• Egija,
  • Egmonts,
  • Egons,
  • Henrihs,
  • Henriks
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Vai ar oglekļa emisiju iespējams nopelnīt - stāsta VID (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:30, 10.01.2024


Lielāko un dinamiskāko vielas krātuvi Latvijā veido kokaudze.


Katram nozāģētam kokam ir oglekļa cena.

Oglekļa ievedkorekcijas mehānisms (OIM) ir jauns Eiropas Savienības (ES) instruments oglekļa emisiju ierobežošanai. OIM ir vērsts uz oglekļietilpīgu nozaru produktu importu. Pārejas periodā - no 2023.gada 1.oktobra līdz 2025.gada 31.decembrim - importētājam vai tā pārstāvim reizi ceturksnī jāiesniedz Eiropas Komisijai ziņojums par importētajām precēm, uz kurām attiecas OIM. Pirmais ceturkšņa OIM ziņojums būs jāiesniedz līdz 2024.gada 31.janvārim par 2023.gada ceturto ceturksni.

Lai iepazīstinātu ar OIM un palīdzētu sagatavoties pārskata iesniegšanai, Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina uzņēmējus, kuri importē preces, uz kurām attiecas OIM, un muitošanas speciālistus (brokerus) uz semināru 12.01.2024. pl. 10.00 - 12.30.

Seminārā stāstīsim par ES un Latvijas klimata politiku, VID kā kompetentās iestādes lomu, OIM vispārējo regulējumu un importētāja pienākumiem, pārskatu sagatavošanu un iesniegšanu. Pirms semināra aicinām VID tīmekļvietnē iepazīties ar pamata informāciju par oglekļa ievedkorekcijas mehānismu.

Seminārā iespējams piedalīties gan klātienē (Talejas iela 1, Rīga, 1.stāva zāle), gan pieslēdzoties attālināti MS Teams platformā.

VID aicina reģistrēties dalībai seminārā līdz 11.01.2024. pl. 16.00 un norādīt, kādā formātā piedalīsieties seminārā - klātienē vai attālināti. Ja atzīmēsiet, ka piedalīsieties attālināti, pēc reģistrācijas saite uz MS Teams platformu Jums tiks nosūtīta dienu pirms semināra uz anketā norādīto e-pasta adresi.

Aktuālā informācija par visiem VID pasākumiem pieejama tīmekļvietnē www.vid.gov.lv sadaļā "Aktualitātes / Notikumu kalendārs".

Lielāko un dinamiskāko oglekļa krātuvi Latvijā veido kokaudze. Oglekļa uzkrājums augsnē ilgtermiņā ir samērā inerts pret dažādām ietekmēm. Nelielas krātuves ir arī atmirusī koksne un zemsega. Līdz ar to vecs mežs nozīmīgu oglekļa uzkrājumu nodrošina tikai tik ilgi, kamēr tajā aug veca kokaudze. Nozīmīgākās oglekļa krātuves vecās mežaudzēs ir koku biomasa (55–61%, vidēji 59% no kopējā ekosistēmas uzkrājuma) un augsne (25–37%, vidēji 30% no kopējā ekosistēmas uzkrājuma).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas bizness paplašina elektromobiļu uzlādes tīklu (+VIDEO)

Turpmāk sniegs iespēju izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo enerģiju

Ekonomika Rīgas lidostā uzbūvēs jauno daudzstāvu autostāvvietu

Rīgas lidostas jauno daudzstāvu autostāvvietu par 248 000 eiro projektēs SIA "BM-projekts", informēja Rīgas lidosta.

Ekonomika Pretlikumīgas konkurences pazīmes metāllūžņu tirgū

Norises Latvijas metāllūžņu savākšanas un pārstrādes tirgū liecina, ka šajā tirgū ir vērojamas agresīvas un pretlikumīgas konkurences pazīmes, kas apdraud virknes šī tirgus dalībnieku turpmāko eksistenci un rada valstij nodokļu zaudējumus, informēja Johens Kleins, biedrības “Baltijas metāllūžņu pārstrādātāju asociācija” padomnieks.

Ekonomika Tautiešu uzņēmēji Vidzemē varēs saņemt dotācijas līdz 12 000 EUR (+VIDEO)

Remigrants ir diasporas loceklis, kurš ir atgriezies vai pārcēlies no pastāvīgas dzīves ārzemēs uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Lasiet arī

Sabiedrība Abu Meri Dubaijā stāsta par klimata pārmaiņu ietekmi uz veselību

Klimata pārmaiņas galvenokārt ietekmē neaizsargātākās grupas - mazus bērnus, vecus cilvēkus, cilvēkus ar hroniskām slimībām vai invaliditāti, cilvēkus ar zemiem ienākumiem, Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) Klimata pārmaiņu konferencē COP28 uzsvēra Veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Ekonomika VARAM: Latvija saskaras ar klimata izaicinājumiem, ir nepieciešama apmežošana

Nav izdevīgi apstrādāt lauksaimniecības vajadzībām neizmantotu zemi zāles audzēšanai, uzskata ministrija.

Sabiedrība Izpirkuma maksa par Grētu Tūnbergu: Latvija iemaksās 100 000 eiro ANO (+VIDEO)

Tādā veidā mūsu valsts palīdz novērst klimata pārmaiņu sekas.

Pasaule Latvija iemaksās 100 000 eiro ANO Klimata kontā

Valdība otrdien konceptuāli atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādāto informatīvo ziņojumu, kas paredz veikt vienreizēju iemaksu 100 000 eiro apmērā Apvienoto nāciju organizācijas (ANO) Centrālā ārkārtējās reaģēšanas fonda (CERF) Klimata kontā, lai nodrošinātu Latvijas dalību CERF fonda darbībā.