• Imgarde,
  • Irmgarde
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Samariešu apvienības labdarības projektiem pērn ziedots 1,1 miljons eiro

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 20:21, 02.02.2023

Privātpersonu un uzņēmumu ziedojumi biedrības "Latvijas Samariešu apvienība" (LSA) labdarības iniciatīvām pērn sasniedza rekordlielu apjomu jeb 1 117 742 eiro, informēja biedrības pārstāve Dagnija Kaklautiņa.


Ilustratīvs foto.

Biedrība aktīvi iesaistījās palīdzības organizēšanā ukraiņiem kopš pirmās kara dienas pagājušā gada 24.februārī. Kopējais atbalsta apmērs Ukrainai mērāms 859 400 eiro, no kuriem 302 100 eiro bija mantiskie ziedojumi - milti, graudaugu produkcija, konservi, ūdens, strāvas ģeneratori un citas lietas.

Savukārt lielākā daļa no finanšu ziedojumiem jeb 306 800 eiro tika novirzīti humāno kravu sūtījumiem. Laikā no marta līdz decembrim uz Kijivu tika nosūtītas 17 humānās kravas - vidēji divi kravas furgoni mēnesī, kopā 240 tonnas.

Vēl 85 000 eiro tika izlietoti 50 ukraiņu bēgļu ar īpašām vajadzībām un viņu tuvinieku izmitināšanai Sociālās aprūpes centrā "SenRīga". Kopumā palīdzība tika sniegta vairāk nekā 6000 ukraiņu bēgļu, izsniedzot pārtikas pakas.

Pārējiem labdarības projektiem pērn ziedojumos kopā saņemti 258 100 eiro, kas ir 2,5 reizes vairāk nekā 2021.gadā. Visvairāk jeb 244 000 eiro ziedots Pārtikas bankai "Paēdušai Latvijai", palīdzot trūkumā nonākušām Latvijas ģimenēm, kā arī senioriem un personām ar īpašām vajadzībām. Pārtikas banka ar ziedotāju atbalstu pagājušajā gadā izdalījusi vairāk nekā 400 tonnas pārtikas, sniedzot atbalstu 116 600 Latvijas iedzīvotāju. Izdalīto produktu apjomu veidoja 9025 labdarības akcijās saziedotās un par finanšu ziedojumiem sakomplektētās pārtikas pakas, kā arī no izmešanas izglābtās 315 tonnas pārtikas, ko ziedoja lielveikali un vairumtirgotāji. Šī ziedotā pārtika nodrošināja atbalstu arī zupas virtuvēm, palīdzot sagatavot 40 703 maltītes.

Pārtikas bankas "Paēdušai Latvijai" vadītāja Agita Kraukle informēja, ka atsaucība Pārtikas bankas īstenotajām labdarības aktivitātēm pagājušajā gadā bija 3,2 reizes lielāka nekā 2021.gadā. Vienlaikus viņa atzina, ka karadarbība Ukrainā radīja vilkmi palīdzēt arī mūsu pašu līdzcilvēkiem, kuri nonākuši grūtībās enerģētiskās krīzes dēļ.

2022.gadā LSA uzsāka arī vairākas jaunas labdarības iniciatīvas, tostarp sadarbības projektu ar mazumtirgotāju "Lidl Latvija", kurš pirmais Latvijā atklāja ziedošanas iespēju taromātos. Ziedotā depozīta nauda "Lidl" taromātos tiek novirzīta senioru atbalstam LSA projekta "Vecums nav vientulība" ietvaros. Kopš sadarbības uzsākšanas 15.septembrī līdz decembra beigām senioriem tika saziedoti teju 5000 eiro.


Esiet atbildīgi par komentāriem! Jūsu izteikumi nedrīkst būt pretrunā ar LR likumdošanu.
Portāls VS.LV nenes atbildību par komentāru saturu.
Lasīt visus komentārus

Atbilēt

Anonīmi komentāri

Pievienot

RekomendējamARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Rīgā palielinās degvielas cenas; Viļņā joprojām tā ir lētākā (+INFOGRAFIKA)

Pagājušajā darba nedēļā Rīgā palielinājās degvielas cenas, bet Viļņā un Tallinā degvielai novērotas nelielas cenu izmaiņas, liecina aģentūras LETA apkopotie dati Baltijas valstu galvaspilsētās.

