• Valdemārs,
  • Valdis,
  • Voldemārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Novērtējumu gaida inovatīvi produkti ceļotājiem Latvijā (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 11:19, 27.09.2023


Valstī ir tūrisma piedāvājumi, kuri spēj konkurēt starptautiskajā tirgū, ir ilgtspējīgi un saistoši gan vietējai, gan ārvalstu auditorijai.


Liepājas muzeja filiāle "Hoijeres kundzes viesu nams”.

Konkursā “Eksporta un inovācijas balva 2023”, kuru jau astoņpadsmito gadu rīko Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, aicināti pieteikties jauno tūrisma produktu attīstītāji, ziņo liaa.gov.lv.

Pieteikšanās konkursa kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts 2023”, aizpildot anketu business.gov.lv, turpināsies līdz 3.oktobrim, ņemot vērā to, ka siltais rudens Latvijas tūrisma uzņēmumiem joprojām ir saspringts darba laiks, jo ļāvis turpināt aktīvu tūrisma sezonu.

“Lai arī tūrisma nozare piedzīvojusi straujas pārmaiņas un Latvijas tūrisma uzņēmumiem šis nav bijis viegls laiks, konkurss “Eksporta un inovācijas balva” aizvien ļauj mums gūt pārliecību, ka Latvijā ir tūrisma produkti, kuri spēj konkurēt starptautiskajā tirgū, ir ilgtspējīgi un saistoši gan vietējai, gan ārvalstu auditorijai. Arī šogad sevi pieteikuši vairāki interesanti tūrisma objekti, kurus labprāt redzētu starp balvas nominantiem,” saka LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava.

Pērn “Eksporta un inovācijas balvu” kategorijā “Eksportspējīgākais tūrisma produkts” komersantu grupā saņēma SIA “Dont Panic” sadarbībā ar SIA “Skudras Metropole” ar produktu “Nepieradinātās naktsmītnes” – “Dabas galerija”. “Nepieradinātās naktsmītnes” ir piedzīvojums, kas dāvā jaunu pieredzi un emocijas. Tās radītas ar mērķi sniegt apmeklētājiem jaunu pieredzi, iepazīstinot ar jaunām vietām, dažādiem Latvijas reģioniem un neparastām lokācijām.

“Konkurss ir lieliska platforma, lai vairāk ļaužu gan tuvāk, gan tālāk uzzinātu par mūsu produktiem, par Latvijas daudzpusīgo piedāvājumu. Arī es šeit uzzināju par jaunām vietām. Tā ir arī veselīga konkurence, kas ir stimulējoša nozarei. Šeit mēs redzam laikmetīgās tendences un uzzinām, kādus uzsvarus šobrīd liek pasaulē. Šogad konkursā noteikti būs pavisam citi produkti, jo pasaule mainās un biznesam jānāk ar piedāvājumiem, kas ir aktuāli sabiedrībai. Protams, saņemt balvu ir pagodinājums. Esam saņēmuši daudz starptautisku balvu, taču šī emocionāli bijusi svarīgākā – kā bērnam saņemot vecāku atzinību,” atzīst SIA “Skudras metropole” vadītāja Gundega Skudriņa.

Biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldību iestāžu grupā balvu saņēma Liepājas muzeja filiāle "Hoijeres kundzes viesu nams”. Gaļas brāķera Dāvida Hoijera atraitnes Margarētas Ģertrūdes Hoijeres viesu nams jeb 17.gs – 19.gs. interjera muzejs ir veiksmes stāsts tam, kā nozīmīgs Liepājas kultūrvēsturiskā mantojuma objekts, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, piedzīvo savu atjaunotni jeb renesansi. Nams ir atvērts un muzeja ekspozīcija pieejama ikvienam interesentam.

Uz balvu kategorijā “Eksportspējīgākais jaunais tūrisma produkts” var pretendēt komersants, biedrība, nodibinājums, plānošanas reģions vai pašvaldības iestāde, kurš pēdējo divu gadu laikā ir ieviesis tirgū tādu jaunu tūrisma produktu, kas ir ilgtspējīgs, inovatīvs, kvalitatīvs un ar augstu pievienoto vērtību. Tiks vērtēts, vai produkts veidots saglabājot vietējos resursus un tiek attīstīts, ņemot vērā vietējos kultūras, dabas, sociālos un ekonomiskos faktorus. Tāpat svarīgs aspekts būs, vai nodrošināta tūristu iesaistes iespēja un vai tas ir piemērots ārvalstu tūristu vajadzībām.

