• Lolita,
  • Vitolds
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


PTAC piemērojis 10 000 eiro sodu tūrisma pakalpojumu sniedzējam

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:13, 17.10.2023


Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis 10 000 eiro sodu tūrisma pakalpojumu sniedzējam SIA "Miasfor", kas izmanto zīmolu "To Hike", par negodīgu komercpraksi, pārdodot ceļojumus bez licences, informē PTAC.Uzņēmums sociālās saziņas vietnēs "Facebook" un "Instagram" piedāvājis kompleksus tūrisma pakalpojumus bez spēkā esošas nodrošinājuma un speciālās atļaujas. Par pārkāpumiem piemērota soda nauda un uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt negodīgu komercpraksi.

PTAC skaidro, ka pērn 16.septembrī centrs apturēja, bet šogad 22.martā anulēja "Miasfor" licenci tūrisma operatora pakalpojumu sniegšanai, jo "Miasfor" nepagarināja nodrošinājuma jeb konkrētajā gadījumā - apdrošināšanas polises darbības termiņu.

PTAC uzsver, ka tūrisma operatora nodrošinājums ir būtisks ceļotāju tūrisma operatoram iemaksātās naudas aizsardzības mehānisms. Ja tūrisma operatoram iestājas likviditātes problēmas un tas nespēj pilnībā vai daļēji sniegt kompleksus tūrisma pakalpojumus, nodrošinājums tiek izmantots, lai ceļotājiem atmaksātu tūrisma operatoram pirms ceļojuma iemaksāto naudas summu.

Pēc speciālās atļaujas darbības apturēšanas un anulēšanas PTAC informēja "Miasfor", ka bez spēkā esoša nodrošinājuma un speciālās atļaujas tas nedrīkst ceļotājiem piedāvāt pārdošanai un pārdot ceļojumus, un aicināja kompāniju nodrošināt komercpraksi atbilstoši normatīvu prasībām. Tomēr, neskatoties uz PTAC brīdinājumiem un aicinājumiem, "Miasfor" turpināja aktīvi un sistemātiski piedāvāt ceļojumus.

Izvērtējot "Miasfor" īstenoto komercpraksi, PTAC konstatēja, ka tajā ir saskatāmas negodīgas komercprakses pazīmes, jo "Miasfor" radīja patiesībai neatbilstošu iespaidu, ka drīkst likumīgi piedāvāt pārdošanai un pārdot ceļojumus, kā arī ceļotājiem radīja maldinošu paļāvību uz to, ka ir nodrošināta patērētāju aizsardzība pret ekonomiskajiem riskiem.

PTAC secināja, ka "Miasfor" pieļāvis patērētāju kolektīvo interešu pārkāpumu, un tādējādi tika noteikta soda nauda 10 000 eiro apmērā.

Vienlaikus PTAC uzlikusi "Miasfor" pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, bez speciālās atļaujas jebkādā veidā piedāvājot pārdošanai vai pārdodot kompleksos tūrisma pakalpojumus, kas nav nodrošināti saistību neizpildes vai nepienācīgas izpildes gadījumā tūrisma operatora likviditātes problēmu dēļ.

Lēmumā PTAC brīdināja "Miasfor" par PTAC piešķirtajām tiesībām ierobežot piekļuvi Latvijas teritorijā tām vietnēm, kurās "Miasfor" turpinās piedāvāt ceļojumus bez licences un nodrošinājuma.

"Miasfor" reģistrēta 2020.gadā, un tās pamatkapitāls ir viens eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu informācija nav publiskota. "Miasfor" vienīgais īpašnieks ir Sergejs Šaburovs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika LTRK pārtrauks sadarbību ar desmit uz Krieviju eksportējošajiem uzņēmumiem

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) no kopumā 25 biedriem, kuri minēti Ekonomikas ministrijas (EM) publiskotajā sarakstā starp uzņēmumiem, kas eksportē uz Krieviju, pārtrauks sadarbību ar desmit uzņēmumiem, sacīja LTRK priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Ekonomika Latvijas darba tirgū iezīmējušās negatīvas tendences (+VIDEO)

Bezdarba līmenis valstī bija par 0,7 procentpunktiem augstāks nekā vidēji Eiropas Savienībā.

Ekonomika «airBaltic» ieķīlājusi 36 preču zīmes, tostarp «airBaltic»

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" reģistrējusi komercķīlu ar nodrošinātā prasījuma maksimālo summu 442 miljoni eiro, liecina "Lursoft" publiskotā informācija.

Ekonomika VNĪ izdevās pārsniegt izvirzītos finanšu mērķus (+VIDEO)

Viens no izaicinājumiem ir degradēto būvju sakārtošana, kur biežākais risinājums ir šādu būvju pārdošana vai ēku demontāža.

Lasiet arī

Ekonomika Šosezon ASV ultra luksusa klases kruīza laineris Rīgā viesosies 5 reizes (VIDEO)

Šogad būs sagaidāms lielāks skaits vācu tūristu, tostarp ģimenes ar bērniem.

Ekonomika Vidzemes tūrisma uzņēmēja: sezonas laikā visbiežāk viesojas latvieši (+VIDEO)

Cilvēki galvenokārt par kempingu uzzina no citiem viesiem, tīmekļvietnes, vietnēm Facebook un Instagram, vietnes TikTok.

Sabiedrība Asociācija: Latvijā lauku tūrismā šis gads varētu būt labāks nekā pagājušais

Latvijā lauku tūrismā šis gads varētu būt labāks nekā pagājušais, ceturtdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele.

Ekonomika Latvijā sarucis tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos divos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits samazinājies par 0,7% salīdzinājumā ar 2023.gada attiecīgo periodu, veidojot 444 700, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.