• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Deputātu ieskatā latvieši jāsargā no diskriminācijas darba tirgū

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:48, 21.03.2024


Atsevišķu deputātu ieskatā tiesībsargs nepietiekami rīkojas latviešu aizsargāšanai no lingvistiskās diskriminācijas darba tirgū, šāds redzējums šodien izskanēja debatēs parlamentā par tiesībsarga Jura Jansona ziņojumu par 2023.gadu.Deputāts Artūrs Butāns (NA) kritiski novērtēja to, ka tiesībsargs nedz savā runā, nedz publiskajā rīcībā nevēršoties pret latviešu jauniešu lingvistisko diskrimināciju, ko rada krievu valodas zināšanu prasīšana darba tirgū. Butāns aicināja Jansonu šo jautājumu izvirzīt kā vienu no savām galvenajām prioritātēm.

Nacionālās apvienības deputāts arī pauda bažas par tiesībsarga atskaites secinājumiem saistībā okupācijas pieminekļa nojaukšanas ietekmi uz sabiedrību. Tāpat saistībā ar Jansona pausto pozīciju par valodu sabiedriskajos medijos, Butāns aicināja tiesībsargu neapšaubīt Nacionālās drošības koncepcijā noteikto par sabiedrisko mediju pāriešu uz raidīšanu latviešu valodā no 2026.gada.

Arī deputāts Gatis Liepiņš (JV) debatēs aktualizēja jautājumu par latviešu jauniešu lingvistisko diskrimināciju krievu valodas zināšanu prasīšanas dēļ.

Tiesībsargs Jansons savā atbildē gan uzsvēra, ka Tiesībsarga birojs izveidojis diskriminācijas nodaļu un ka viņam rodas sajūta, ka ne visi ir iepazinušies ar ziņojumu par pagājušo gadu, kurā paredzēts cīnīties ar pilnīgi visiem diskriminācijas gadījumiem.

Deputāte Viktorija Pleškāne no savas puses sacīja, ka gribētu no tiesībsarga dzirdēt asāku kritiku par pieņemtajiem lēmumiem, piemēram, par satura krievu valodā raidīšanas pārtraukšanu pēc 2026.gada.

Deputāte Jana Simanovska (P) debatēs norādīja, ka ļoti svarīgi, lai tiktu aizsargāts tiesiskums, ievērotas, cilvēktiesības un novērsta diskriminācija. Deputāte akcentēja darbu pie vardarbības pret sievietēm novēršanu, tīras vides nodrošināšanu un izklaides trokšņu novēršanu.

Simanovska vērsa uzmanību, ka Latvijā ir slikti apstākļi personām ar invaliditāti, piemēram, no šīs grupas nodarbināta ir tikai trešā daļa cilvēku. "Mēs sūdzamies, ka nav darba roku, bet cilvēki ar invaliditāti, kuri varētu strādāt, ir spiesti atrasties mājās vai institūcijās," norādīja politiķe.

"Progresīvo" deputāte arī norādīja, ka joprojām tiek izmantota aizvēsturiska pieeja, ka bērni ar attīstības traucējumiem nevar atrast skolu savā pašvaldībā. Simanovska arī atzīmēja, ka tikai ap 8% no sabiedriskajām ēkām ir pieejamas cilvēkiem ar invaliditāti.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Asociācija: Pērn augusi Latvijas iedzīvotāju spēja aizņemties

Vidējās darba algas pieaugums pērn ir veicinājis Latvijas iedzīvotāju spēju aizņemties, tomēr augstās bāzes likmes un pieaugošie tēriņi daudziem likuši būt piesardzīgiem, informēja Finanšu nozares asociācijas pārstāvji, atsaucoties uz 2024.gada kreditēšanas indeksa datiem.

Ekonomika Latvijā ražotie elektriskie skrejriteņi ir pieprasīti dažādās nozarēs (+VIDEO)

“Praktiski katru nedēļu mēs sastopamies ar interesi vai kādu jaunu pielietojuma veidu".

Ekonomika Kāda ir vidējā kredīta summa jaunajam mājoklim?

Kopumā 2024.gada kreditēšanas indekss ir audzis par 5 procentpunktiem, kas ir mazāka izaugsme nekā pērn, taču vērojama pozitīva tendence - bankas spēj kreditēt un vēlas to darīt.

Ekonomika Stacija Grobiņos nodrošinās energosistēmas atdalīšanu no Krievijas (+VIDEO)

Katras sinhronā kompensatora jauda būs 100 megavoltampēri.

Lasiet arī

Sabiedrība Saeimas komisijā vērtēs vēl vienu iniciatīvu par iecerēto skolu reformu

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā trešdien, 8.maijā, vērtēs iedzīvotāju iniciatīvu par iecerēto skolu reformu.

Sabiedrība Skandāls Saeimā: deputāti sastrīdas, apspriežot padomju laika deportācijas

Saeimas sēdē atsevišķi deputāti šodien izpelnījās aizrādījumus par neatbilstošu izteikšanos saistībā ar padomju okupācijas laikā Latvijā veiktajām iedzīvotāju deportācijām jeb izsūtīšanām.

Ekonomika Saeima piekrīt «airBaltic» obligāciju iegādei

Saeima šodien nolēma piekrist valsts dalībai Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" obligāciju iegādē.

Sabiedrība Saeima piektdien lems par Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā

Saeimas Prezidijs ir sasaucis parlamenta ārkārtas sēdi piektdien, 19.aprīlī, plkst.9, lai lemtu par diplomātes Baibas Bražes apstiprināšanu ārlietu ministres amatā.