• Ariadne,
  • Eleonora
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Kuldīgas piensaimnieki prasa valdībai atbalstu

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 15:15, 22.02.2023


Kuldīgas novada piensaimnieki prasa valdībai atbalstu krīzes pārvarēšanai, informēja Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve Ilze Meirupska-Eglīte.


Ilustratīvs foto.

Saistībā ar situāciju piena nozarē, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska pirmdien, 20.februārī, uz tikšanos bija aicinājusi Kuldīgas novada piensaimniekus, lai vienotos par nepieciešamajiem valsts atbalsta pasākumiem krīzes pārvarēšanai.

Sarunā ar Kuldīgas novada domes vadību piedalījās 79 novada piensaimnieki un lauksaimnieki, kā arī Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) pārstāvis.

Nepieciešams rast instrumentus uzņēmēju atbalstam, lai Kuldīgas novada ģimenes saimniecības, kurām ir būtiska loma vides sakārtošanā un apdzīvotības veicināšanā, saglabātu savas saimniecības un ganāmpulkus, sanāksmē pauda Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inese Astaševska. Straujais piena iepirkuma cenas kritums uzņēmējiem radījis lielus zaudējumus. Paredzams, ka iepirkuma cena samazināsies arī turpmāk - ja piepildīsies sliktākās prognozes, piena ražotāji, kuri vēl pirms gada domāja par attīstību, būs spiesti savu darbību pārtraukt. Šāda tendence veicinās arī turpmāku piena ražotāju skaita samazināšanos, radot plaša mēroga un ilgtermiņa zaudējumus ne tikai novadā, bet visā nozarē kopumā, uzsvēra Astaševska.

Sanākušie novada piensaimnieki vienojās par prasībām valdībai samazināt PVN likmi piena produktiem, kompensēt starpību līdz piena iepirkuma cenai, uz laiku "iesaldēt" nodokļus un kredītprocentus, pārcelt pirmā un otrā ceturkšņa nekustamā īpašuma nodokļa maksājumus uz ceturto ceturksni, pagarināt valsts atbalstu elektroenerģijas izmaksām, palielināt akcīzes degvielas apjomu nozarei, atcelt autoceļu lietošanas nodevu piensaimniekiem (vinjeti), pagarināt termiņu Valsts vides dienesta prasībai pēc kūtsmēslu krātuvju izveides un atjaunošanas, veikt platībmaksājumu priekšapmaksu lauksaimniecības izejmateriālu iegādei, pasteidzināt ciltsdarba atbalsta izmaksas, LLKA aktīvi strādāt un veicināt mazo kooperatīvu apvienošanos un aizsargāt mazos ražotājus.

Uzklausot novada lauksaimniekus un piensaimniekus, Astaševska uzdevusi atbildīgajiem speciālistiem vērtēt iespēju par nekustamā īpašuma nodokļa maksājuma pārcelšanu uz ceturto ceturksni, nepiemērojot soda procentus, papildus vēršoties nozares asociācijās un atbildīgajās iestādēs. Tāpat sarunas dalībnieki vienojās par nepieciešamību pieprasīt valdībai realizēt konkrētus uzņēmēju atbalsta pasākumus krīzes pārvarēšanai, ar kuriem Kuldīgas novada pašvaldība vērsīsies atbildīgajās ministrijās un dienestos.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Pasts ar SM apsver trīs stratēģiskos virzienus turpmākajam pasta nodaļu tīklam

Patlaban VAS "Latvijas pasts" ar Satiksmes ministriju (SM) apsver trīs stratēģiskos virzienus, kas iezīmētu turpmāko pasta nodaļu tīklu, aģentūrai LETA skaidroja pasta pārstāvji.

Ekonomika Latvijas medijus modernizēs un digitalizēs

Valdība otrdien atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) virzītos Ministru kabineta noteikumus, kas ar 5,7 miljoniem eiro paredz sekmēt Latvijas mediju digitālo transformāciju un darbības pielāgošanu mūsdienu mediju patēriņa tendencēm digitālajā vidē.

Ekonomika PTAC visvairāk sūdzību pērn saņēmis par iegādāto preču kvalitāti

Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) pagājušajā gadā visvairāk sūdzību saņēmis par iegādāto preču kvalitāti.

Ekonomika Valsts meži tiek veiksmīgi atjaunoti, vislabāk Kurzemē (+VIDEO)

Būtiski pieaudzis mašinizēti iestādīto platību apjoms, sasniedzot 997 hektārus.

Lasiet arī