• Armanda,
  • Armands
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Zemkopības ministrija ir izstrādājusi programmu zivju ceļu attīrīšanai (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 09:37, 04.03.2024


Tajā var piedalīties privātie uzņēmēji.


Ūdensceļš tiek sakopts.

Noteikumu "Zivju dzīvotņu kvalitātes uzlabošana" projekts paredz atbalstu zivju migrācijas šķēršļu novēršanai vai negatīvās ietekmes samazināšanai Daugavas, Gaujas, Lielupes un Ventas upes baseinu apgabalu apsaimniekošanas plānos un plūdu riska pārvaldības plānos 2022.–2027. gadam identificētajos prioritārajos zivju migrācijas šķēršļos.

Atbalsts paredzēts atbilstoši valsts zinātniskā institūta "Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts "BIOR"" tīmekļvietnē publicētajā zivju migrācijas šķēršļu datubāzē norādītajiem risinājumiem – šķēršļa nojaukšanai un upes atjaunošanai, šķēršļa daļējai nojaukšanai, transportbūves pārbūvei, lai nodrošinātu zivju migrāciju, aizvaru izņemšanai un mākslīgās straujteces izveidei, novadbūves pazemināšanai un mākslīgās straujteces izveidei, dabiskā zivju ceļa izveidei un tehniskā zivju ceļa izveidei.

Saskaņā ar ES Programmu zivsaimniecības attīstībai 2021.–2027. gadam pasākumā "Zivju dzīvotņu kvalitātes uzlabošana" līdz 2029. gadam kopējais pieejamais finansējums ir 2 000 000 euro, t. sk. Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonda finansējums (70 %) 1 400 000 euro un valsts budžeta finansējums (30 %) 600 000 euro, ko plānots sadalīt vienādās daļās pa visiem sešiem uz atbalstu attiecināmajiem gadiem.

Pasākums paredzēts, lai īstenotu prioritātes "veicināt ilgtspējīgu zvejniecību un ūdens bioloģisko resursu atjaunošanu un saglabāšanu" mērķi, t. i., veicināt ūdens bioloģiskās daudzveidības un ekosistēmu aizsargāšanu un atjaunošanu.

Lai pieteiktos atbalstam, pretendents ir izpildījis šādus nosacījumus un informējis par to izpildi Lauku atbalsta dienestu:

-par jaunas būves būvniecības, būves atjaunošanas, būves ierīkošanas, būves nojaukšanas un pārbūves projektiem atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei un būvju grupai Būvniecības informācijas sistēmā ir pieejama informācija par sagatavoto tehnisko dokumentāciju saistībā ar būvniecības procesu;

-īstenojot projektu, saistībā ar normatīvajiem aktiem par ietekmes uz vidi novērtējumu saņemti Valsts vides dienesta tehniskie noteikumi vai atzinums par to, ka projektā paredzētajām darbībām nav nepieciešami tehniskie noteikumi, vai veikts ietekmes sākotnējais izvērtējums un saņemts Valsts vides dienesta lēmums par to, ka projektā paredzētajām darbībām nav nepieciešams ietekmes uz vidi novērtējums vai nav būtiskas ietekmes uz Eiropas nozīmes aizsargājamo dabas teritoriju (Natura 2000), vai saņemts Vides pārraudzības valsts biroja atzinums par projektā paredzēto darbību ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu. Ja plānota būvniecība, informāciju par minēto dokumentu iegūšanu var iesniegt sešu mēnešu laikā pēc lēmuma spēkā stāšanās par projekta iesnieguma apstiprināšanu vai kopā ar tehnisko projektu.


Lai nēģi peld!
Lai nēģi peld!

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Vasarā airBaltic nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju. Cik maksā lidojums?

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" šogad jūlijā un augustā nodrošinās speciālos reisus uz Liepāju, liecina informācija "airBaltic" mājaslapā.

Ekonomika Rīgas mežsaimniecībā ir izstrādāta perspektīva līdz 2035. gadam (+VIDEO)

Virsmērķis: nodrošināt finanšu ilgtspēju un attīstīt jaunus pakalpojumus.

Ekonomika «airBaltic» akciju publisko piedāvājumu plāno izsludināt gada otrajā pusē

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" akciju publisko piedāvājumu plāno izsludināt gada otrajā pusē, pirmdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja aviokompānijas izpilddirektors Martins Gauss.

Ekonomika Būtiski sarucis Ventspils ostas termināļos pārkrauto kravu apmērs

Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 2,349 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2023.gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

Lasiet arī