Priekšlikums nosaka izņēmumu attiecībā pret alkoholiskajiem dzērieniem, kuros absolūtais spirta daudzums nepārsniedz 15 tilpumprocentus.
Alkohola tirdzniecību ar distances līgumu tika ieviesta Covid-19 laikā.
Deputāti sākotnēji gribēja noteikt pilnīgu alkohola interneta tirdzniecības aizliegumu. Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis (ZZS) apgalvoja, ka pilnībā aizliegt to nav iespējams, citādāk varētu pārkāpt Eiropas Savienības direktīvu, ar ko nosaka akcīzes nodokļa piemērošanas vispārējo režīmu, kurā nav izņēmumu attiecībā pret alkoholu, bet ir izņēmumi attiecībā pret tabakas produktiem, kas nozīmējot, ka direktīvas prasības ir saistošas.
Savukārt Veselības ministrijas (VM) parlamentārais sekretārs Artjoms Uršuļskis (JV) noraidīja EM pārstāvja pausto, uzsverot, ka VM esot vērsusies pie Eiropas Komisijas, kas esot atbildējusi, ka konkrētajā gadījumā jautājums, vai dalībvalsts drīkst vai nedrīkst ierobežot pārdošanu, nav direktīvas tvērumā. Esam tiesīgi lemt paši, uzsvēra Uršuļskis.
Alkoholisko dzērienu nozare, paužot savu viedokli par alkohola tirdzniecību internetā, apgalvoja, ka tāda tirdzniecība ir droša, jo tiekot pārbaudīta cilvēka identifikācija divreiz - pie pirkuma veikšanas un saņemšanas. Tāpat nozare uzsvēra, ka iespējamo aizliegumu vissāpīgāk izjustu Latvijas mazie ražotāji.
Sēdes laikā izskanēja vairāki priekšlikumi par stundu skaitu - EM sākotnējais piedāvājums noteica trīs stundas, savukārt no veselības nozares puses izskanēja trīs diennaktis jeb 72 stundas.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri