• Ilgvars,
  • Ivars
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


EM: Latvijas būvniecības nozare turpina strauji attīstīties (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 11:15, 12.02.2024


Pēdējā ceturksnī inženierbūvniecības apjoms pieauga visstraujāk - par 32,5%.


Daugavpilī notiek būvdarbi.

Visās būvniecības pamatgrupās ir vērojamas izaugsmes tendences, - paziņoja Latvijas Ekonomikas ministrija. Aplūkojot pieauguma tempus nozares ietvaros, līderis ir ēku būvniecība, bet lēnāka izaugsme vērojama inženierbūvniecībā.

"Būvniecības pagājušā gada labie darbības rezultāti uz citu nozaru stagnācijas vai lejupslīdes fona patiesi iepriecina. Neapšaubāmi būvniecības nozares sniegums ir viens no galvenajiem faktoriem, kas pie nelabvēlīgajiem ārējiem apstākļu pērn ļāva Latvijas ekonomikai noturēties salīdzinoši labā formā - mēs nepiedzīvojām bezdarba pieaugumu, bet tieši pretēji - darba algas un iedzīvotāju labklājības līmenis turpināja augt. Esmu pārliecināts, ka pēc Ekonomikas ministrijas izstrādāto 42 grozījumu pakotnes pieņemšanas birokrātijas mazināšanai nekustamā īpašuma attīstīšanas un būvniecības procesā Latvijas būvniecības nozare piedzīvos jaunu būtisku izrāvienu," - uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Ēku būvniecības apjoms pērn palielinājās par 26,8%, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Nedzīvojamo ēku segments attīstījās straujāk kā dzīvojamo māju segments.

ūvniecības pamatgrupas attīstības dzinuļi bija pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecība un pārējā inženierbūvniecība (to veido hidrotehnisko objektu būvniecība un citur neklasificēta inženierbūvniecība), savukārt ceļu un dzelzceļu būvniecība ir vienīgais nozares segments, kurš nedaudz samazinājās.

Nozares attīstība un tās pozitīvie rādītāji ļauj domāt par šādas tendences turpināšanos arī šogad, tajā pašā laikā paturot redzeslokā izaicinājumus, ar kuriem ekonomika un būvniecības nozare saskaras.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas IKP pērn samazinājies par 0,3%

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pagājušajā gadā samazinājās par 0,3%, salīdzinot ar 2022.gadu.

Ekonomika Aptauja: latvietes visbiežāk krāj ceļojumiem (+VIDEO)

Šobrīd ir pieejami dažādi rīki, kas var palīdzēt ieguldītās naudas summas arī audzēt ilgākā laika periodā.

Ekonomika Latviešiem mācīs, kā tikt galā ar parādiem (+VIDEO)

Senās finanšu institūcijas vēsture tika publicēta par vācu fonda līdzekļiem.

Ekonomika Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaugusi par 11,9%

Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto darba samaksa jeb darba samaksa pirms nodokļiem par pilnas slodzes darbu bija 1537 eiro, kas ir par 11,9% jeb 164 eiro vairāk nekā 2022.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Lasiet arī

Ekonomika Līdz janvārim atliek sprieduma sagatavošanu būvnieku karteļa lietā

Administratīvā apgabaltiesa līdz 2024.gada 25.janvārim atlikusi sprieduma sagatavošanu būvnieku karteļa lietā. Iepriekš spriedumu bija plānots pasludināt šodien.

Ekonomika Torņakalnā būvēs dzīvojamo māju kvartālu

Mājokļu attīstītājs "Bonava Latvija" Torņakalnā, teritorijā starp Vienības gatvi un Jelgavas ielu, iecerējis uzbūvēt jaunu dzīvojamo māju kvartālu, kuru veidos deviņas dzīvojamās ēkas ar vairāk nekā 400 dzīvokļiem.

Sabiedrība Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi

Šonedēļ Rīgā sāks Mūkusalas ielas krasta promenādes pārbūvi. Tas ir viens no lielākajiem Rīgas pašvaldības investīciju projektiem, kura laikā paredzēts rekonstruēt Mūkusalas ielas krastmalu 2,3 kilometru garumā un izbūvēt labiekārtotu promenādi.

Ekonomika ES finansēs sociālo mājokļu celtniecību vairāk nekā 200 cilvēkiem gadā (+VIDEO)

Fondu līdzekļus varēs investēt virtuves un sanitāro telpu aprīkošanā ar nepieciešamajām iekārtām un ierīcēm.