• Vilhelms,
  • Vilis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


ASV: Baltijas valstu energosistēmas pašlaik ir diezgan drošas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:46, 16.04.2024


Baltijas valstu energosistēmas pašlaik ir diezgan drošas, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra ASV valsts sekretāra vietnieks energoresursu jautājumos Džefrijs Pjats, kurš pagājušajā nedēļā apmeklēja Baltijas valstis.


Foto: LETA

Viņš norādīja, ka vizītē daudz laika pavadījis, runājot ar amatpersonām par BRELL un desinhronizāciju. Tostarp Pjats atgādināja, ka politiskā līmenī ir panākta vienošanās par desinhronizācijas turpināšanu šogad, kā arī tehniskajiem ekspertiem ir skaidrs, kā to paveikt.

"Esmu runājis gan ar Baltijas valstu politiķiem, gan ar tīkla operatoriem, un es domāju, ka visi ir pārliecināti, ka tiek veikts pareizais darbs attiecībā uz kondensatoriem, transformatoriem un starpsavienojumiem, visu fizisko infrastruktūru, kas ir nepieciešama, lai īstenotu desinhronizāciju. Vienlīdz svarīgi ir arī tas, ka visi saprot, ka tās ir izmaksas, kuras ir vērts maksāt, jo tās uzlabos jūsu valsts drošību. Tāpat tas likvidē pēdējo Krievijas sviru, ko varētu izmantot pret jums, jūsu pilsoņiem un jūsu ekonomiku," uzsvēra Pjats.

Viņš atgādināja, ka Baltijas valstis vēl pavisam nesen bija atkarīgas no Krievijas gāzes piegādēm.

"Latvija ir viens no patiešām svarīgiem piemēriem, jo jūs no Krievijas gāzes importētāja esat kļuvuši par valsti, kurā nav Krievijas gāzes, praksē parādot, kā izskatās atkarības pārtraukšana. Man Rīgā bija patiešām lieliskas sarunas, bet mani īpaši pārsteidza saruna ar jūsu ekonomikas ministru, kurš norādīja, ka, ejot cauri šim enerģētikas karam, jūs tagad esat daudz drošāki un pārliecinātāki, ka jums nekad vairs nebūs jāsaskaras ar šādiem riskiem," teica Pjats.

Savukārt jautāts, vai ASV investori izrāda interesi par iespējām ieguldīt Baltijas valstu enerģētikas projektos, Pjats sacīja, ka pašā ASV šobrīd ir ļoti daudz investīciju iespēju, jo tirgus attīstās ļoti strauji un, notiekot pārejai no fosilās enerģijas uz atjaunojamiem energoresursiem, pieprasījums pēc elektroenerģijas kopumā pieaug.

Tomēr Pjats pauda cerību, ka ASV energotehnoloģiju ražotāji kļūs par sadarbības partneriem projektos, kuri tiek attīstīti Baltijas valstīs.

Jau vēstīts, ka Pjats pagājušajā nedēļā apmeklēja Igauniju, Latviju un Trīs jūru iniciatīvas samitu Viļņā.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pasažieru vilciens atkārtoti izsolīs 13 elektrovilcienu vagonus

AS "Pasažieru vilciens" (PV) elektroniskā izsolē līdz 25.jūnijam atkārtoti izsolīs 13 elektrovilcienu vagonus, liecina PV publiskotā informācija.

Ekonomika Labvēlīgie laika apstākļi šajā pavasarī ļāvuši atjaunot Latvijas mežus (+VIDEO)

Valsts ieņēmumi no biznesa sistēmu risinājumu ārējām izstrādēm un pakalpojumiem pārsniedz 2023.gada trīs mēnešu ieņēmumus par 0,5 miljoniem eiro.

Ekonomika 100 latviešu uzņēmēji mācās bez maksas ar amerikāņu palīdzību (+VIDEO)

Drīz starp ASV un Latviju tiks noslēgts atjaunotais Zinātnes un tehnoloģiju līgums.

Ekonomika Latvijā uzstādīts jaudīgākais enerģijas kompensators (+VIDEO)

Vācu kvalitāte garantē sistēmas stabilitāti.

Lasiet arī

Sabiedrība Pastiprina sodus par noziegumiem pret valsts drošību

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem tiks pastiprināta kriminālatbildība par noziegumiem pret valsts drošību, par atsevišķiem nodarījumiem pat paredzot iespēju piemērot mūža ieslodzījumu.

Sabiedrība 25% skolēnu uzskata, ka Latvija pēc 10 gadiem atradīsies Krievijas sastāvā

Latvijas skolēni apzinās demokrātijas vērtību un spēj identificēt Latvijas drošības garantus, taču bažas rada tā skolēnu grupa, kas netic Latvijas ilgtspējai un nākotnei, pauda Latvijas Universitātes vadošā pētniece Ireta Čekse, iepazīstinot ar starptautiskā pilsoniskās izglītības pētījuma "ICCS 2022" pirmajiem rezultātiem.

Sabiedrība Amerikas valdības pārstāvis: «Latvijas drošību pilnībā aizstāv ASV» (+VIDEO)

Vašingtona redz mūsu valsti kā sabiedroto un palīgu Ukrainas atjaunošanā.

Sabiedrība Valsts Prezidents: «Drošības jautājumos lielu bažu nav» (+VIDEO)

Kritika tika izteikta ANO spējai kontrolēt dalībvalstu savstarpējās attiecības, pauž Rinkēvičs.