• Alberts,
  • Madis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Mežu cirsmu platības pērn Latvijā samazinājās par 30%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 08:32, 26.01.2024


Valsts meža dienests (VMD) pagājušajā gadā izsniedzis apliecinājumus saimnieciskās darbības veikšanai mežos 129 600 hektāru platībā, kas ir par 30% mazāk nekā 2022.gadā, kad tika izstrādāti 185 188 hektāri mežu, liecina dienesta publiskotā informācija.


Foto: LETA

VMD norāda, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, cirsmu skaits, platība un apjoms ir būtiski samazinājies. Turpretī pieaudzis VMD izsniegto sanitāro atzinuma skaits, kas skaidrojams ar aktīvu darbību egļu astoņzobu mizgrauža ierobežošanai.

Pērn kopumā tika izsniegti 89 062 ciršanas apliecinājumi, kas ir par 32% mazāk nekā 2022.gadā, bet likvīdā krāja veidoja 15,5 miljonus kubikmetru, kas ir par 18,2% mazāk nekā gadu iepriekš.

Tostarp 7021 cirsma saņēma dienesta izsniegto sanitāro atzinumu, kas ir par 64,7% vairāk nekā 2022.gadā, kopējai cirsmu platībai veidojot 8473 hektārus, kas ir 2,5 vairāk nekā gadu iepriekš. Sanitāro cirsmu kopējā krāja pērn bija 1,97 miljoni kubikmetri, kas ir trīs reizes vairāk nekā 2022.gadā.

Savukārt atļaujas kailcirtēm pēc caurmēra izsniegtas 10 321 cirsmai ar kopējo platību 8473 hektāri un krāju 2,191 miljons kubikmetru. Salīdzinājumā ar 2022.gadu atļauju skaits kailcirtēm pēc caurmēra samazinājies par 11,8%, platībai samazinoties par 11%, bet krājai samazinoties par 8,1%.

VMD ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Sociālie uzņēmumi: cilvēki ar īpašām vajadzībām atrod sev tīkamu (+VIDEO)

Ar grantu programmam tiek veicināta un atbalstīta jēgpilnu, dažādām sabiedrības grupām nozīmīgu biznesa ideju realizēšana.

Ekonomika Anglijā un Velsā ik mēnesi slēdz 80 krogus

Anglijā un Velsā slēgto krogu skaits šī gada pirmajos mēnešos pieaudzis par trešdaļu, liecina Lielbritānijas valdības statistikas dati.

Ekonomika Latviešu valodas aģentūras direktore pērn nopelnīja ap 40 000 eiro

Latviešu valodas aģentūras (LVA) direktore Inita Vītola pagājušajā gadā nopelnīja 38 781 eiro, kas ir par 11 152 eiro vairāk nekā 2022.gadā, liecina viņas iesniegtā valsts amatpersonas deklarācija.

Lasiet arī

Sabiedrība Maijā notiks ikgadējais meža izziņas festivāls

Maijā notiks ikgadējais AS "Latvijas valsts mežu" (LVM) organizētais meža izziņas festivāls "Latvijas Meža dienas", liecina LVM tīmekļvietnē publiskotā informācija.

Ekonomika Putniņš: Šis gads meža nozarei bijis dinamisks un brīžiem arī neprognozējams

Meža nozarei 2023.gads bijis gana dinamisks un brīžiem arī neprognozējams, aģentūrai LETA stāstīja AS "Latvijas valsts meži" (LVM) valdes priekšsēdētājs Pēters Putniņš.

Sabiedrība Rīgas un Pierīgas mežos vērojama bīstama sniegliece un snieglauze

Rīgas un Pierīgas mežos vērojama bīstama zaru liekšanās jeb sniegliece un zaru lūšana jeb snieglauze, informēja SIA "Rīgas meži" pārstāvji.

Sabiedrība Pie Ministru kabineta protestē pret veco mežu izciršanu

Šodien vairāki desmiti cilvēku pie Ministru kabineta ēkas pulcējušies klusajā protestā, iestājoties par veco mežu saglabāšanu.