• Alise,
  • Auce
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


«Latvenergo» pirmajā pusgadā saražojis par 56% vairāk elektroenerģijas

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:46, 27.09.2023


AS "Latvenergo" šī gada pirmajā pusgadā saražoja 3519 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 56% vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā.


Foto: LETA

Izstrādes pieaugumu noteica netipiski augsta pietece Daugavā, kas šogad deva iespēju hidroelektrostacijās (HES) saražot 2834 GWh, kas ir par 44% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Līdz ar dabasgāzes cenas samazināšanos pasaules tirgū "Latvenergo" ir būtiski palielinājis elektroenerģijas izstrādi arī termoelektrocentrālē - pirmajā pusgadā saražots par aptuveni 150% vairāk elektroenerģijas jeb 675 GWh.

"Latvenergo" pirmajā pusgadā izstrādāja 40% no visa elektroenerģijas apjoma, kas saražots Baltijā.

Gan mazumtirdzniecībā, gan vairumtirdzniecībā pārdotās elektroenerģijas apjoms pirmajā pusgadā pieaudzis par 28%, un uzņēmums sasniedzis lielāko pārdotās elektroenerģijas apjomu pēdējo piecu gadu laikā. No mazumtirdzniecībā pārdotā apjoma katra trešā GWh ir pārdota ārpus Latvijas - Lietuvā un Igaunijā.

Pieaudzis arī "Latvenergo" klientu skaits abās pārējās Baltijas valstīs. Tostarp lielākais pieaugums bijis Lietuvā, kur klientu skaits audzis par 47% un sasniedzis 209 000.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Finansējums tiks piešķirts kokapstrādei, mēbeļu nozarei, farmaceitikai (+VIDEO)

Aizdevums ar kapitāla atlaidi lielu investīciju projektu īstenošanai paredzēts vidējiem un lieliem komersantiem.

Ekonomika LTV plāno par nepilniem 10 000 eiro veikt veco alumīnija logu apkopi

VSIA "Latvijas Televīzija" (LTV) plāno par nepilniem 10 000 eiro veikt veco alumīnija logu remontu un apkopi, liecina informācija Elektroniskajā iepirkumu sistēmā (EIS).

Ekonomika Āboltiņa: Latviju interesē piesaistīt Nīderlandes investīcijas

Latviju interesē piesaistīt Nīderlandes investīcijas augsto tehnoloģiju un zaļās enerģijas nozaru izaugsmē, aģentūrai LETA norādīja jaunā Latvijas vēstniece Nīderlandē Solvita Āboltiņa.

Lasiet arī

Sabiedrība Latvijā sarucis tīklā nodotās elektroenerģijas daudzums

Latvijā šogad augustā saražotas un tīklā nodotas 237 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 61% vairāk nekā šā gada jūlijā, bet par 10% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Ekonomika Saeima atteicās ietekmēt elektroenerģijas sadales tarifu (+VIDEO)

Parlamentārieši ierosināja uz pusi samazināt monopolista pakalpojumu izmaksas.

Ekonomika «Sadales tīklam» nodots 5,5 reizes vairāk saules elektroenerģijas

Elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" tīklā šogad pirmajā pusgadā nodotas 59 gigavatstundas (GWh) saules elektroenerģijas, kas ir 5,5 reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina "Sadales tīkla" publicētais Elektroapgādes apskats.

Ekonomika Litgrid vadītājs: Lietuva nevar veikt elektrotīklu desinhronizāciju vienatnē

Lai gan Lietuva no tā dēvētā BRELL elektrības loka, kurā Baltijas valstis ir savienotas ar Krieviju un Baltkrieviju, vēlētos atvienoties jau nākamgad, bet Igaunija uzstāj, ka to iespējams izdarīt tikai 2025.gada sākumā, Lietuva desinhronizāciju vienatnē nevarēs veikt, pirmdien paziņoja Lietuvas pārvades sistēmu operatora "Litgrid" vadītājs Roks Masjulis.