Neraugoties uz to, ka e-rēķinu risinājumi Latvijā pieejami jau vairākus gadus, uzņēmumi uz digitālu dokumentu apriti pāriet palēnām. Rēķinu un pavadzīmju nosūtīšanai joprojām tiek izmantoti digitāli risinājumi kā datorā sagatavoti dokumenti PDF, XLS, DOC vai JPG formātā, un nekur nav pazuduši arī uz papīra izdrukāti un aploksnē atsūtīti vai personīgi atvesti dokumenti.
90,9% no visiem aptaujātajiem uzņēmumiem atzinuši, ka rēķini pie viņiem mēdz nonākt digitālā veidā, kamēr 89% regulāri pienāk arī papīra loksnes. E-rēķinus saņēmuši un spējuši apstrādāt vien 17,2% respondentu. Vēl blāvāka situācija ir ar elektroniskiem čekiem. Tos saņem vien 9,6% uzņēmumu.
«Ieradumiem ir ļoti liels spēks un tie mainās lēni, pat ja pieturēšanās pie novecojušām metodēm kļuvusi apgrūtinoša. Rēķinu vai pavadzīmju sagatavošana un izdrukāšana uz papīra loksnes ne vien ir laikietilpīgāka, bet arī palēnina naudas apriti. Ja e-rēķins klienta grāmatvedības sistēmā nonāk dažu sekunžu laikā un nekavējoties var tikt nodots apmaksai, tad papīra dokumentu ceļš līdz maksātājam var ilgt vairākas dienas, turklāt tā dati vēl manuāli jāievada grāmatvedības sistēmā. E-rēķinu aprite noteikti ir tā jomā, kuru vērts izveidot katram uz izaugsmi vērstam uzņēmumam, lai paātrinātu naudas plūsmu un atvieglotu darbu grāmatvežiem,» uzsver «Jumis Pro» vadītājs Viesturs Slaidiņš.
Interesanti, ka mūsdienās elektroniskie rēķini tiek sūtīti ne vien e-pastā, bet arī caur citiem saziņas kanāliem. Puse respondentu atklāj, ka ik pa laikam saņem rēķinus WhatsApp lietotnē.
Aptauja tika veikta 2023. gada maijā un tajā piedalījās 209 Latvijas uzņēmumi.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Pievienojiet komentāru
Anonīmi komentāri
Atbilēt
Anonīmi komentāri