• Aleksejs,
  • Aleksis
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pārdod par noziedzīgu īpašumu atzītus māju Rīgas centrā un 2 dzīvokļus Jūrmalā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:42, 21.11.2023


Šodien valdības sēdē tiks skatīts attiecīgs ekonomikas ministra Viktora Valaiņa priekšlikums.


Māja Mednieku iela 4, Rīgā.

Jaunais EM vadītājs no Zaļo un zemnieku savienības Ministru kabineta sēdē piedāvās pārdot ļoti "garšīgus" nekustamos īpašumus. Valdības datubāzē pieejamajos dokumentos nav norādīta ne īpašumu vērtība, ne to, kam tie agrāk piederējuši. Taču šo ēku izskats ir zināms no nekustamo īpašumu portāliem.

Rīgas pilsētas tiesa ar 2023.gada 27.februāra lēmumu krimināllietā Nr.11517004121/K77-1468-23/67 nolēma atzīt 1/3 domājamo daļu no nekustamā īpašuma ar kadastra numuru 01000180032 Mednieku ielā 4, Rīgā (turpmāk– Nekustamā īpašuma daļa), par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā. Nolēmums stājās likumīgā spēkā 2023. gada 14.martā.

Izsoles notiks saskaņā ar Atsavināšanas likuma II nodaļas „Pārdošana izsolē” nosacījumiem.

Ekonomisko lietu tiesa 2022.gada 8.augustā izskatīja no kriminālprocesa Nr.11905006320 izdalīto procesu par noziedzīgi iegūtu mantu un nolēma:

-dzīvokļa īpašumu Nr.18 Turaidas ielā 110 k-1, Jūrmalā, kadastra numurs 13009017234;

-dzīvokļa īpašuma Nr.6G Turaidas ielā 110 k-1, Jūrmalā, kadastra numurs 13009017246, 481/961 domājamās daļas (turpmāk kopā – Īpašumi), atzīt par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā. Nolēmums stājās likumīgā spēkā 2022.gada 1.novembrī.

Valsts ieņēmumu dienests ņēma konfiscētos Īpašumus valsts uzskaitē, par ko 2022.gada 1.decembrī sastādīts valstij piekritīgā nekustamā īpašuma fakta konstatācijas akts Nr.2376R/22. Valsts ieņēmumu dienests ar 2023.gada 14.marta aktiem nodeva Possessor valdījumā Īpašumus ar aktu parakstīšanas dienu.Nekustamo īpašumu domājamās daļas tiks pārdotas izsolē, ievērojot Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma 14. panta noteikumus.

Atsavināšanas likuma 30.pantā ir noteikts, ka izsoles dalībniekam, kurš nosolījis augstāko cenu par nekustamo īpašumu, jāsamaksā par nosolīto nekustamo īpašumu divu nedēļu laikā. Līdz ar to samērīgiem ar nekustamā īpašuma pircēja pienākumiem, veikt noteiktas darbības noteiktos termiņos, ir jābūt arī nekustamā īpašuma pārdevēja pienākumiem.

Pēc nekustamā īpašuma tirgotāju datiem, aptuvenā cena par 2 istabu dzīvokli Jūrmalas ēkā bija aptuveni 200 000 eiro.

Krišs Ziverts


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Valsts autotirgū ir jūtamas īpašu cenu piedāvājumu gaidas (+VIDEO)

Latvijā izplatītākā mašīnas krāsa ir pelēka.

Ekonomika 5G jūras sakaru attīstība tika demonstrēta uz ledlauža «Varma» (+VIDEO)

Vienlaikus kuģu komunikācijai hidrogrāfijas mērījumu drons “Otter” pārraidīja gultnes mērījumus un videopārraidi notiekošajam uz ūdens.

Ekonomika Ko pirkt ar kredītu: ezers Latgalē vai dzīvoklis Spānijā (+VIDEO)

Bankas Baltijas reģionā nepieņem nekustamā īpašuma ķīlas ārpus konkrētās valsts teritorijas.

Ekonomika Pārtikas produktus no Krievijas pirmajā pusgadā Latvijā ieveda 67 uzņēmumi

Pārtikas produktus un barību no Krievijas šogad pirmajā pusgadā Latvijā ieveda 67 uzņēmumi, savukārt no Baltkrievijas pārtikas produktus un barību importēja 36 uzņēmumi, ziņo Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD).

Lasiet arī

Sabiedrība Apsūdz slepenpolicistu par nelikumīgu ilgstošu izsekošanu

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes operatīvais darbinieks apsūdzēts par nelikumīgu ilgstošu izsekošanu.

Ekonomika Pozitīvs signāls nozarei: Rīgā atgriežas vācu tūristi

Viesu skaits Rīgā maijā pieaudzis par 15%, un pirmo reizi kopš 2019.gada pirmajā vietā pēc viesu skaita atgriezusies Vācija.

Sabiedrība No krievu valodas apguves atteikušies teju 3000 pamatskolēnu

No krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves atteikušies 2838 4.-9.klašu skolēni, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati.

Ekonomika Latvijas TEC un HES veic priekšdarbus 2025.gada sinhronizācijai

AS "Latvenergo" termoelektrocentrāles (TEC) un hidroelektrostacijas (HES), gatavojoties 2025.gada Baltijas energosistēmas nodalīšanai no sinhronas darbības ar Krievijas un Baltkrievijas sistēmu, veic nepieciešamos priekšdarbus, informē "Latvenergo" pārstāvji.