• Nameda,
  • Ritvaldis,
  • Visvaldis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijā mazumtirdzniecības kritums novembrī bijis lielāks nekā ES vidēji

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 23:47, 08.01.2024


Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā novembrī, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pirms gada, samazinājies par 2,3%, kas ir straujāks kritums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" pirmdien publiskotie dati par 22 bloka dalībvalstīm.


Foto: LETA

Mazumtirdzniecības apmērs novembrī salīdzinājumā ar 2022.gada vienpadsmito mēnesi samazinājies 13 ES valstīs, par kurām pieejami dati, bet straujākais samazinājums fiksēts Slovēnijā (-11,1%), Igaunijā (-8,8%) un Ungārijā (-5,4%). Lietuvā mazumtirdzniecības apgrozījums oktobrī bijis par 0,6% mazāks nekā pirms gada.

Savukārt straujākais mazumtirdzniecības apgrozījuma kāpums bijis Spānijā (+6,8%), Horvātijā (+6,4%) un Dānijā (+6,3%). Lietuvā mazumtirdzniecības apgrozījums novembrī bijis par 0,1% lielāks nekā pirms gada.

ES valstīs, par kurām pieejami dati, mazumtirdzniecības apgrozījums novembrī gada salīdzinājumā sarucis kopumā par 1%, bet eirozonas valstīs – par 1,1%.

Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi mazumtirdzniecības apmērs novembrī ES samazinājies par 0,2%, bet eirozonā – par 0,3%.

Lielākais kritums mēneša izteiksmē bijis Vācijā (-2,5%), Luksemburgā (-1,4%) un Austrijā (-0,7%), bet straujākais pieaugums fiksēts Portugālē (+3,1%), Horvātijā un Slovēnijā (abās valstīs +3%), kā arī Maltā un Rumānijā (abās valstīs +1,7%). Latvijā mazumtirdzniecības apgrozījums šajā periodā palielinājies par 0,9%, Lietuvā – par 0,5%, bet Igaunijā sarucis par 0,3%.

Dati nav pieejami par Čehiju, Īriju, Grieķiju, Itāliju un Zviedriju.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Ropažu atkritumu rūpnīca kalpos kā tūrisma un aktīvās atpūtas objekts (+VIDEO)

Ražotnes darbības īstenošanā tiks ievēroti gan saistošie Ministru kabineta noteikumi, gan jaunākajās Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvās.

Ekonomika Ledlauzis «Foros» par vienu miljonu eiro pārdots Igaunijā

Rīgas brīvostas pārvaldei piederošā SIA "LVR Flote" ledlauzi "Foros" pārdevusi par vienu miljonu eiro Igaunijas uzņēmumam "Nord Company", aģentūra LETA noskaidroja Rīgas brīvostā.

Ekonomika Ģeopolitiskā situācija visvairāk negatīvi ietekmē investīciju vidi valstī

Nepalielinot investīcijas, ir grūti iedomāties, ka varēsim sagaidīt Latvijas ekonomikas izrāvienu.

Ekonomika Skolēnu nodarbināšanai vasarā pieteikušies vairāk nekā 800 darba devēji

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma īstenošanai pieteikušies vairāk nekā 800 darba devēji.

Lasiet arī

Ekonomika Ukraina ir gatava piedāvāt plašu pārtikas preču klāstu

Ukrainas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (pārstāvniecība Latvijā), paziņo par savu gatavību atbalstīt Latvijas biznesu uzticamu un izdevīgu alternatīvu piegādes kanālu meklēšanā.

Ekonomika Karodziņi būs jāizvieto pie 60 000 pārtikas precēm 5400 tirdzniecības vietās

Tas gulsies uz tirgotāju un gala rezultātā pircēju maciņiem.

Ekonomika Latvijas tirdzniecības tuvākā nākotne ir veikali bez pārdevējiem (+VIDEO)

Robotus var viegli vizualizēt un piešķirt tiem runas spējas - uzstādot nelielu ekrānu katrā no iepirkumu ratiņiem.

Ekonomika Uzņēmēji: karodziņi pie cenu zīmēm izmaksās miljoniem eiro

Ražotājvalsts norādīšana karoga formā uz cenu zīmes pārtikas produktiem nozarei izmaksās miljonos eiro mērāmu administratīvo un finanšu slogu, norādīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā (LTRK), komentējot ceturtdien Saeimā konceptuāli atbalstītos grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā.