• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgas pašvaldība Vecrīgas pievilcību cer vairot ar labiekārtojumu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:43, 24.04.2024


Rīgas pašvaldība šogad Vecrīgā plāno uzstādīt vairāk nekā 200 dažāda veida labiekārtojuma elementus un pārbūvēt vairākas Vecrīgas ielas.Pašvaldība iecerējusi uzstādīt vairākus liela izmēra vides mākslas objektus, kā arī attīstītu publisko ārtelpu Vaļņu ielā, Teātra laukumā, Neatkarības laukumā, 13.janvāra ielā un 11.novembra krastmalā.

Vakar, 23.aprīlī, pašvaldības pārstāvji savus plānus izklāstīja Vecrīgas uzņēmējiem. Kā vēstīja TV3, vairāki no viņiem domes plānus vērtēja ļoti skeptiski un kā vērstus nepareizā virzienā. Uzņēmēju pārstāvji aicina, piemēram, vispirms domāt par labvēlīgu apstākļu radīšanu uzņēmējiem un izmaksu samazināšanas iespējām.

Tikmēr pašvaldība lielāko uzsvaru plāno likt tieši uz labiekārtojumu. Sākot ar jūliju, Vecrīgā paredzēts izvietot vairāk nekā 100 kastes ar apstādījumiem, vairāk nekā 70 soliņus, vismaz 25 atkritumu urnas un piecus velo statīvus. Jaunas ārtelpas mēbeles būs Rātslaukumā, Reformācijas laukumā, Vaļņu ielā, Kalēju ielā, Skārņu ielā un citviet, nomainot gan savu laiku jau nokalpojušos elementus, gan izveidojot jaunas atpūtas zonas.

Īpašu sabiedrības uzmanību paredzēts piesaistīt ar liela izmēra vides mākslas objektiem, kurus vecpilsētā paredzēts eksponēt no jūlija līdz septembra beigām. Mākslas objektus izvietos vairākās vietās Vecrīgā. To dizains tiks izvēlēts metu konkursā, kas noslēgsies aprīļa beigās. Viens no galvenajiem konkursa kritērijiem ir, lai vides objekti būtu atraktīvi un piesaistītu cilvēku interesi. Arī šie būs ilgtermiņa objekti, kurus plānots ekspluatēt vismaz trīs gadus ar iespēju tos vēlāk pārvietot uz citām pilsētas apkaimēm, norāda domē.

Tāpat kā iepriekš apmeklētājus Vecrīgai plānots piesaistīt arī ar dažāda mēroga kultūras un sporta notikumiem, kas norisināsies pilsētas centrā. Arī šogad paredzēts organizēt dažādu starptautisku sporta notikumu publisko skatīšanos galvaspilsētas centrā.

Paralēli pašvaldība sākusi darbu pie Vecrīgas publiskās ārtelpas attīstības projektiem. Domē norāda, ka viens no lielākajiem tuvāko gadu projektiem ir Vaļņu ielas un Teātra laukuma pārbūve. Projekta gaitā Vaļņu ielu paredzēts pārbūvēt par gājēju ielu, atjaunot segumu, vēsturisko bruģi kombinējot ar mūsdienu risinājumiem, izbūvēt jaunu apgaismojumu un labiekārtot teritoriju. Projekts tiks realizēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu. Šogad paredzēts sākt būvprojekta izstrādi un būvdarbus pabeigt līdz 2029.gada beigām.

Kā otrs nozīmīgs projekts tiek izcelta Neatkarības laukuma pārbūve. Šā gada otrajā pusē paredzēts izsludināt metu konkursu, lai rastu labāko pilsētvides un māksliniecisko risinājumu laukumam un vides objektam tajā.

Gada otrajā pusē sāks 13.janvāra ielas un publiskās ārtelpas attīstības priekšizpēti, kas ir turpinājums pašvaldības realizētajam "Rail Baltica" infrastruktūras integrēšanas pilsētvidē projektam. Tā mērķis ir sakārtot 13.janvāra ielu teritorijā pie "Rail Baltica" pārbūvējamā uzbēruma, veidot pievilcīgu un ērtu publisko ārtelpu, turpinot bulvāra loku apkārt Vecrīgai. Plānots, ka teritorijas pārbūve iedzīvinās apkārtni, uzlabos pievilcību un veicinās ekonomisko aktivitāti. Šī projekta gaitā paredzēts sakārtot arī sabiedriskā transporta mezglu ap Rīgas centrālo staciju, Rīgas starptautisko autoostu, Rīgas centrāltirgu un Vecrīgu.

Vienlaikus sāks priekšizpēti, lai tuvāko gadu laikā arī 11.novembra krastmalā izveidotu aktīvu, ainavisku un labiekārtotu publisku telpu, nodrošinot ērtu Vecrīgas sasaisti ar Daugavu, izveidot ērtu pieeju ūdens malai, uzlabojot ekonomisko aktivitāti un radot pievilcīgāku pilsētas tēlu skatā no Daugavas.

Pašvaldība šogad sāks arī Kungu ielas posma no Grēcinieku ielas līdz Mārstaļu ielai pārbūves izpēti, lai tuvāko gadu laikā veiktu ielas seguma nomaiņu uz vēsturisko bruģa segumu. Tāpat iecerēts sakārtot lietusūdens atvades sistēmu un labiekārtot pieguļošo teritoriju, iedvešot vecpilsētas vēsturisko mantojumu pilsētvidē.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Kāda ir vidējā kredīta summa jaunajam mājoklim?

Kopumā 2024.gada kreditēšanas indekss ir audzis par 5 procentpunktiem, kas ir mazāka izaugsme nekā pērn, taču vērojama pozitīva tendence - bankas spēj kreditēt un vēlas to darīt.

Ekonomika Stacija Grobiņos nodrošinās energosistēmas atdalīšanu no Krievijas (+VIDEO)

Katras sinhronā kompensatora jauda būs 100 megavoltampēri.

Ekonomika Visbiežāk mājokļu īpašniekiem zaudējumus rada santehnikas un cauruļvadu plīsums

Visbiežāk mājokļu īpašniekiem zaudējumus rada santehnikas un cauruļvadu plīsums, liecina "Swedbank" apdrošināšanas dati par izmaksātajām atlīdzībām šī gada pirmajā ceturksnī.

Ekonomika Ar valsts kapitāla palīdzību Liepājā sākas zemas īres namu celtniecība (+VIDEO)

Valstspilsētai noteiktā kvota būvniecības programmā ir 120 dzīvokļi.

Lasiet arī