• Jadviga,
  • Laura
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Skultes terminālis «ļoti neietekmē situāciju», pauž KEM (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 10:20, 13.11.2023


Valsts netiecas veidot stratēģisku infrastruktūru, bet ir gatava palīdzēt privātajiem investoriem.


Sašķidrinātā dabasgāze Latvijā turpinās ieplūst tāpat kā līdz šim, caur citām valstīm.

Latvijas klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (Zaļo un zemnieku savienība) paziņoja sava darba pamatnostādnes.

"Prioritāri noteikti ir elektroenerģijas tarifi. Tas jau ir iesākts process, un risinājumi ir atrasti, kurus šobrīd virzām Saeimā. Darba gaitā ir problēmas, kuras risinām, un tas noteikti ir prioritārais jautājums, pie kura pašreiz strādājam. Tālāk seko tādi lielie jautājumi kā, piemēram, atslēgšanās no BRELL elektroapgādes loka, kas Latviju, Lietuvu un Igauniju savieno ar Baltkrieviju un Krieviju. Tam sekojam līdzi, lai termiņš ir īss, sasniedzams un izdarāms. Trešais ir vides bloka pievienošana KEM, kopēju mērķu izvirzīšana un vienošanās ar sadarbības partneriem par to. Redzējums šobrīd ir katram savs, bet ir jāpanāk kopsaucējs par to, kā tas izskatās. Tas ir svarīgi, lai saprastu, kā tālāk strādāt".

Par gāzes termināļa būvniecību Latvijā Melņa kungs teica:

"Savas domas par Skultes LNG termināli esmu jau daudzkārt izteicis. Šis gadījums ļoti neietekmē situāciju. Skultes termināli mēs tāpat fiziski pagūt izbūvēt nevarētu. Par Skultes termināļa likuma atcelšanu ir nobalsots, un tas ir noiets posms. Protams, mēs esam atvērti privātiem investoriem, ja kāds vēlas, un esam gatavi palīdzēt.

No valstiskā drošības viedokļa, ja būtu Skultes terminālis, būtu labi, bet tomēr svarīgākais ir mūsu Inčukalna krātuve. Tas fundamentāli ir daudz svarīgāk nekā terminālis. No apdraudējuma viedokļa, ja kāds gribēs ko izdarīt reģionā, tad vairāk tēmēs uz Inčukalnu, nevis uz termināli.

Ar Klaipēdu šobrīd ir sakārtota vienošanās par ilgtermiņa līgumu par konkrētu fiksēto regazificēšanas apjomu gāzei, kuru no viņiem piegādājam, arī privātajiem uzņēmumiem viņi ir atļāvuši vairāk jaudas rezervēt. Igauņi pēc pēdējiem notikumiem ir aktivizējušies ar Paldisku termināli. Tas pieder Igaunijas valstij, un viņi ļoti intensīvi strādā, lai līdz gada beigām būtu pilnībā gatava infrastruktūra, vajag tikai regazifikācijas kuģi.

Mēs savu termināli tāpat nekad ātrāk par Paldiskiem neizbūvēsim. Vai mums reģionā vajag vēl trešo termināli? Ja investori ir gatavi nākt un investēt, tad esmu par to, bet ieguldīt valsts naudu terminālī būtu nepamatoti. Šogad Inčukalna krātuvē ir viens no piepildītākajiem gadiem, kas pierāda to, ka varam mierīgi to piepildīt ar esošajiem termināļiem, kas ir ļoti svarīgi".


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Nodarbināto īpatsvars ar augstāko izglītību Latvijā sasniedzis 42,7%

Latvijas darba tirgū 2023.gada sākumā no 806 000 nodarbināto vecumā no 25 gadiem 42,7% bija ar augstāko izglītību, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš ir pieaugums par 0,7 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Ekonomika Rīgā aizliegs kravas transporta tranzīta satiksmi Pērnavas ielā

Rīgā, Pērnavas ielā, plānoto kravas transporta tranzīta satiksmes aizliegumu ieviesīs šī gada rudenī.

Ekonomika Ārvalstu investori novērtējuši Latviju ar līdz šim zemāko atzīmi

Investīciju klimats Latvijā ārvalstu investoru vērtējumā 2023.gadā bija līdz šim zemākajā līmenī, veidojot 1,9 punktus no pieciem, secināts Rīgas Ekonomikas augstskolas un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) veiktajā pētījumā "Ārvalstu investīciju vides indekss 2023".

Ekonomika «Olainfarm» dibinājis piecus meitasuzņēmumus ārpus Latvijas

Latvijas zāļu ražotājs AS "Olainfarm" nodibinājis meitasuzņēmumus Francijā, Itālijā, Spānijā, Vācijā un Polijā, lai stiprinātu uzņēmuma pozīciju Eiropas Savienības (ES) tirgos, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Lasiet arī

Ekonomika SPRK: mājsaimniecībām janvārī rēķini par gāzi būs mazāki

Nākamā gada janvārī mājsaimniecībām rēķini par gāzi būs mazāki nekā gadu iepriekš, ņemot vērā dabasgāzes cenas izmaiņas biržā, prognozē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK).

Ekonomika Patērētās dabasgāzes apmērs Latvijā desmit mēnešos samazinājies par 0,4%

Latvijā patērētās dabasgāzes apmērs šogad desmit mēnešos samazinājies par 0,4% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie dati.

Sabiedrība «Gaso» no nākamā gada plāno palielināt sadales pakalpojuma tarifus

Dabasgāzes sadales sistēmas operators AS "Gaso" iesniedzis Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) jaunus dabasgāzes sadales pakalpojuma tarifus, kas paredz palielinājumu no 2024.gada 1.janvāra gan tarifu mainīgajai daļai, gan arī fiksētajai daļai, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ekonomika Latvija deviņos mēnešos no Lietuvas importējusi 88,7% dabasgāzes

Latvija šogad deviņos mēnešos no Lietuvas importējusi 88,7% dabasgāzes, teikts Centrālās statistikas pārvaldes publiskotajā izdevumā par Latvijas ārējo tirdzniecību 2023.gada deviņos mēnešos.