• Aurora,
  • Austra
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Par iespaidīgu summu izsolē pārdota ēka Skārņu ielā

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 18:41, 30.10.2023


VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) rīkotajā izsolē nekustamais īpašums ar komerciālas darbības potenciālu Skārņu ielā, Vecrīgā, pie Svētā Pētera baznīcas, izsolīts par 629 000 eiro, liecina informācija elektronisko izsoļu vietnē "izsoles.ta.gov.lv".Izsolē nekustamā īpašuma sākumcena bija noteikta 519 000 eiro. Izsoles solis bija 5000 eiro.

Izsoles uzvarētājs nekustamo īpašumu var iegādāties, izmantojot bankas aizdevumu, slēdzot darījuma konta līgumu, vai arī norēķināties viena mēneša laikā.

VNĪ iepriekš informēja, ka izsolē pieejamā ēka atrodas uz vienas no Vecrīgas senākajām ielām - Skārņu ielas, kura izveidota 13.gadsimta sākumā kā vācu apmetnes centrālā iela. Nams Skārņu ielā 4 celts 15.gadsimtā, un tā pārbūve, pēc Bīriņu muižas pils arhitekta Frīdriha Vilhelma Hesa projekta, sākta 1875.gadā. Ēka ekspluatācijā nodota 1886.gadā. Fasādes atjaunošanas darbi veikti 2018.gadā. Nams ir valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa "Dzīvojamo ēku komplekss" sastāvdaļa.

Attiecīgais nekustamais īpašums ietver zemesgabalu 250 kvadrātmetru platībā un ēku ar komerciālas izmantošanas potenciālu, kuras kopējā platība ir 538,9 kvadrātmetri. Ēkai ir četri stāvi un pagrabs. Tehniskais stāvoklis ir apmierinošs, un kopējais nesošo konstrukciju nolietojums ir 37,5% apmērā.

Zemes gabalā atrodas arī AS "Rīgas siltums" siltumtrase, uz zemes gabala ir arī betonēts pagalms un žogs.

Ēkā atsevišķās vietās ir saglabājušies vēsturiskie sienas gleznojumi.

Potenciālajiem investoriem jāņem vērā, ka ēkas virszemes stāvi pašlaik netiek izmantoti, un telpas nesenajā pagātnē nav tikušas renovētas, tāpēc ir nepieciešams veikt kapitālo remontu, norāda VNĪ pārstāvji.

Apkārtējā infrastruktūra ietver daudzstāvu dzīvojamās mājas ar komerciāla rakstura telpām ēku pirmajos stāvos, kā arī izglītības, viesmīlības un kultūras iestādes.

Atbilstoši uzņēmuma stratēģijai, VNĪ ilgtermiņā uztur īpašumus, kas nepieciešamas valsts pārvaldei, savukārt īpašumi, kuri publiskajām iestādēm ilgtermiņā nav nepieciešami un valstij rada zaudējumus, likumā noteiktajā kārtībā tiek pārdoti publiskas izsoles ceļā vai tiek izskatīta īpašumu nodošana citiem valdītājiem. Pamatkapitālā esošie īpašumi, kas rada zaudējumus kapitālsabiedrībai un kurus nav iespēja iznomāt komercnomniekiem, tiek virzīti atsavināšanai.

VNĪ reģistrēta 1996.gadā, un tās vienīgā īpašniece ir Finanšu ministrija.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Finansējums tiks piešķirts kokapstrādei, mēbeļu nozarei, farmaceitikai (+VIDEO)

Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem.

Ekonomika LTV plāno par nepilniem 10 000 eiro veikt veco alumīnija logu apkopi

VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) plāno par nepilniem 10 000 eiro veikt veco alumīnija logu remontu un apkopi, liecina informācija Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS).

Ekonomika Āboltiņa: Latviju interesē piesaistīt Nīderlandes investīcijas

Latviju interesē piesaistīt Nīderlandes investīcijas augsto tehnoloģiju un zaļās enerģijas nozaru izaugsmē, aģentūrai LETA norādīja jaunā Latvijas vēstniece Nīderlandē Solvita Āboltiņa.

Lasiet arī

Ekonomika Uzņēmējiem piedāvā iegādāties viesnīcu ar mēbelēm un iekārtām

Šodien sākas uzņēmumam SIA "Terahouse-Maxcapital" piederošās viesnīcas ēkas Mucenieku ielā 5, Vecrīgā, izsole, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Ekonomika LDz Cargo izsolīs 24 kravas vagonus. Kāda ir sākumcena?

VAS "Latvijas dzelzceļš" meitasuzņēmums SIA "LDz Cargo" šodien izsolē piedāvās iegādāties 24 kravas vagonus ar 90 000 eiro sākuma cenu.

Ekonomika Izsolē pārdod vairākus nekustamos īpašumus Baldonē un Dzērumos

Ķekavas novada pašvaldība elektroniskās izsolēs ar augšupejošu soli pārdos vairākus nekustamos īpašumus Baldonē un Dzērumos, liecina pašvaldības mājaslapā publicētā informācija.

Ekonomika Absurda situācija: kāpēc Rīgas centrā ir tik daudz neapdzīvotu namīpašumu?

Viens no iemesliem, kāpēc Rīgas centrā ir tik daudz neapdzīvotu un nerestaurētu vēsturisko namīpašumu, ir tas, ka daudz namīpašnieki nosaka nepamatoti augstu pārdošanas cenu, kas tiek prasīta vairāku gadu garumā, nedodot iespēju pārdot šos īpašumus potenciālajiem pircējiem, kas būtu gatavi sākt restaurāciju, pavēstīja nekustamo īpašumu kompānijas SIA "Vestabalt" valdes locekle Līga Plaude-Stukovenko.