• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dabasgāzes izmaksas šajā apkures sezonā satrauc 84% Latvijas iedzīvotāju

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:34, 11.12.2023


Neskatoties uz to, ka dabasgāze šajā apkures sezonā kļuvusi lētāka, 84% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka dabasgāzes apkures izmaksas šajā sezonā viņus satrauc, liecina aptaujas dati.


Foto: LETA

Tostarp 48% iedzīvotāju norādījuši, ka viņus ļoti satrauc šīs sezonas apkures izmaksas, savukārt 36% iedzīvotāju atzīmējuši, ka jūtas drīzāk satraukti par apkures cenu šajā ziemas sezonā.

Aptaujas dati liecina, ka vissatrauktākie par dabasgāzes cenas pieaugumu ir iedzīvotāji vecumu grupā no 50 līdz 59 gadiem - 61% aptaujāto, bet starp reģioniem apkures izmaksas visvairāk uztrauc Kurzemes (70%) un Zemgales (60%) iedzīvotājus.

Vienlaikus, atbildot uz jautājumu, vai iedzīvotāji ir informēti, ka līdz ar dabasgāzes tirgus mājsaimniecībām atvēršanu maijā, ikvienam ir iespēja mainīt dabasgāzes tirgotāju, izvēloties sev piemērotāko, 14% iedzīvotāju norādījuši, ka nav informēti par šo iespēju.

Aptaujas dati arī liecina, ka dabasgāzi apkurei Latvijā izmanto 11% mājsaimniecību, visbiežāk iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem. Pierīgas iedzīvotāji dabasgāzi izmanto visvairāk, to norādījuši 19% aptaujāto, savukārt vismazāk dabasgāzi izmanto Latgales reģionā - 4% respondentu.

Tikmēr 60% aptaujāto savās mājsaimniecībās izmanto centrālo apkuri, bet 23% iedzīvotāju priekšroku dod malkas un granulu apkures veidam, liecina aptaujas dati.

Tāpat aptaujā secināts, ka tam, no kādas valsts tiek iepirkta dabasgāze uzmanību pievērš 66% iedzīvotāju, savukārt 13% aptaujāto norādījuši, ka uzmanību tam nepievērš un dabasgāzes izcelsmes valstij nav nozīmes. Vismazāk dabasgāzes izcelsmes valsts ir svarīga iedzīvotājiem vecumā no 18 līdz 29 gadiem (55%).


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pasts ar SM apsver trīs stratēģiskos virzienus turpmākajam pasta nodaļu tīklam

Patlaban VAS "Latvijas pasts" ar Satiksmes ministriju (SM) apsver trīs stratēģiskos virzienus, kas iezīmētu turpmāko pasta nodaļu tīklu, aģentūrai LETA skaidroja pasta pārstāvji.

Ekonomika Latvijas medijus modernizēs un digitalizēs

Valdība otrdien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) virzītos Ministru kabineta noteikumus, kas ar 5,7 miljoniem eiro paredz sekmēt Latvijas mediju digitālo transformāciju un darbības pielāgošanu mūsdienu mediju patēriņa tendencēm digitālajā vidē.

Ekonomika PTAC visvairāk sūdzību pērn saņēmis par iegādāto preču kvalitāti

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) pagājušajā gadā visvairāk sūdzību saņēmis par iegādāto preču kvalitāti.

Ekonomika Valsts meži tiek veiksmīgi atjaunoti, vislabāk Kurzemē (+VIDEO)

Būtiski pieaudzis mašinizēti iestādīto platību apjoms, sasniedzot 997 hektārus.

Lasiet arī

Ekonomika Latvija deviņos mēnešos no Lietuvas importējusi 88,7% dabasgāzes

Latvija šogad deviņos mēnešos no Lietuvas importējusi 88,7% dabasgāzes, teikts Centrālās statistikas pārvaldes publiskotajā izdevumā par Latvijas ārējo tirdzniecību 2023.gada deviņos mēnešos.

Ekonomika Trīs Latvijas gāzes valdes locekļi iegādājušies 28,97% uzņēmuma akciju

AS "Latvijas gāze" valdes locekļi Aigars Kalvītis, Elita Dreimane un Egīls Lapsalis ar tiem piederošas speciāla mērķa kompānijas SIA "Energy Investments" palīdzību iegādājušies 28,97% "Latvijas gāzes" akciju, liecina kompānijas paziņojums biržai "Nasdaq Riga".

Ekonomika Skultes terminālis «ļoti neietekmē situāciju», pauž KEM (+VIDEO)

Valsts netiecas veidot stratēģisku infrastruktūru, bet ir gatava palīdzēt privātajiem investoriem.

Sabiedrība «Conexus» strauji ceļ tarifu. Cik maksāsim par gāzi?

Vienotā dabasgāzes pārvades un uzglabāšanas operatora AS "Conexus Baltic Grid" ("Conexus") dabasgāzes pārvades sistēmas pakalpojumu tarifs no decembra pieaugs par 37,3%, liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotā informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".