Balvu šajā kategorijā piešķir divās grupās, vienā vērtējot mazo un vidējo komercsabiedrību (darbinieku skaits ir 1-250, un tā neto apgrozījums vai kopējā gada bilance nepārsniedz 50 miljonus eiro) iesniegtos pieteikumus, otrā - biedrību, nodibinājumu, plānošanas reģionu vai pašvaldības iestāžu iesniegtos pieteikumus.

Konkursa uzvarētāji saņems Ekonomikas ministrijas diplomu un Latvijas Republikas finansētu balvu – 2000 eiro darījuma braucienam divām personām, tai skaitā līdzdalībai komersantu delegāciju sastāvā valsts augstāko amatpersonu vizītēs ārvalstīs, līdzdalībai LIAA organizētajās tirdzniecības misijās un individuālo darījuma braucienu, apmaksai. Tāpat uzvarētājiem tiks dotas tiesības izmantot attiecīgās konkursa kategorijas zīmi uz visiem saviem produktiem vai produktu līnijām, kā arī uz mārketinga materiāliem.

“Eksporta un inovācijas balva” ir augstākais valsts apbalvojums uzņēmējdarbībā un konkursa patrons ir Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Konkurss “Eksporta un inovācijas balva” norisināsies jau 18.gadu un kopā tiks apbalvoti 19 uzņēmumi piecās kategorijās ar vairākām apakšgrupām. Kategorijās “Eksporta čempions”, “Inovācijas čempions”, “Eksporta pieauguma līderis” un “Eksporta jaunpienācējs” konkursa žūrijas komisija izvērtēs izmantojot Centrālās statistikas pārvaldes apkopotos datus. Speciālbalvu drošākajam eksportētājam pasniegs arī finanšu institūcija “Altum”. Uzvarētāju apbalvošanas ceremonija paredzēta 2023.gada 14.decembrī.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Latvijas enerģētika ir ūdeņraža izvēles priekšā: eksperta atzinums (+VIDEO)

Valstī ir vairāki uzņēmumi, kas patērē enerģiju lielos apjomos, pastāv zināmi priekšnosacījumi "zaļai" ražošanai un patēriņam.

Ekonomika Daugavpilij industriālā parka būvniecībai piešķirti 17 miljoni euro (+VIDEO)

Projekta ietvaros tiks veikta ražošanas ēkas izbūve un pieguļošās teritorijas labiekārtošana.

Ekonomika Ekonomists: inflācija ir sakauta

Atsevišķu preču un pakalpojumu cenu kāpums vēl ir straujš, bet tas galvenokārt ir inerces rezultāts, kuras spēks nevar būt bezgalīgs. Tā ir iespēja mainīt dienaskārtību un lielāku vērību veltīt ekonomikas izaugsmes veicināšanai.

Ekonomika Latvijā ražotās «viedās» lampas ir pieprasītas Ziemeļvalstīs (+VIDEO)

Produkti ir īpaši pielāgoti polārās nakts apstākļiem.

Lasiet arī

Ekonomika PTAC piemērojis 10 000 eiro sodu tūrisma pakalpojumu sniedzējam

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) piemērojis 10 000 eiro sodu tūrisma pakalpojumu sniedzējam SIA "Miasfor", kas izmanto zīmolu "To Hike", par negodīgu komercpraksi, pārdodot ceļojumus bez licences, informē PTAC.

Ekonomika Tūristi Latvijā biežāk izvēlas dzīvokļus, mājas - trauksmi ceļ EM (+VIDEO)

Jānodrošina prasību ievērošana atbilstoši Pārtikas uzraudzības likumam un Alkoholisko dzērienu aprites likumam, neatkarīgi no vietas, pauž resors.

Ekonomika Līdz 2027. gadam Latvijas tūrismam tiks piesaistīti 2000 darbinieku (+VIDEO)

Investīciju un attīstības aģentūra aicina uzņēmējus apvienoties ģeogrāfiski un tematiski.

Ekonomika Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 21,2%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos sešos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 21,2% salīdzinājumā ar 2022.gada attiecīgo periodu, veidojot 1,821 miljonu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.