• Laila,
  • Lavīze,
  • Luīze
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Rīgā oktobrī iegādei pieejamo dzīvokļu skaits samazinājies par 7%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 19:32, 02.11.2023


Rīgā iegādei pieejamo dzīvokļu skaits oktobrī, neskatoties uz pārdošanā esošo dzīvokļu lielo piedāvājumu, samazinājies par 7% salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš, piedāvājumā esot 4400 dzīvokļiem, no kuriem vairāk nekā pusi veido īpašumi sērijveida ēkās, informē nekustamo īpašumu kompānija "Latio".


Foto: LETA

Par 5% sarucis arī īrei pieejamo dzīvokļu skaits un oktobrī tādu bija 2870. Vairāk nekā 40% no visiem īres mājokļiem veido piedāvājums sērijveida ēkās.

Jauno projektu pirmreizējā tirgū Rīgas apkaimēs oktobrī iegādei bija pieejami 1350 dzīvokļi - par 60 īpašumiem vairāk nekā mēnesi iepriekš.

"Latio" informē, ka jaunajos projektos iekštelpu platību vidējā cena pārdošanas sludinājumos bija 2785 eiro par kvadrātmetru, bet faktiskajos darījumos vidēji veidoja 2630 eiro par kvadrātmetru. Abās kategorijās cenas pieaugums mēneša ietvaros nepārsniedza 0,5%.

Lielākā daļa darījumu jaunajos projektos notiek gataviem, ekspluatācijā vai noslēdzošām būvniecības stadijā esošiem projektiem, turpretī projekti, kas eksistē tikai "uz papīra" un kuru būvniecība plānota nākamgad un aiznākamgad, rezervācijas saņem gausi. Savukārt jauno projektu otrreizējā tirgū oktobrī cena par mājokļa kvadrātmetru saglabājusies nemainīga gan apkaimēs, veidojot 1950 eiro par kvadrātmetru, gan Rīgas centrā, veidojot 2650 eiro par kvadrātmetru.

Mājokļi sērijveida ēkās aizvien uztur lielāko tirgus aktivitāti, informē "Latio". Apkaimēs iegādei pieejamo dzīvokļu skaits oktobrī bija 2235, mēneša laikā piedāvājumam sarūkot par 7%. Vidējās cenas darījumos sērijveida mājokļiem apkaimēs oktobrī bija 1010 eiro par kvadrātmetru, bet centra rajonā pieauga par 1%, sasniedzot 1410 eiro par kvadrātmetru.

Nedaudz palielinājies arī īres dzīvokļu skaits sērijveida namos - no 1150 mājokļiem septembrī līdz 1175 mājokļiem oktobrī. Aktīvākā pircēju interese redzama par nelieliem vienas vai divu istabu dzīvokļiem, kas lielākoties tiek iegādāti ar savu finansējumu. Lielo platību mājokļi pircēju joprojām gaida salīdzinoši ilgi, min "Latio" pārstāvji.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Aptauja: Latvijas uzņēmēji ir apņēmušies atkritumu apsaimniekošanā (+VIDEO)

Ir jāveicina tieši mazo un vidējo uzņēmumu izpratne par ilgtspējas nozīmi biznesā, pauž eksperts.

Ekonomika Iedzīvotāji VID iesnieguši vairāk nekā 92 000 gada ienākumu deklarāciju

Piektdien pirmajās stundās, proti, līdz plkst.9 iedzīvotāji Valsts ieņēmumu dienestā (VID) ir iesnieguši vairāk nekā 92 000 deklarāciju, aģentūru LETA informēja VID pārstāvji.

Ekonomika Šmite-Roķe: Būtu jāpaaugstina VID nepiedzenamo parādu zemākais slieksnis

Būtu nepieciešami grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām", kas pašlaik paredz, ka VID drīkst nepiedzīt parādus, kas ir mazāki par 15 eiro, kas mūsdienās ir ļoti maza summa, intervijā aģentūrai LETA sacīja jaunā VID ģenerāldirektore Baiba Šmite-Roķe.

Ekonomika Enerģijas cenas un ģeopolitiskā nestabilitāte ir galvenie riski ekonomikai

Latvijas IKP prognoze šim gadam ir 2%. 2024.gada veidos labākas izaugsmes nosacījumus 2025.gada, kad izaugsme paātrināsies līdz 2,7%.

Lasiet arī

Ekonomika Jelgavā janvārī pieauga sērijveida dzīvokļu cenas

Sērijveida dzīvokļu cenas šogad janvārī palielinājās Jelgavā, bet Salaspilī un Kauguros tās samazinājās, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Sabiedrība Daudzdzīvokļu 316. un 318. sēriju ēkas ir drošas turpmākai ekspluatācijai

Daudzdzīvokļu 316. un 318. sēriju ēkas ir drošas turpmākai ekspluatācijai, bet šogad plānots veikt 104. un 119. sēriju daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku izpēti, informē Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.

Ekonomika Latvijā 23% iedzīvotāju ir pilnībā apmierināti ar savu mājokli

Latvijā 23% iedzīvotāju ir pilnībā apmierināti ar savu mājokli, informē "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas rezultātem.

Ekonomika Valdība mazinās birokrātiju nekustamo īpašumu jomā

Ekonomikas ministrija (EM) martā izskatīšanai valdībā iesniegs rīcības plāna projektu ar 62 priekšlikumiem administratīvā sloga mazināšanai nekustamo īpašumu jomā, otrdien pēc Ministru kabineta Stratēģiskās vadības komitejas sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).