• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Nodokļu ieņēmumi deviņos mēnešos pārsniedza plānu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 10:36, 31.10.2023


Nodokļu ieņēmumos šogad deviņos mēnešos iekasēti 10,067 miljardi eiro, kas ir par 368,7 miljoniem eiro jeb 3,8% vairāk, nekā plānots, aģentūrai LETA pavēstīja Finanšu ministrijas pārstāvji.Vienlaikus salīdzinājumā ar 2022.gada deviņiem mēnešiem nodokļu ieņēmumi šogad deviņos mēnešos pieauguši par 1,074 miljardiem eiro jeb 11,9%.

Valsts kopbudžetā nodokļu ieņēmumi šogad deviņos mēnešos veidoja 9,497 miljardus eiro, kas ir par 363,8 miljoniem eiro jeb 4% vairāk, nekā plānots.

Tostarp valsts budžetā nodokļu ieņēmumi veidoja 7,927 miljardus eiro, kas ir par 271,3 miljoniem eiro jeb 3,5% vairāk, nekā plānots, bet pašvaldību budžetā nodokļu ieņēmumi bija 1,57 miljardu eiro apmērā, kas ir par 92,5 miljoniem eiro jeb 6,3% vairāk, nekā plānots.

Savukārt valsts fondēto pensiju shēmā nodokļu ieņēmumi šogad deviņos mēnešos bija 571,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,8 miljoniem eiro jeb 1% vairāk, nekā plānots.

2023.gada deviņos mēnešos visvairāk iekasēts sociālās apdrošināšanas iemaksās - 3,588 miljardi eiro, kas ir par 1% vairāk, nekā plānots.

Vienlaikus pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieņēmumi šogad deviņos mēnešos bija 2,912 miljardu eiro apmērā, kas ir par 3,5% vairāk, nekā plānots, bet iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi veidoja 1,805 miljardus eiro, kas ir par 5,8% vairāk, nekā plānots.

Akcīzes nodokļa ieņēmumi attiecīgajā periodā bija 881,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1% mazāk, nekā plānots. Tostarp akcīzes nodokļa ieņēmumi par naftas produktiem veidoja 446,9 miljonus eiro, kas ir par 0,4% vairāk, nekā plānots, par tabakas izstrādājumiem - 203,1 miljonu eiro, kas ir par 0,9% mazāk, nekā plānots, par alkoholiskajiem dzērieniem - 154,2 miljonus eiro, kas ir par 3,1% mazāk, nekā plānots, bet par alu - 38,8 miljonus eiro, kas ir par 8,7% mazāk, nekā plānots.

Uzņēmumu ienākuma nodoklī šogad deviņos mēnešos iekasēti 454,2 miljoni eiro, kas ir par 47,8% vairāk, nekā plānots, bet nekustamā īpašuma nodokļa ieņēmumi bija 197,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 4,5% vairāk, nekā plānots.

Transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa ieņēmumi šogad deviņos mēnešos veidoja 81,8 miljonus eiro, kas ir par 0,9% vairāk, nekā plānots, bet dabas resursu nodokļa ieņēmumi bija 46,5 miljonu eiro apmērā, kas ir par 2,9% vairāk, nekā plānots.

Muitas nodokļa ieņēmumi šogad deviņos mēnešos veidoja 42,4 miljonus eiro, kas ir par 32,4% mazāk, nekā plānots, savukārt izložu un azartspēļu nodokļa ieņēmumi veidoja 36,3 miljonus eiro, kas ir par 12,4% vairāk, nekā plānots.

Tajā pašā laikā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa ieņēmumi šogad attiecīgajā periodā bija 18,3 miljonu eiro apmērā, kas ir par 17,3% vairāk, nekā plānots, bet elektroenerģijas nodokļa ieņēmumi šogad deviņos mēnešos bija 3,7 miljonu eiro apmērā, kas ir par 3,9% mazāk, nekā plānots.

Kopumā 2023.gadā nodokļos plānots iekasēt 13,058 miljardus eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas enerģētika ir ūdeņraža izvēles priekšā: eksperta atzinums (+VIDEO)

Valstī ir vairāki uzņēmumi, kas patērē enerģiju lielos apjomos, pastāv zināmi priekšnosacījumi "zaļai" ražošanai un patēriņam.

Ekonomika Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni euro (+VIDEO)

Projekta ietvaros tiks veikta ražošanas ēkas izbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošana.

Ekonomika Ekonomists: inflācija ir sakauta

Atsevišķu preču un pakalpojumu cenu kāpums vēl ir straujš, bet tas galvenokārt ir inerces rezultāts, kuras spēks nevar būt bezgalīgs. Tā ir iespēja mainīt dienaskārtību un lielāku vērību veltīt ekonomikas izaugsmes veicināšanai.

Ekonomika Latvijā ražotās «viedās» lampas ir pieprasītas Ziemeļvalstīs (+VIDEO)

Produkti ir īpaši pielāgoti polārās nakts apstākļiem.

Lasiet arī

Ekonomika No 2024.gada Latvijā paaugstinās akcīzes nodokļa likmes

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā "Par akcīzes nodokli", kas nosaka no 2024.gada pakāpeniski paaugstināt akcīzes nodokļa likmi alkoholiskajiem dzērieniem, tabakas izstrādājumiem, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamam šķidrumam, elektroniskajās smēķēšanas ierīcēs izmantojamā šķidruma sagatavošanas sastāvdaļām, tabakas aizstājējproduktiem, kā arī atsevišķiem naftas produktiem, kurus izmanto speciālajās ekonomiskajās zonās (SEZ) un brīvostās.

Ekonomika Iedzīvotājiem paziņo, kad gaidāmas būtiskākas nodokļu izmaiņas

Darbs pie Nodokļu politikas pamatnostādnēm 2024.-2027.gadam turpinās un būtiskākas nodokļu izmaiņas gaidāmas no 2026.gada, trešdien sarunā ar žurnālistiem sacīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV).

Sabiedrība Valdību lūdz neatbalstīt akcīzes nodokļa palielinājumu

Tradicionālo un bezdūmu tabakas izstrādājumu apvienība nosūtījusi vēstuli valdībai un Saeimas frakcijām, lūdzot neatbalstīt akcīzes nodokļa palielinājumus, lai tādējādi finansētu samazināto pievienotās vērtības nodokli (PVN) 12% apmērā augļiem un dārzeņiem.

Ekonomika Lauksaimniekiem nav pieņemama valdības piedāvātā 12% PVN likme dārzeņiem

Lauksaimnieku organizāciju pārstāvji kategoriski noraida piedāvāto kompromisa variantu dārzeņiem, augļiem un ogām nākamgad ieviest 12% pievienotās vērtības nodokli (PVN), pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) informēja biedrības "Zemnieku saeima" pārstāvji.