• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Šosezon ASV ultra luksusa klases kruīza laineris Rīgā viesosies 5 reizes (VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 11:28, 06.05.2024


Šogad būs sagaidāms lielāks skaits vācu tūristu, tostarp ģimenes ar bērniem.


Rīgas ostā sagaidījām jaunāko no ASV kruīzu kompānijas “Silversea” flotes kuģiem “Silver Dawn”.

2024.gada kruīza sezonā Rīgas ostā šobrīd pieteikti 67 kuģu ienācieni, kas ir par 5 vizītēm vairāk nekā pērn. 9 kuģu vizītes plānotas uz 2 dienām ar nakšņošanu Rīgā, 13 kuģi apmeklēs Rīgas ostu pirmo reizi. Sezona ilgs no aprīļa līdz decembrim, kad Rīgas ostā pieteikti 5 kruīzu kuģu ienācieni, kas ir uz pusi vairāk nekā 2023.gada noslēgumā.

Sezonas ietvaros sagaidāmas vairākas kruīzu līniju atgriešanās, būs lielāki kuģi un vairāk luksus klases kuģu vizītes.

Šosezon pēc vairāku gadu pārtraukumu Rīgā atgriezīsies Vācijas kruīza kompānija AIDA, kas braucienus uz Rīgu pārtrauca līdz ar COVID19 pandēmijas sākumu 2019.gadā. Tas nozīmē, ka Rīgā šogad būs sagaidāms lielāks skaits vācu tūristu, tostarp ģimenes ar bērniem, kas ir viens no AIDA tradicionālajiem pasažieru segmentiem.

Septembrī Rīgā ieradīsies arī pavisam svaigs, tikai 2024.gadā no rūpnīcas ekspluatācijā nodotais 316 metrus garais vācu TUI Cruises kompānijas kruīza laineris Mein Schiff 7. Tas, tāpat kā Mein Schiff 1 būs izmēru ziņā lielākie šīs sezonas kuģi.

Augusta sākumā Rīgas ostā piestās Royal Caribbean Cruises kuģis Serenade of the Seas kas savu vizīti Rīgā iekļāvis pasaules apceļošanas kruīza maršruta programmā.

Šogad Rīgu apmeklēs arī unikāla koncepta amerikāņu kruīza kompānijas Villa Vie Residence kuģis Villa Vie Odyssey jeb tā saucamais "dzīvojamais kuģis", kas saviem pasažieriem piedāvā iespaidīgus pasaules kruīzus. Kuģa ceļotāji ir tā dēvētie "globālie rezidenti", kas savā īpašuma var iegādāties kajīti uz klāja vērtībā sākot ar 99 999 ASV dolāriem, vai izvēlēties vienu vai vairākus 35 līdz 120 dienu maršrutus, pievienojoties nepārtrauktai pasaules kruīza tūrei.

Rīgā viesosies arī Crystal Cruises kruīza kompānijas Crystal Symphony kuģis, kas saviem pasažieriem piedāvā ekskluzīvus luksusa apartamentus. Tāpat šosezon Rīgas ostā būs iespējams redzēt arī vairākus franču kruīzu kompānijas "Ponant" luksusa nišas kuģus. Tie ir izmēra ziņā nelielāki kuģi, uz klāja uzņem mazāk pasažierus, taču tajā pašā laikā piedāvā saviem ceļotājiem ekskluzīvākas un daudz privātākas ceļošanas pieredzes. Zīmīgi, ka premium klases kuģis "Silver Dawn", kas pagājušajā gadā bija ieradies Rīgā pirmo reizi, šogad pie mums viesosies 5 reizes.

“Silver Dawn” ir ultra luksusa klases kruīza laineris ar 11 klājiem un 298 plašām, pasažieru ērtībām un komfortam pilnībā pielāgotām kajītēm. Uz kuģa ir 8 restorāni, kas piedāvā 26 dažādus ēdināšanas konceptus, un 6 bāri. Kā uzsver kompānija “Silversea”, ceļojums ar “Silver Dawn” piedāvā autentisku un aizraujošu pieredzi. Pasažierus uz klāja sagaida jaunas paaudzes luksusa pieredze - ar grezniem apartamentiem un izciliem maršrutiem, progresīvu dizainu un tehnoloģijām, kā arī īpaši izstrādātu labsajūtas koncepciju. Kruīza kuģis “Silver Dawn” ir 212,8 metrus garš, un tā bruto tonnāža ir 40 855 GT. Ceļojuma laikā par pasažieru ērtībām rūpējas 408 kuģa apkalpes darbinieki.

"Esam vieni no visaugstāk novērtētajiem galamērķiem Baltijas jūras reģionā. Liela daļa kruīza līniju atzīmē pasažieru augsto apmierinātības līmeni pēc Rīgas apmeklējuma, kas tiek atspoguļots viesu aptaujās. Kruīza pasažieri atzinīgi novērtē gan Rīgas tūrisma produktu piedāvājumu, tostarp UNESCO mantojumu, kultūrvēsturiskas pērles, vietējos ēdienus un dzērienus, gan arī ostas izcilo atrašanās vietu Vecrīgas tuvumā" stāsta Jeļena Burdastova, Rīgas brīvostas pārvaldes komercdarbības speciāliste.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sociālie uzņēmumi: cilvēki ar īpašām vajadzībām atrod sev tīkamu (+VIDEO)

Ar grantu programmam tiek veicināta un atbalstīta jēgpilnu, dažādām sabiedrības grupām nozīmīgu biznesa ideju realizēšana.

Ekonomika Anglijā un Velsā ik mēnesi slēdz 80 krogus

Anglijā un Velsā slēgto krogu skaits šī gada pirmajos mēnešos pieaudzis par trešdaļu, liecina Lielbritānijas valdības statistikas dati.

Ekonomika Latviešu valodas aģentūras direktore pērn nopelnīja ap 40 000 eiro

Latviešu valodas aģentūras (LVA) direktore Inita Vītola pagājušajā gadā nopelnīja 38 781 eiro, kas ir par 11 152 eiro vairāk nekā 2022.gadā, liecina viņas iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Ekonomika Ledlauzis «Foros» par vienu miljonu eiro pārdots Igaunijā

Rīgas brīvostas pārvaldei piederošā SIA "LVR Flote" ledlauzi "Foros" pārdevusi par vienu miljonu eiro Igaunijas uzņēmumam "Nord Company", aģentūra LETA noskaidroja Rīgas brīvostā.

Ekonomika Rīgas ostā divos mēnešos pārkrauto kravu apmērs samazinājies par 12,1%

Rīgas brīvostā šogad pirmajos divos mēnešos pārkrauti 3,156 miljoni tonnu kravu, kas ir par 12,1% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina brīvostas publiskotā informācija.

Ekonomika Ekonomikas ministrs mainīs pārstāvi Rīgas brīvostas valdē

Ministru kabinets nākamnedēļ lems par Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvja nomaiņu Rīgas brīvostas valdē, no amata atbrīvojot Gintu Sīviņu un viņa vietā liekot degvielas tirgotāja "Kool Latvija" valdes locekli Sandi Šteinu, liecina EM sagatavotais rīkojuma projekts.

Ekonomika Rīgas osta atslogos pilsētu no kravas autotransporta

Starp diviem Rīgas brīvostā strādājošiem termināļiem - SIA "Rīgas universālais termināls" un SIA "Baltic Container Terminal" no decembra sākuma sācis kursēt regulārs konteineru vilciens.