• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


PTAC piemērojis 10 000 eiro sodu tūrisma pakalpojumu sniedzējam

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:13, 17.10.2023


Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis 10 000 eiro sodu tūrisma pakalpojumu sniedzējam SIA "Miasfor", kas izmanto zīmolu "To Hike", par negodīgu komercpraksi, pārdodot ceļojumus bez licences, informē PTAC.Uzņēmums sociālās saziņas vietnēs "Facebook" un "Instagram" piedāvājis kompleksus tūrisma pakalpojumus bez spēkā esošas nodrošinājuma un speciālās atļaujas. Par pārkāpumiem piemērota soda nauda un uzlikts tiesiskais pienākums izbeigt negodīgu komercpraksi.

PTAC skaidro, ka pērn 16.septembrī centrs apturēja, bet šogad 22.martā anulēja "Miasfor" licenci tūrisma operatora pakalpojumu sniegšanai, jo "Miasfor" nepagarināja nodrošinājuma jeb konkrētajā gadījumā - apdrošināšanas polises darbības termiņu.

PTAC uzsver, ka tūrisma operatora nodrošinājums ir būtisks ceļotāju tūrisma operatoram iemaksātās naudas aizsardzības mehānisms. Ja tūrisma operatoram iestājas likviditātes problēmas un tas nespēj pilnībā vai daļēji sniegt kompleksus tūrisma pakalpojumus, nodrošinājums tiek izmantots, lai ceļotājiem atmaksātu tūrisma operatoram pirms ceļojuma iemaksāto naudas summu.

Pēc speciālās atļaujas darbības apturēšanas un anulēšanas PTAC informēja "Miasfor", ka bez spēkā esoša nodrošinājuma un speciālās atļaujas tas nedrīkst ceļotājiem piedāvāt pārdošanai un pārdot ceļojumus, un aicināja kompāniju nodrošināt komercpraksi atbilstoši normatīvu prasībām. Tomēr, neskatoties uz PTAC brīdinājumiem un aicinājumiem, "Miasfor" turpināja aktīvi un sistemātiski piedāvāt ceļojumus.

Izvērtējot "Miasfor" īstenoto komercpraksi, PTAC konstatēja, ka tajā ir saskatāmas negodīgas komercprakses pazīmes, jo "Miasfor" radīja patiesībai neatbilstošu iespaidu, ka drīkst likumīgi piedāvāt pārdošanai un pārdot ceļojumus, kā arī ceļotājiem radīja maldinošu paļāvību uz to, ka ir nodrošināta patērētāju aizsardzība pret ekonomiskajiem riskiem.

PTAC secināja, ka "Miasfor" pieļāvis patērētāju kolektīvo interešu pārkāpumu, un tādējādi tika noteikta soda nauda 10 000 eiro apmērā.

Vienlaikus PTAC uzlikusi "Miasfor" pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi, bez speciālās atļaujas jebkādā veidā piedāvājot pārdošanai vai pārdodot kompleksos tūrisma pakalpojumus, kas nav nodrošināti saistību neizpildes vai nepienācīgas izpildes gadījumā tūrisma operatora likviditātes problēmu dēļ.

Lēmumā PTAC brīdināja "Miasfor" par PTAC piešķirtajām tiesībām ierobežot piekļuvi Latvijas teritorijā tām vietnēm, kurās "Miasfor" turpinās piedāvāt ceļojumus bez licences un nodrošinājuma.

"Miasfor" reģistrēta 2020.gadā, un tās pamatkapitāls ir viens eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma finanšu informācija nav publiskota. "Miasfor" vienīgais īpašnieks ir Sergejs Šaburovs.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas enerģētika ir ūdeņraža izvēles priekšā: eksperta atzinums (+VIDEO)

Valstī ir vairāki uzņēmumi, kas patērē enerģiju lielos apjomos, pastāv zināmi priekšnosacījumi "zaļai" ražošanai un patēriņam.

Ekonomika Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni euro (+VIDEO)

Projekta ietvaros tiks veikta ražošanas ēkas izbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošana.

Ekonomika Ekonomists: inflācija ir sakauta

Atsevišķu preču un pakalpojumu cenu kāpums vēl ir straujš, bet tas galvenokārt ir inerces rezultāts, kuras spēks nevar būt bezgalīgs. Tā ir iespēja mainīt dienaskārtību un lielāku vērību veltīt ekonomikas izaugsmes veicināšanai.

Ekonomika Latvijā ražotās «viedās» lampas ir pieprasītas Ziemeļvalstīs (+VIDEO)

Produkti ir īpaši pielāgoti polārās nakts apstākļiem.

Lasiet arī

Ekonomika Novērtējumu gaida inovatīvi produkti ceļotājiem Latvijā (+VIDEO)

Valstī ir tūrisma piedāvājumi, kuri spēj konkurēt starptautiskajā tirgū, ir ilgtspējīgi un saistoši gan vietējai, gan ārvalstu auditorijai.

Ekonomika Tūristi Latvijā biežāk izvēlas dzīvokļus, mājas - trauksmi ceļ EM (+VIDEO)

Jānodrošina prasību ievērošana atbilstoši Pārtikas uzraudzības likumam un Alkoholisko dzērienu aprites likumam, neatkarīgi no vietas, pauž resors.

Ekonomika Līdz 2027. gadam Latvijas tūrismam tiks piesaistīti 2000 darbinieku (+VIDEO)

Investīciju un attīstības aģentūra aicina uzņēmējus apvienoties ģeogrāfiski un tematiski.

Ekonomika Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 21,2%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos sešos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 21,2% salīdzinājumā ar 2022.gada attiecīgo periodu, veidojot 1,821 miljonu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.