• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Lielveikalu tīklam «Sky» esot problēmas: kavē maksājumus par piegādāto preci

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:23, 30.01.2024


Vairāki vietējie pārtikas ražotāji, piegādājot lielveikalu tīklam "Sky" produkciju, nav saņēmuši par to samaksu, norādīja biedrības "Siera klubs" vadītāja Vanda Davidanova.


Foto: LETA

Savukārt veikalu tīkla pārvaldošā uzņēmuma SIA "Skai Baltija" ģenerāldirektore Monta Damlica skaidroja, ka maksājumu kavēšanās radusies uzņēmuma reorganizācijas procesu dēļ.

"Siera klubs" vadītāja stāstīja, ka problēma ilgst vairākus mēnešus, un parādi no tirdzniecības tīkla puses veido vairākus desmitus tūkstošu eiro. Tostarp vairāki ražotāji izlēmuši pagājušajā nedēļa plānotās piegādes pārtraukt līdz norēķini tiks veikti.

Vienlaikus Davidanova arī norādīja, ka ražotāji ir satraukti, vai nauda vispār tiks saņemta. "Nesaņemtie maksājumi būtiski ietekmē ražotāju apgrozāmos līdzekļus," uzsvēra biedrības vadītāja.

Arī Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure apstiprināja, ka daži no federācijas biedriem saskaras ar atliktajiem maksājumiem, kuri tiek savstarpēji saskaņoti.

""Sky" portfelī gan ir liels īpatsvars ar ārvalstu produktiem. Ļoti ceram, ka "Sky" pārvarēs radušās grūtības," sacīja Šure.

Savukārt "Skai Baltija" ģenerāldirektore norādīja, ka 2023.gada nogalē uzņēmums veica saimnieciski reorganizatoriskus pasākumus, pārceļot visus vietējo piegādātāju preču līgumus no saistītā uzņēmuma SIA "RSkorpions" uz "Skai Baltija". Procesu pārkārtošana veikta ar mērķi palielināt vietējo produktu īpatsvaru preču piedāvājumā, tostarp Latvijā ražotu piena produktu. Papildus "Skai Baltija" patlaban ievieš jaunu datu uzskaites un norēķinu sistēmu.

"Pārtikas veikala "Sky" preču sortimentā ir vairāk nekā 20 000 preču vienību, kā arī uzņēmums sadarbojas ar vairāk nekā 300 piegādātājiem, tādēļ šo saistīto uzņēmumu saimnieciski reorganizatorisko pasākumu ietvaros varēja rasties arī savstarpēji pārpratumi, jo ne ar visiem piegādātājiem izdevās laikus sazināties un informēt par plānotajām un jau veiktajām izmaiņām," sacīja Damlica.

Vienlaikus viņa piebilda, ka "Skai Baltija" pret "Siera kluba" mājaslapā norādītajiem biedriem nav neizpildītu saistību, kurām ir iestājies izpildes termiņš.

2022.gadā "Skai Baltija" strādāja ar 29,03 miljonu eiro apgrozījumu un 1,052 eiro zaudējumiem. Uzņēmums reģistrēts 1998.gada jūlijā, un tās pamatkapitāls ir 300 000 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Aivars Rubenis.

Biedrība "Siera klubs" dibināta 2002.gadā. Biedrība apvieno siera ražotājus.

LPUF ir Latvijas pārtikas pārstrādes daudznozaru nevalstiska organizācija, kas apvieno pārtikas uzņēmumus un profesionālās asociācijas, pārstāvot vairāk nekā 60% no visa Latvijas pārtikas ražošanas tirgus.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas bizness paplašina elektromobiļu uzlādes tīklu (+VIDEO)

Turpmāk sniegs iespēju izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo enerģiju

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Lasiet arī

Ekonomika Cūkgaļas cena Latvijā martā bija vidēji par 2,1% mazāka nekā pirms gada

Latvijā cūkgaļas cena šogad martā bija vidēji par 2,1% mazāka nekā 2023.gada attiecīgajā mēnesī, kā arī par 4,9% lielāka nekā šogad februārī, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Ekonomika «Maxima Latvija» peļņa pērn sasniegusi 56,529 miljonus eiro

Mazumtirgotājs SIA "Maxima Latvija" pagājušajā gadā strādāja ar 1,073 miljardu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,1% vairāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas peļņa pieauga par 84,9% - līdz 56,529 miljoniem eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

Ekonomika Investējot 760 tūkstošus eiro renovācijā, «Mego» atklāj veikalu Carnikavā

Šodien, 25. aprīlī, pēc renovācijas darbu pabeigšanas, veikals “Mego” Carnikavā, Rīgas ielā 14, atkal vēris savas durvis pircējiem. Kopējās investīcijas veikala rekonstrukcijā un veikala apkārtnes labiekārtošanā sastādīja aptuveni 760 000 eiro.