• Rozālija,
  • Roze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Līdz 2026. gadam Latvijas melioratori atjaunos 5 aizsargdambjus (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 12:18, 13.02.2024


Darbam kopsummā paredzēti gandrīz 9,05 miljoni eiro.


Straupciema poldera aizsargdambis.

Valsts SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ), kas ir valsts meliorācijas sistēmu un valsts nozīmes meliorācijas sistēmu būvniecības, uzturēšanas un ekspluatācijas būvju nodrošinātāja, ir parakstījusi pirmos piecus līgumus par valsts meliorācijas sistēmas aizsargdambju atjaunošanu, ziņoja portāls zm.gov.lv.

Projektu īstenošanu administrē Lauku atbalsta dienests (LAD). Divi atjaunojamie aizsargdambji atrodas Mārupes novadā – Ratnieku-Biteslejas poldera aizsargdambis un Straupciema poldera aizsargdambis, divi atrodas Dienvidkurzemes novadā – Bernātu poldera aizsargdambis un Bārtas labā krasta aizsargdambis un ūdensnoteka. Viens projekts Jelgavas novadā – Auces poldera aizsargdambis.

Noslēgtie līgumi paredz, ka visu piecu aizsargdambju un ūdensnotekas atjaunošana jāpabeidz līdz 2026. gada 30. jūnijam, un šim darbam kopsummā paredzēti gandrīz 9,05 miljoni eiro.

ZMNĪ ir iesniedzis LAD projekta pieteikumu par Ogres-1 poldera aizsargdambja Ogres pilsētā atjaunošanu, pieteikums tiek izvērtēts.

Paredzēts, ka pretplūdu pasākumus veiks kopumā 21 valsts meliorācijas sistēmu objektā – astoņās sūkņu stacijās, 12 aizsargdambjos un vienā kanālā. Visi iecerētie atjaunošanas un pārbūves darbi valsts nozīmes plūdu novēršanas objektos ir jāpabeidz līdz 2026. gada jūnija beigām, un kopējā atvēlētā summa ir 32,9 miljoni eiro no Atveseļošanas fonda naudas un 6,9 miljoni eiro no Latvijas valsts budžeta. Visus darbus veiks ZMNĪ.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Šogad plānota būvniecība 15% no «Rail Baltica» pamattrases visā Baltijā

Šogad plānota būvniecība 15% no "Rail Baltica" pamattrases visā Baltijā, informē Baltijas valstu kopuzņēmuma AS "RB Rail" pārstāvji.

Ekonomika Kopš aprīļa lidostā pasažieri iegādājušies ap 60 taksometru vaučeru

Rīgas lidostas Apmeklētāju centrā pasažieri kopš pakalpojuma ieviešanas šogad aprīlī ir iegādājušies nedaudz vairāk kā 60 taksometru vaučeru.

Ekonomika Valsts autotirgū ir jūtamas īpašu cenu piedāvājumu gaidas (+VIDEO)

Latvijā izplatītākā mašīnas krāsa ir pelēka.

Ekonomika 5G jūras sakaru attīstība tika demonstrēta uz ledlauža «Varma» (+VIDEO)

Vienlaikus kuģu komunikācijai hidrogrāfijas mērījumu drons “Otter” pārraidīja gultnes mērījumus un videopārraidi notiekošajam uz ūdens.

Lasiet arī

Ekonomika Krauze: Valsts subsīdijas nedrīkst kļūt par pastāvīgu ienākumu avotu

Subsīdijām ir jābūt tādām, lai tās palīdzētu pārvarēt grūtības un mērķtiecīgi attīstīties, nevis tādām, lai tās kļūtu par pastāvīgiem ienākumiem, intervijā aģentūrai LETA teica zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS).

Ekonomika Zemkopības ministrs liek domāt, ka graudu ražas samazinājums nebūs kritisks

Mitruma trūkuma dēļ var veidoties sīki graudi un slikta kvalitāte, pauž D.Šmits.

Ekonomika Augļkopji tuvākajā laikā varēs pieteikt apsekošanai sala nodarītos postījumus

Augļkopji jau tuvākajā laikā varēs pieteikt apsekošanai sala nodarītos postījumus, aģentūru LETA informē Zemkopības ministrijā (ZM).