• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Baltijā investīcijas nekustamajos īpašumos pirmajā pusgadā samazinājās par 47%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:37, 25.10.2023


Baltijas valstīs investīcijas nekustamajos īpašumos 2023.gada pirmajā pusgadā samazinājās par 47% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, trešdien konferencē "Ko sagaidīt Baltijas nekustamo īpašumu frontē? "Newsec" Property Outlook, Autumn 2023" sacīja nekustamā īpašuma konsultāciju kompānijas "Newsec" investīciju speciālists Patriks Simsons.Kopumā Baltijā pirmajā pusgadā nekustamajos īpašumos investēti 233 miljoni eiro. Simsons skaidroja, ka Lietuva investīciju apmēru ir spējusi noturēt 2022.gada pirmā pusgada līmenī, bet Latvija un Igaunija nē.

Savukārt Eiropā kopumā šogad pirmajā pusgadā īpašumu darījumos investēti 62 miljardi eiro, kas ir par 57% mazāk nekā 2022.gada pirmajā pusgadā. Simsons informēja, ka lielākais darījumu apmēra kritums ir biroju segmentā - par 60%, kā arī loģistikas centru segmentā - par 65%.

"Nekustamo īpašumu tirgus ir ievainots, lai gan neviena ekonomika Eiropā nav piedzīvojusi būtisku recesiju, tomēr nekustamo īpašumu darījumu apmērs nokrities līmenī, kāds bija pirms 2014.gada," teica Simsons.

Vienlaikus viņš atzina, ka īpašumu pircēji tirgū joprojām ir, taču institucionālajiem investoriem būtu jābūt optimistiskākiem un agresīvākiem, lai noslēgtu darījumus. Simsons skaidroja, ka lielie investori ir piesardzīgi un nogaidoši, bet mazie privātie investori, kas slēdz darījumus līdz pieciem miljoniem eiro, ir optimistiskāki.

Tāpat Simsons informēja, ka samazinās vidējā darījuma summa - no aptuveni 20 miljoniem eiro pirms diviem gadiem līdz 14 miljoniem eiro pērn un 13 miljoniem eiro šogad. Sarūk arī ienesīguma likmes, bet Baltijā tas vēl nav tik izteikti, jo noticis skaita ziņā maz darījumu.

Potenciālie investori vislabprātāk izvēlas tirdzniecības centrus, stāstīja Simsons. Tāpat Rīgā notiek daudzu jaunu biroju ēku attīstība, un notiek nomnieku migrācija no vecajām A un B klases ēkām uz jaunajiem biroju centriem.

Populārākais un drošākais īpašumu segments ir tirdzniecības centri, tāpēc to piedāvājums tirgū ir mazs un investori nesteidz šos objektus pārdot, sacīja Simsons.

Pēdējos gados strauja attīstība notiek arī loģistikas un ražošanas telpu segmentā, A klases noliktavās praktiski nav brīvo telpu. Savukārt dzīvojamo īres namu segments joprojām ir iesaldēts un investīciju darījumu iespējamība šajā segmentā ir zema, teica Simsons.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Finansējums tiks piešķirts kokapstrādei, mēbeļu nozarei, farmaceitikai (+VIDEO)

Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem.

Ekonomika LTV plāno par nepilniem 10 000 eiro veikt veco alumīnija logu apkopi

VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) plāno par nepilniem 10 000 eiro veikt veco alumīnija logu remontu un apkopi, liecina informācija Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS).

Ekonomika Āboltiņa: Latviju interesē piesaistīt Nīderlandes investīcijas

Latviju interesē piesaistīt Nīderlandes investīcijas augsto tehnoloģiju un zaļās enerģijas nozaru izaugsmē, aģentūrai LETA norādīja jaunā Latvijas vēstniece Nīderlandē Solvita Āboltiņa.

Lasiet arī

Ekonomika Jelgavā janvārī pieauga sērijveida dzīvokļu cenas

Sērijveida dzīvokļu cenas šogad janvārī palielinājās Jelgavā, bet Salaspilī un Kauguros tās samazinājās, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Arco Real Estate" jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Sabiedrība Daudzdzīvokļu 316. un 318. sēriju ēkas ir drošas turpmākai ekspluatācijai

Daudzdzīvokļu 316. un 318. sēriju ēkas ir drošas turpmākai ekspluatācijai, bet šogad plānots veikt 104. un 119. sēriju daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku izpēti, informē Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāvji.

Ekonomika Latvijā 23% iedzīvotāju ir pilnībā apmierināti ar savu mājokli

Latvijā 23% iedzīvotāju ir pilnībā apmierināti ar savu mājokli, informē "Luminor Bank" pārstāvji, atsaucoties uz veiktās aptaujas rezultātem.

Ekonomika Valdība mazinās birokrātiju nekustamo īpašumu jomā

Ekonomikas ministrija (EM) martā izskatīšanai valdībā iesniegs rīcības plāna projektu ar 62 priekšlikumiem administratīvā sloga mazināšanai nekustamo īpašumu jomā, otrdien pēc Ministru kabineta Stratēģiskās vadības komitejas sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV).