• Saiva,
  • Saivis,
  • Santis,
  • Sentis,
  • Tija
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Brīvo darbavietu skaits otrajā ceturksnī Latvijā samazinājies par 4,4%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 14:21, 15.09.2023


Latvijā šogad otrajā ceturksnī bija vidēji 25 300 brīvu darbavietu, kas ir par 1200 jeb 4,4% mazāk nekā 2022.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.Tostarp privātajā sektorā bija 14 300 brīvu darbavietu, kas ir par 1800 jeb 10,9% mazāk nekā 2022.gada otrajā ceturksnī, bet sabiedriskajā sektorā - 10 900 brīvu darbavietu, kas ir pieaugums par 600 jeb 5,7%.

No visām Latvijā pieejamajām darbavietām (aizņemtajām un brīvajām kopā) 2,7% bija brīvas, no tām sabiedriskajā sektorā - 3,7%, bet privātajā - 2,3%.

Statistikas pārvaldē arī informē, ka vidējais aizņemto darbavietu skaits 2023.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2022.gada otro ceturksni, samazinājās par 1100 jeb 0,1%. Privātajā sektorā aizņemto darbavietu skaits samazinājās par 3700 jeb 0,6%, bet sabiedriskajā sektorā palielinājās par 2600 jeb 0,9%.

Augstākais brīvo darbavietu īpatsvars bija speciālistu profesiju pamatgrupā - 4,3%, kvalificētu lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības darbinieku pamatgrupā - 3,6%, kvalificētu strādnieku un amatnieku pamatgrupā - 3,5% un vienkāršo profesiju pamatgrupā - 3,3%.

No nozarēm augstākais brīvo darbavietu īpatsvars bija valsts pārvaldē - 8,2%, administratīvo un apkalpojošo dienestu darbībā - 4,2%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē, būvniecībā, transporta un uzglabāšanas nozarē - katrā 2,9%, informācijas un komunikācijas nozarē - 2,8%, kā arī apstrādes rūpniecībā - 2,7%.

Reģionos 2023.gada otrajā ceturksnī augstākais brīvo darbavietu īpatsvars bija Rīgā - 3,7% jeb 18 300, savukārt zemākais - Latgalē un Vidzemē, proti, attiecīgi 1,3% jeb 900 un 1,1% jeb 600. Pierīgā brīvi bija 2,2% jeb 3300 darbavietu, Kurzemē - 1,5% jeb 1200, bet Zemgalē - 1,5% jeb 1000.

No trijām Baltijas valstīm augstākais brīvo darbavietu īpatsvars bija Latvijā - 2,7%, kamēr Lietuvā šis rādītājs bija 2%, bet Igaunijā - 1,8%.

2023.gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar 2022.gada attiecīgo periodu, brīvo darbavietu skaits Igaunijā un Latvijā samazinājās - attiecīgi par 16,9% un 4,4%, bet Lietuvā - palielinājās par 4,7%.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Nodokļu darba grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas

Nodokļu politikas pilnveidošanas koordinēšanas grupa apturējusi darbu pie nodokļu sistēmas pilnveidošanas, piektdien intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Andris Bite.

Ekonomika Iecavā saules ganībās jau ir 100 aitas (+VIDEO)

Tas varētu būt viens no risinājumiem, kā veiksmīgi apsaimniekot un izmantot apbūvēto teritoriju.

Ekonomika Ministrs brīdina: valdībai var nākties meklēt ietaupījumus miljoniem eiro apmērā

Līdz augustam kopā ar politiskajiem un sociālajiem partneriem plānots izstrādāt un vienoties par rīcības plānu, ko darīt ar nākamā gada budžetu.

Ekonomika Saules paneļu saražotās elektroenerģijas daudzums maijā pieaudzis trīs reizes

Latvijā saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības daudzums šogad maijā pārsniedza 60 gigavatstundu (GWh), kas ir trīs reizes vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn, informēja Latvijas elektroenerģijas sadales sistēmas operatora AS "Sadales tīkls" pārstāvji.

Lasiet arī

Ekonomika Deputātu ieskatā latvieši jāsargā no diskriminācijas darba tirgū

Atsevišķu deputātu ieskatā tiesībsargs nepietiekami rīkojas latviešu aizsargāšanai no lingvistiskās diskriminācijas darba tirgū, šāds redzējums šodien izskanēja debatēs parlamentā par tiesībsarga Jura Jansona ziņojumu par 2023.gadu.

Ekonomika Eksperts: Latvijas ekonomikā šogad ir gaidāma mērena izaugsme (+VIDEO)

Tomēr pastāv risks šogad neizmantot vairāk nekā 500 miljonus eiro ES fondu investīciju.

Sabiedrība Latvijā darbu dabūt joprojām ir grūtāk nekā Lietuvā un Igaunijā (+VIDEO)

Līdz ar Ukrainas kara bēgļu ienākošās plūsmas samazināšanos, arī šis plūsmas pozitīvais efekts uz darbaspēka piedāvājuma dinamiku pakāpeniski izsīkst.

Sabiedrība Aptauja: darba tirgus Latvijā ir ļoti nepievilcīgs (+VIDEO)

Tikai 1% respondentu norādījis, ka būtu gatavs mainīt profesiju, lai dotos strādāt uz ārzemem.