• Akvelīna,
  • Ernestīne,
  • Ingmārs
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Latvijas Banka vēlas Rīgu pārvērst par FinTech centru (+VIDEO)

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
VS.LV 17:55, 04.08.2023


Konkursam aicināti pieteikties biznesa sākotnējās attīstības fāzē esošie uzņēmumi, kuri darbojas maksājumu nodrošināšanas, kriptoaktīvu, kolektīvās finansēšanas, aizdevumu, regulatīvo tehnoloģiju u.c. jomās.


FinTech ir joma, kas krasi maina gan mūsu sabiedrisko, gan biznesa dzīvi.

Šis virziens finanšu sektorā piedzīvo strauju attīstību pēdējā desmitgadē, un to attiecina uz jaunajiem procesiem, pakalpojumu veidiem - arī lietotnēm - un biznesa modeļiem.

Šā gada 10. oktobrī Rīgā notiks otrais Latvijas FinTech forums, kas pulcēs Latvijas un Eiropas valstu finanšu tehnoloģiju uzņēmumu vadītājus, finanšu un tehnoloģiju profesionāļus, investorus un amatpersonas. Uz foruma galvenās skatuves eksperti diskutēs par aktuālām FinTech tēmām, bet līdztekus norisināsies šāgada foruma jaunums – FinTech uzņēmumu konkurss Fintech Factor.

Forumu rīko Latvijas Banka sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA).Lai veicinātu FinTech uzņēmumu attīstību un inovācijas finanšu sektorā, Latvijas Banka nodrošina dažādus atbalsta mehānismus, t. sk. konsultācijas Inovāciju centrā un iespēju testēt inovatīvus produktus Regulatīvajā smilškastē, raitu un saprotamu licencēšanas procesu un izglītojošus pasākumus. Papildus tam šoruden aicinām FinTech uzņēmumus izmantot īpašu iespēju – konkursā Fintech Factor prezentēt savu biznesa ideju ekspertu žūrijai un saņemt tūlītējas konsultācijas, kas palīdzēs biznesa izaugsmē," norāda Latvijas Bankas prezidenta vietniece Santa Purgaile.

Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 25. septembrim, aizpildot pieteikuma anketu tīmekļvietnē.Desmit spēcīgākie pretendenti saņems uzaicinājumu piedalīties Fintech Factor konkursā 10. oktobrī. Konkursa dienā katra uzņēmuma pārstāvjiem būs individuāla tikšanās ar konkursa žūriju, kuras laikā uzņēmumam būs jāprezentē sava biznesa ideja, bet žūrija to novērtēs un sniegs padomus biznesa idejas tālākai attīstībai. Divu spēcīgāko biznesa ideju autori tiks virzīti uz konkursa finālu, proti, tiem būs iespēja tās pašas dienas pēcpusdienā prezentēt savu biznesa ideju uz FinTech foruma lielās skatuves un cīnīties par iespēju saņemt investora nodrošinātu balvu – ieguldījumu uzņēmuma kapitālā.

Konkursam pieteikties aicināti gan Latvijā, gan citās Baltijas un Eiropas valstīs reģistrēti uzņēmumi.

Konkursa žūrijā strādās FinTech jomā pieredzējuši eksperti, t. sk. Latvijas Bankas Finanšu tehnoloģiju uzraudzības pārvaldes vadītāja Marine Krasovska un investors un konkursa galvenās balvas nodrošinātājs, Payall Payment Systems, Inc. prezidents Gerijs Palmers (Gary Palmer).

Visiem konkursa dalībniekiem dienu pirms konkursa būs iespēja piedalīties mācībās par to, kā veiksmīgi prezentēt savu biznesa ideju un piesaistīt investoru uzmanību.

"FinTech nozare veido aptuveni ceturtdaļu no Latvijas jaunuzņēmumu kopskaita, sniedzot būtisku ieguldījumu Latvijas tautsaimniecības attīstībā. Lielākā daļa Latvijas FinTech uzņēmumu specializējas tādās pieprasītās jomās kā maksājumu nodrošināšana, datu un IT risinājumi, pūļa finansējums, kā arī blokķēdes tehnoloģijas. Sešu gadu laikā nozares uzņēmumi tiešajās investīcijās piesaistījuši vairāk nekā 400 miljonus eiro. FinTech forums tiek organizēts ar mērķi radīt platformu, kurā nozares pārstāvji var pārrunāt jomas aktualitātes ne tikai Latvijas, bet arī pasaules kontekstā. Šādas tīklošanās platformas sniedz daudz jaunu ideju un attīstības iespēju, kā arī ceļ nozares starptautisko atpazīstamību," uzsver LIAA direktors Kaspars Rožkalns.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Asociācija: Pērn augusi Latvijas iedzīvotāju spēja aizņemties

Vidējās darba algas pieaugums pērn ir veicinājis Latvijas iedzīvotāju spēju aizņemties, tomēr augstās bāzes likmes un pieaugošie tēriņi daudziem likuši būt piesardzīgiem, informēja Finanšu nozares asociācijas pārstāvji, atsaucoties uz 2024.gada kreditēšanas indeksa datiem.

Ekonomika Latvijā ražotie elektriskie skrejriteņi ir pieprasīti dažādās nozarēs (+VIDEO)

“Praktiski katru nedēļu mēs sastopamies ar interesi vai kādu jaunu pielietojuma veidu".

Ekonomika Kāda ir vidējā kredīta summa jaunajam mājoklim?

Kopumā 2024.gada kreditēšanas indekss ir audzis par 5 procentpunktiem, kas ir mazāka izaugsme nekā pērn, taču vērojama pozitīva tendence - bankas spēj kreditēt un vēlas to darīt.

Ekonomika Stacija Grobiņos nodrošinās energosistēmas atdalīšanu no Krievijas (+VIDEO)

Katras sinhronā kompensatora jauda būs 100 megavoltampēri.

Lasiet arī