvotāju, 13% Igaunijas un 8% Lietuvas. Šāda veida ieguldījumi biežāk simpātiski šķiet iedzīvotājiem 50 līdz 59 gadu vecumā. Savukārt dažādās vērtslietās, piemēram, pulksteņos vai rotaslietās ieguldītu 6% Latvijas, 7% Igaunijas un 8% Lietuvas iedzīvotāju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sievietēm vidējā darba samaksa Latvijā ir par 16,5% mazāka nekā vīriešiem

Sievietēm vidējā bruto darba samaksa stundā 2023.gadā Latvijā bija par 16,5% mazāka nekā vīriešiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

Ekonomika Eirozonas biržās sarūk akciju cenas

Eirozonas valstu biržās akciju cenas trešdien lielākoties samazinājās, reaģējot uz Eiropas Komisijas (EK) paziņojumu, ka tiks sākta procedūra par pārmērīgi budžeta deficītu pret vairākām eirozonas valstīm.

Ekonomika «Eiropas dzelzceļa līnijas» plānots integrēt «Latvijas dzelzceļa» sistēmā

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" īstenošanu Latvijā atbildīgo SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" plānots integrēt VAS "Latvijas dzelzceļš" sistēmā, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja satiksmes ministrs Kaspars Briškens (P).

Ekonomika Latvijas iedzīvotāji jūtas finansiāli nedroši par savām vecumdienām

Gana liela daļa Latvijas iedzīvotāju nav pārliecināti par savu finansiālo stabilitāti pensijas vecumā - tikai katrs piektais nešaubās par savu finansiālo labklājību vecumdienās, bet vairāk nekā 40% aptaujāto jūtas nedroši, informēja "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Lasiet arī

Sabiedrība Rēzeknē plāno izbūvēt jaunus sociālos dzīvokļus

Pašvaldības SIA "Rēzeknes namsaimnieks" plāno startēt konkursā par jaunus sociālo dzīvokļu izbūvi pilsētā.

Ekonomika Iedzīvotājus no nekustamā īpašuma iegādes attur situācija ekonomikā un cenas

Latvijā 38% iedzīvotāju no nekustamā īpašuma iegādes attur situācija valsts ekonomikā un raizes par finansiālo stabilitāti, pavēstīja būvkompānijas un nekustamo īpašumu attīstītāja SIA "Yit Latvija" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas datiem.

Ekonomika VNĪ piedāvā iegādāties īpašumu Kaļķu ielā ar 1,978 miljonu eiro sākumcenu

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) atkārtotā izsolē piedāvā iegādāties nekustamo īpašumu Kaļķu ielā ar 1,978 miljonu eiro sākumcenu, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas vēstnesis".

Ekonomika Eksperts: jaunie mājokļi Rīgā ir 1,5 reizes lētāki nekā Viļņā un Tallinā (VIDEO)

EURIBOR likme gada otrajā pusē pakāpeniski samazināsies, nekustamā īpašuma nozarē sagaidāms pircēju intereses pieaugums.