• Ilvija,
  • Marlēna,
  • Ziedone
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Studējošie par 2023.gada notikumu atzinuši izcīnītās atlaides Rīgā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 16:02, 30.03.2024


Latvijas studējošie par 2023.gada notikumu izcēluši izcīnītās studējošo braukšanas maksas atlaides Rīgas sabiedriskajā transportā, aģentūra LETA uzzināja Latvijas Studentu apvienībā (LSA).


Foto: LETA

LSA "Gada balva 2023" apbalvoti laureāti 16 nominācijās, tos noskaidrojot pēc studentu, studējošo pašpārvalžu, kā arī LSA valdes un ārējo ekspertu komisijas balsojuma rezultātiem.

Balvu "Studentu lieta - taisna un cieta!" pasniedza notikumam, kam sekojis būtisks, pozitīva rakstura pavērsiens visu studējošo un augstskolu dzīvē. To šoreiz piešķīra par pagājušajā gadā izcīnītajām studējošo braukšanas maksas atlaidēm Rīgas sabiedriskajā transportā. Mēnešbiļeti, kas iepriekš maksāja 15 eiro, studējošie var iegādāties par 12 eiro.

Tikmēr "Gada ķezas" titulu ieguva ieilgušais jaunā doktorantūras modeļa pieņemšanas process - tā konceptu valdība apstiprināja 2020.gada 16.jūnijā, tomēr galīgajā lasījumā Saeima to apstiprināja tikai šī gada 14.martā.

Par "Gada ieguldījumu akadēmiskās dzīves veicināšanā" kļuva valsts vienotā juristu eksāmena izvērtējuma anketa un ziņojums. Anketā studējošiem bija iespēja novērtēt gan eksāmena daļas, gan eksāmenu kopumā. Pamatojoties uz anketā norādītajiem datiem, tika izstrādāts LSA ziņojums ar rekomendācijām Tieslietu ministrijai un eksāmena komisijai, pēc kā tika pilnveidots eksāmena saturs.

"Gada ieguldījuma sociālās dzīves veicināšanā" balvu saņēma Daugavpils Universitātes Studentu padomes īstenotais diskusiju cikls "Safe space". Aizvadītajā gadā Daugavpils Universitātes Studentu padome (DU SP) pauda publisku nostāju par LGBT kopienai piederošajiem studentiem, kam sekoja diskusiju cikla izveide par mentālo veselību, emocionālo vardarbību un LGBT kopienu.

Savukārt "Gada projekta" balvu ieguva RSU studentu rīkotā "International Student Conference "Health and Social sciences" 2023", kas bija gada lielākā studentu zinātniskā konference Baltijas valstīs. Pēc trīs gadu hibrīda formāta norises konference pulcēja aptuveni 2500 dalībniekus un apmeklētājus no 25 dažādām pasaules valstīm.

Balvas "Gada Studējošo pašpārvalde" un "Gada sociāli atbildīgākā pašpārvalde" saņēma RSU Studentu padome, kura gada laikā veicinājusi studējošo labbūtību, pilnveidojot akadēmisko, sociālo, kultūras un zinātnes dimensiju, kā arī aktīvi iesaistījusies LSA darba grupās, domes sēdēs un kongresos.

Tika piešķirtas balvas arī tādās nominācijās kā "Gada students", "Gada jaunais zinātnieks", "Gada students-eksperts", "Gada vizuālais materiāls", "Gada domnieks", "Gada aktīvists", "Gada izaugsme", kā arī "Gada vecbiedrs" un "Gada studentu atbalstītājs".

LSA gada balva ir apbalvošanas ceremonija, kuras laikā tiek godāti aizvadītā gada spilgtākie studentu pārstāvji, notikumi un projekti, kas saistās ar augstākās izglītības politiku kopumā, katras augstskolas norisēm, studentu pašpārvaldes ikdienu un katra Latvijas studenta dzīvi.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Neskatoties uz finanšu krīzi Rēzeknē, siltumtīklu remonts turpinās (+VIDEO)

Uzsvars tiek likts uz atjaunojamo enerģijas avotu izmantošanu un CO2 emisiju samazināšanu.

Ekonomika Ik gadu uz elektroenerģijas uzskaiti tiks ietaupīti vairāk nekā 11 miljoni eiro

Statistiskā verificēšana ļaus minimizēt izmaksas, jo tiks pārbaudīti tikai atsevišķi skaitītāji, turklāt turpmāk tas notiks retāk.

Ekonomika «Gazprom» akcijas cena krītas pēc lēmuma neizmaksāt dividendes

Krievijas valsts dabasgāzes lieluzņēmuma "Gazprom" akcijas cena Maskavas biržā pirmdienas vakarā kritās pēc tam, kad kļuva zināms, ka kompānija neizmaksās dividendes par 2023.gadu.

Ekonomika Austrālijā varētu būt pieprasīti Latvijas koka būvmateriāli (+VIDEO)

Zaļais kontinents ir sācis miljardu dolāru vērtu mājokļu pārbūves programmu.

Lasiet arī

Sabiedrība Rīgā ievieš «sniega biļetes» un bezmaksas sabiedrisko transportu autovadītājiem

Gaidot pirmdienas sniegputeni, Rīgā tiks ieviestas "sniega biļetes" un autovadītāji varēs izmantot sabiedrisko transportu bez maksas, informēja Rīgas dome.

Ekonomika «Lux Express» autobusa biļete no Liepājas līdz Rīgai maksās vismaz desmit eiro

Starptautiskā pasažieru pārvadātāja "Lux Express" autobusa biļete no Liepājas uz Rīgai maksās, sākot no desmit eiro, informēj uzņēmums.

Sabiedrība Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu pieturvietu nojumju iegādei

Rīgas pašvaldība izsludinājusi iepirkumu sabiedriskā transporta pieturvietu nojumju iegādei pašvaldības vajadzībām.

Sabiedrība «Lux Express» biļete no lidostas uz Rīgas centru maksās 8 eiro

Starptautiskais pasažieru pārvadātājs "Lux Express" otrdien iesniedzis pieteikumu Autotransporta direkcijai (ATD) iekļaut maršrutu Rīgas centrs-Rīgas lidosta komerciālo reģionālās nozīmes maršrutu sarakstā un izsniegt "Lux Express Latvia" uz to maršruta atļauju.