• Meta,
  • Sniedze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pārdod par noziedzīgu īpašumu atzītus māju Rīgas centrā un 2 dzīvokļus Jūrmalā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:42, 21.11.2023


Šodien valdības sēdē tiks skatīts attiecīgs ekonomikas ministra Viktora Valaiņa priekšlikums.


Māja Mednieku iela 4, Rīgā.

Jaunais EM vadītājs no Zaļo un zemnieku savienības Ministru kabineta sēdē piedāvās pārdot ļoti "garšīgus" nekustamos īpašumus. Valdības datubāzē pieejamajos dokumentos nav norādīta ne īpašumu vērtība, ne to, kam tie agrāk piederējuši. Taču šo ēku izskats ir zināms no nekustamo īpašumu portāliem.

Rīgas pilsētas tiesa ar 2023.gada 27.februāra lēmumu krimināllietā Nr.11517004121/K77-1468-23/67 nolēma atzīt 1/3 domājamo daļu no nekustamā īpašuma ar kadastra numuru 01000180032 Mednieku ielā 4, Rīgā (turpmāk– Nekustamā īpašuma daļa), par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā. Nolēmums stājās likumīgā spēkā 2023. gada 14.martā.

Izsoles notiks saskaņā ar Atsavināšanas likuma II nodaļas „Pārdošana izsolē” nosacījumiem.

Ekonomisko lietu tiesa 2022.gada 8.augustā izskatīja no kriminālprocesa Nr.11905006320 izdalīto procesu par noziedzīgi iegūtu mantu un nolēma:

-dzīvokļa īpašumu Nr.18 Turaidas ielā 110 k-1, Jūrmalā, kadastra numurs 13009017234;

-dzīvokļa īpašuma Nr.6G Turaidas ielā 110 k-1, Jūrmalā, kadastra numurs 13009017246, 481/961 domājamās daļas (turpmāk kopā – Īpašumi), atzīt par noziedzīgi iegūtu mantu un konfiscēt valsts labā. Nolēmums stājās likumīgā spēkā 2022.gada 1.novembrī.

Valsts ieņēmumu dienests ņēma konfiscētos Īpašumus valsts uzskaitē, par ko 2022.gada 1.decembrī sastādīts valstij piekritīgā nekustamā īpašuma fakta konstatācijas akts Nr.2376R/22. Valsts ieņēmumu dienests ar 2023.gada 14.marta aktiem nodeva Possessor valdījumā Īpašumus ar aktu parakstīšanas dienu.Nekustamo īpašumu domājamās daļas tiks pārdotas izsolē, ievērojot Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma 14. panta noteikumus.

Atsavināšanas likuma 30.pantā ir noteikts, ka izsoles dalībniekam, kurš nosolījis augstāko cenu par nekustamo īpašumu, jāsamaksā par nosolīto nekustamo īpašumu divu nedēļu laikā. Līdz ar to samērīgiem ar nekustamā īpašuma pircēja pienākumiem, veikt noteiktas darbības noteiktos termiņos, ir jābūt arī nekustamā īpašuma pārdevēja pienākumiem.

Pēc nekustamā īpašuma tirgotāju datiem, aptuvenā cena par 2 istabu dzīvokli Jūrmalas ēkā bija aptuveni 200 000 eiro.

Krišs Ziverts


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvija ir viena no pirmajām valstīm ES, kas ieviesa zibmaksājumus (+VIDEO)

Mūsu valstī ir atrasta lieliska alternatīva skaidrai naudai un maksājumu kartēm, norāda eksperti.

Ekonomika Valmieras novadā tiek piedāvāts attīstīt biznesu senajos īpašumos (+VIDEO)

Kokmuižas kūts ēka ar tai piegulošo vēsturisko uzbrauktuvi celta 1866. gadā.

Ekonomika Lidostas Rīga apgrozījums deviņos mēnešos pieaudzis par 30,8%

Lidosta "Rīga" šā gada deviņos mēnešos strādāja ar 54,512 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 30,8% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, vienlaikus uzņēmuma peļņa pieauga par 72% - līdz 5,268 miljoniem eiro, liecina uzņēmuma publiskotā informācija.

Ekonomika «RB Rail»: Rīga pilnīgi noteikti būs dzelzceļa līnijas «Rail Baltica» sastāvdaļa

Rīga pilnīgi noteikti būs dzelzceļa līnijas "Rail Baltica" sastāvdaļa, tādēļ pašlaik vajadzētu diskutēt nevis par šo jautājumu, bet gan par to, kur piesaistīt finansējumu, lai tas notiktu pēc iespējas ātrāk, intervijā aģentūrai LETA uzsvēra "Rail Baltica" projekta ieviesēja AS "RB Rail" valdes priekšsēdētājs, izpilddirektors Marko Kivila.

Lasiet arī

Veselība Smadzeņu audu paraugu varēs iegūt ar robotu palīdzību

Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neiroķirurģijas klīnikā turpmāk neiroķirurgi strādās ar kraniālo robotu - Baltijas valstīs unikālu iekārtu, kas palīdzēs smadzeņu operāciju laikā iegūt paraugu no galvas smadzenēm, izmantojot datorizētu tehniku.

Kultūra IZM nav skaidra redzējuma par pētnieku skaitu vēstures nozarē

Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) nav atsevišķa plāna attiecībā uz to, kāds pētnieku skaits būtu nepieciešams vēstures nozarē, aģentūrai LETA atklāja IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta nozares eksperts Edvards Francis Kuks, piebilstot, ka šādus mērķus nav plānots izstrādāt nevienai zinātnes apakšnozarei.

Pasaule Maskavā veiktas kratīšanas geju klubos

Krievijas policija naktī uz sestdienu veikusi reidus daudzos geju naktsklubos un vīriešu pirtīs, ziņo mediji, norādot, ka tā, domājams, bijusi koordinēta akcija.