• Emīlija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Elektrības vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 16%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:39, 29.01.2024


Elektroenerģijas vidējā cena pagājušajā nedēļā Latvijā samazinājās par 16% un bija 81,75 eiro par megavatstundu (MWh).Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenas samazinājās visos "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos. Igaunijā elektroenerģijas cena samazinājās par 16% un bija 81,75 eiro par MWh, bet Lietuvā elektroenerģijas cena saruka par 17% un bija 81,75 eiro par MWh.

"Nord Pool" sistēmas vidējā cena aizvadītajā nedēļā samazinājās par 43% un bija 44,72 eiro par MWh. Vienlaikus elektroenerģijas vidējā cena Polijā pagājušajā nedēļā bija 81,06 eiro par MWh, Vācijā - 57,16 eiro par MWh, bet Austrijā vidējā elektroenerģijas cena bija 71,32 eiro par MWh.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenu lejupslīdi veicināja laikapstākļi, kas bija siltāki par normu un ietekmēja patēriņa samazinājumu "Nord Pool" reģionā par 13%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu. Turklāt izstrāde vēja elektrostacijās kāpa par 39%, kā arī nedaudz pieauga atomelektrostaciju pieejamība Ziemeļvalstīs - par 1% pret iepriekšējās nedēļas datiem.

Papildus minētajam ietekmi uz elektroenerģijas cenām Baltijā atstāja arī par 20% lielākas enerģijas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala un par 28% lielākas plūsmas no Somijas.

Vienlaikus nedēļas otrajā pusē bojājumu dēļ neplānoti tika atslēgts Somijas-Igaunijas starpvalstu šķērsgriezums "EstLink 2". Plānots, ka šķērsgriezums atsāks darbību pēc mēneša, šī gada 29.februārī.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 9616 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi - 10 046 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijā samazinājās par 7% un bija 604 GWh. Latvijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija par 5% mazāks nekā nedēļu iepriekš - 148 GWh. Igaunijā patēriņš saruka par 10% līdz 191 GWh. Savukārt Lietuvā tika patērētas 265 GWh elektroenerģijas, kas ir 5% samazinājums, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs samazinājās par 14%, un kopā tika saražotas 414 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms bija par 17% mazāks nekā nedēļu iepriekš - 168 GWh. Igaunijā izstrāde kritās par 33% līdz 86 GWh. Tikmēr Lietuvā elektroenerģijas ražošana pieauga par 5%, sasniedzot 160 GWh.

Aizvadītajā nedēļā izstrādes apjoms pret patēriņu Latvijā bija 2,1 reizi lielāks, Igaunijā par 45% lielāks, bet Lietuvā - par 60% lielāks. Baltijas valstīs tika saražoti 69% no reģionā patērētās elektroenerģijas apjoma.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika «Gazprom» akcijas cena krītas pēc lēmuma neizmaksāt dividendes

Krievijas valsts dabasgāzes lieluzņēmuma "Gazprom" akcijas cena Maskavas biržā pirmdienas vakarā kritās pēc tam, kad kļuva zināms, ka kompānija neizmaksās dividendes par 2023.gadu.

Ekonomika Austrālijā varētu būt pieprasīti Latvijas koka būvmateriāli (+VIDEO)

Zaļais kontinents ir sācis miljardu dolāru vērtu mājokļu pārbūves programmu.

Ekonomika Jelgavā tīršķirnes govis audzē dabiskās pļavās (+VIDEO)

13 hektāru lielās ganības atrodas pie Iecavas un Lielupes satekas.

Ekonomika Asociācija: Pērn augusi Latvijas iedzīvotāju spēja aizņemties

Vidējās darba algas pieaugums pērn ir veicinājis Latvijas iedzīvotāju spēju aizņemties, tomēr augstās bāzes likmes un pieaugošie tēriņi daudziem likuši būt piesardzīgiem, informēja Finanšu nozares asociācijas pārstāvji, atsaucoties uz 2024.gada kreditēšanas indeksa datiem.

Lasiet arī

Ekonomika Eksperti: ir daudz iespēju ietaupīt uz elektrības rēķiniem (+VIDEO)

Laikā līdz 2024.gada 30.jūnijam tarifu plānu var mainīt jau esošā mēneša ietvaros.

Sabiedrība No janvāra samazināsies elektroenerģijas sadales un pārvades tarifi

No 2024.gada 1.janvāra samazināsies elektroenerģijas sadales un pārvades tarifi, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Sabiedrība Valsts kompensēs energoresursu izmaksas mājsaimniecībām ar zemu ienākumu līmeni

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Energoapgādes izmaksu atbalsta likumā, kas paredz atbalstu energoresursu izmaksu kompensēšanai mājsaimniecībām ar zemu un vidēji zemu ienākumu līmeni.

Sabiedrība Uz diviem gadiem ierobežos elektroenerģijas sadales tarifu kāpumu

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, Enerģētikas likumā un likumā "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem", uz diviem gadiem ierobežojot elektroenerģijas sadales tarifu kāpuma maksimālos apmērus.