• Mariss,
  • Matīss,
  • Modris
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Dažādos Austrumu maģistrāles posmos ir augsta gatavība (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 07:18, 19.09.2023


Stundas laikā jaunā ceļa jauda sasniegs 2300 automašīnas.


Tiek pabeigta asfalta ieklāšana.

Kā liecina VS.LV iemūžinātā bilde par Austrumu maģistrāles būvniecību Rīgā, darbi pie tās būvniecības tuvojas finišam. Dažādās vietās topošajā galvaspilsētas trasē ceļu būvnieki pabeidz ražošanas ciklu.

Austrumu maģistrāles mērķis ir veidot pilsētas loku, kas nodrošina pilsētas satiksmi, savienojot priekšpilsētu un apkaimes savā starpā, samazinot tranzītu caur pilsētas centru. Austrumu maģistrāle stiepjas no Dienvidu tilta kompleksa līdz Viestura prospektam. Taču pilsētas loks šobrīd nevar pilnvērtīgi funkcionēt, ņemot vērā, ka iztrūkst viens tā posms Ieriķu ielas - Vietalvas ielas.

Austrumu maģistrāles būvniecību sāka 2021. gada maijā un tiek realizētas abas būvprojekta kārtas. Austrumu maģistrāles pirmajā kārtā darbi tuvojas noslēgumam, savukārt otrajā kārtā darbi norit apsteidzot kalendāro grafiku. Šobrīd tiek veikta ielas apgaismojumu un kontakttīklu izbūve uz Deglava ielas, aku regulēšana, virskārtas ieklāšana, kā arī augustā ir plānots pabeigt kabeļu ievilkšanu.

Maģistrāle autovadītājiem nodrošinās ātru nokļūšanu Purvciema, Pļavnieku, Dārzciema un Teikas apkaimēm, neiebraucot pilsētas vēsturiskajā centrā. Tāpat kravas transportam ceļš uz ostu vairs nebūs jāmēro pa Daugavas krastmalu. Izbūvētais maģistrāles posms no Piedrujas ielas līdz Gustava Zemgala gatvei būs 2,8 km garš.

Austrumu maģistrāles 1. kārtu īsteno Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansēta projekta “Austrumu maģistrāles posma “Ieriķu – Vietalvas iela” 1. kārta: posms no Ūnijas ielas līdz Staiceles ielai” (Nr.6.1.3.1/19/I/001) ietvaros. Līguma summa ir 40,8 miljoni eiro, no kuriem 23 milj. eiro ir Kohēzijas fonda finansējums, 0,8 milj. eiro valsts budžeta dotācija un atlikušo summu 17 milj. eiro apmērā sedz Rīgas valstspilsētas pašvaldība.


Pārvads ar pievedceļiem.
Pārvads ar pievedceļiem.

Atzarojums, kas savieno Deglava tiltu un Austrumu maģistrāli.
Atzarojums, kas savieno Deglava tiltu un Austrumu maģistrāli.

Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Lietuvas pasts investēs 4 miljonus eiro pakomātu tīklā Latvijā un Igaunijā

Lietuvas valsts pasta pakalpojumu kompānija "Lietuvos paštas" plāno investēt vairāk nekā četrus miljonus eiro pakomātu tīklā "LP Express" Latvijā un Igaunijā.

Ekonomika Latvijā faktiskā bezdarba līmenis augusta beigās saglabājās 6,5% (+INFOGRAFIKA)

Latvijā faktiskā bezdarba līmenis šogad augusta beigās bija 6,5%, kas ir tikpat, cik mēnesi iepriekš, bet par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā gadu iepriekš.

Ekonomika Izsolē pārdos bijušo LU Fizikas un matemātikas fakultātes kompleksu

Latvijas Universitāte (LU) šī gada oktobrī plāno izsludināt izsoli par bijušo Fizikas un matemātikas fakultātes kompleksu, kurā ietilpst vairākas ēkas, tajā skaitā studentu dienesta viesnīca un fakultātes ēka.

Ekonomika Par kavējumiem vidējā ātruma kontroles sistēmas ieviešanā - sods

"Latvijas valsts ceļi" (LVC) līdz šim piemērojusi 17 246 eiro līgumsodu pilnsabiedrībai "Fima Group" par kavējumiem vidējā ātruma kontroles sistēmas ieviešanā, aģentūrai LETA pavēstīja LVC pārstāvji.

Lasiet arī