• Digna,
  • Jautrīte,
  • Kamila
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Aptauja: Latvijā 17% iedzīvotāju bērnu drošību savā apkaimē vērtē kā ļoti labu

Teksta izmērs Aa Aa
Sabiedrība
LETA 16:21, 01.06.2025


Latvijā 17% iedzīvotāju, bet Rīgā 9% bērnu drošību savā apkaimē vērtē kā ļoti labu, liecina aprīlī veiktā "Norstat" un nekustamo īpašumu attīstītāja "Bonava Latvija" aptauja.


Foto: LETA

"Norstat" un "Bonava Latvija" veiktajā pētījumā aptuveni divas trešdaļas aptaujāto rīdzinieku ir pārliecināti, ka bērna ceļš vienam uz skolu un interešu izglītības iestādēm ir pārsvarā drošs, taču ir bīstami krustojumi un ceļa posmi, kas rada bažas. Tikai 36% aptaujāto iedzīvotāju visā Latvijā, uzskata, ka, viens dodoties uz izglītības iestādi, bērns būs drošībā.

Tikmēr pēc Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) datiem ceļu satiksmes negadījumos 2023.gadā tika ievainoti 706 bērni jeb par 91 bērnu vairāk nekā 2022.gadā, no tiem 154 bija gājēji, 288 - transportlīdzekļa pasažieri, 225 - velosipēda, mopēda vai skrejriteņa vadītāji un 39 - citu transportlīdzekļu vadītāji.

Domājot par draudiem bērna drošībai publiskā telpā, 62% aptaujātos satrauc potenciāli satiksmes negadījumi, kuros bērns var iekļūt.

Gandrīz puse respondentu norāda arī citu bērnu bulingu kā nozīmīgu draudu drošībai, taču 72% aptaujāto norāda, ka viņus uztrauc tieši sveši pieaugušie ar ļauniem nodomiem. Piesardzība un neuzticība attiecībā uz nepazīstamiem cilvēkiem izpaužas arī atbildēs uz jautājumu "vai ticat, ka sabiedrība (kaimiņi, garāmgājēji) reaģēs, ja bērnam būs nepieciešama palīdzība?". Tikai 12% aptaujāto Latvijas mērogā norāda, ka ļoti uzticas apkārtējiem. Rīgā tie ir vien 8% aptaujāto.

Vērtējot savu rīcību, aptaujātie Latvijas iedzīvotāji visbiežāk norāda, ka rīkotos, redzot nepazīstamu mazu bērnu uz ielas, kas izskatās apmaldījies. Biežāk tieši sievietes (78%) bērnam pieietu klāt, noskaidrotu situāciju un piedāvātu palīdzību. 17% vīriešu iepretim 8% sieviešu vērstos pie policijas. Tikai 4% aptaujāto norāda, ka nedarītu neko un neiesaistītos.

Vienlaikus pēc CSP datiem 2023.gadā ir palielinājies to bērnu skaits, kuri ubago, klaiņo vai veic citas darbības, kas varētu izraisīt prettiesisku rīcību (2023.gadā - 103 bērni, 2022.gadā - 53 bērni).

"Norstat" aptauja veikta 2025.gada aprīlī. Izlasē tika iekļauti 1000 respondenti.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

Rekomendējam



ARĪ KATEGORIJĀ

Sabiedrība Stiprā lietus dēļ Rīgā applūdušas vairākas ielas

Stiprā lietus dēļ ceturtdienas pēcpusdienā Rīgā applūdušas vairākas ielas, apstiprināja Rīgas domē.

Sabiedrība Medicīnai vajag papildus 651 miljonu. Bet tās naudas nebūs!

Veselības ministrija plāno ietaupīt aptuveni 4,6 miljonus eiro, pārskatot administratīvās funkcijas un procesus.

Sabiedrība Valsts aizsardzības dienestu šovasar uzsāks 757 jaunieši

Pēc pamatapmācības, kas ilgst 8 nedēļas, karavīri tiks integrēti profesionālā dienesta apakšvienībās, turpinot specializēšanos dažādās jomās.

Lasiet arī

Veselība BKUS strādā pie infekciju slīmību risku mazināšanas bērniem ar hematoonkoloģiju

Pateicoties Šveices un Latvijas sadarbības programmai "Bērnu vēža aprūpes attīstība Latvijā", Bērnu klīniskajā universitātes slimnīca (BKUS) strādā pie infekciju slimību risku mazināšanas bērniem ar hematoonkoloģiskām slimībām, aģentūru LETA informēja slimnīcā.

Sabiedrība Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija atklās jaunu atbalsta centru Valmierā

Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija Valmierā 19.jūnijā atklās jaunu SOS Ģimeņu atbalsta centru, aģentūru LETA informēja asociācijā.

Veselība PTAC aicina vecākus rūpēties par bērnu drošību uz batutiem

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina vecākus rūpēties par bērnu drošību uz batutiem un piepūšamajām atrakcijām, aģentūru LETA informēja PTAC.

Veselība Traumatologs: uzraugiet savus bērnus, lai izvairītos no savainojumiem (+VIDEO)

Jāvēro, vai pēc galvas sasituma neseko vemšana, reiboņi, apātija vai samaņas zudums.