Ekonomika Akciju cenas pasaules biržās pieaug, inflācijas tempiem palēninoties

Akciju cenas pasaules biržās piektdien pieauga pēc datu publicēšanas, kas rāda inflācijas tempu palēnināšanos eirozonā un ASV, un ziņām, ka Lielbritānijas ekonomika ir labākā stāvoklī, nekā tika uzskatīts.

Ekonomika Vairākās vietās Latvijā aprīlī un maijā paliks lētāka siltumenerģija

Siltumenerģijas tarifi aprīlī samazināsies Olainē, Pārolainē, Jaunolainē, Stūnīšu ciemā, Dobelē, Krimūnu un Tērvetes ciemā, kā arī daļā Ventspils novada un Kuldīgā, bet no 1.maija siltumenerģijas tarifs samazināsies arī Ikšķilē, informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) pārstāvji.

Ekonomika VID sācis aptuveni 150 kriminālprocesus par sankciju pārkāpumiem

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir sācis ap 150 kriminālprocesiem par pret Krieviju un Baltkrieviju noteikto sankciju pārkāpumiem, piektdien mediju pasākumā sacīja VID ģenerāldirektores vietnieks muitas jomā Muitas pārvaldes direktors Raimonds Zukuls.

Lasiet arī

Sabiedrība Augšdaugavas novadā appludināti vismaz 8 ceļu posmi un ne tikai

Augšdaugavas novadā ūdens līmenis turpina kāpt, appludināti vismaz astoņi ceļu posmi, kā arī sācis applūst vasarnīcu kooperatīvs, kurā ir dzīvojamās mājas, pastāstīja Augšdaugavas novada izpilddirektors Pēteris Dzalbe.

Izklaide Piesakies dalībai filmā! Kā pirmo reizi dziedāja Dievs, svētī Latviju (+FOTO)

Kino pilsētiņā "Cinevilla" 14.maijā tiks rekonstruēts pirmais Dziesmusvētku atklāšanas pasākums Rīgas Latviešu biedrības namā, un, lai radītu vēsturiskajiem notikumiem atbilstošu atspoguļojumu, projekta "Zeme, kas dzied" aktieru atlases aģentūra "Casting Bridge" aicina pieteikties brīvprātīgos - 250 vīriešus un 200 sievietes - dalībai masu skatos, informēja filmas veidotāju pārstāve Lāsma Goba.

Ekonomika Mājsaimniecībām atlikušas 2 nedēļas, lai izvēlētos, no kā turpmāk pirkt gāzi

Vēl tikai divas nedēļas atlikušas līdz mājsaimniecībām, kas patērē gāzi, jāizdara izvēle par savu šī resursa tirgotāju. Maijā šis segments būs pilnībā atvērts, un vairs nebūs valsts regulētā tarifa. Sagaidāms, ka sākumposmā savā starpā sacentīsies trīs uzņēmumi, bet izskan kritika valdībai par kavēšanos ar tirgus regulējuma pieņemšanu, vēsta TV3 Ziņas.

Pasaule Analīze: Izdevums Newsweek pēta, kā varētu izskatīties Putina arests

Ir pagājusi nedēļa, kopš Krievijas autoritārais līderis Vladimirs Putins tika pasludināts par starptautisku noziedznieku. Šobrīd Krievijas līderim ir bīstami apmeklēt visas 123 valstis, kuras ir Starptautiskās Krimināltiesas (SKT) dalībvalstis. Šāds paziņojums ir krietni ietekmējis Kremli, tāpēc, iespējams, aresta orderis nav vienīgais drauds Putinam. Pagātnes pieredze rāda, ka šādos gadījumos ir iespējama arī vietējās varas elites pretdarbība, kas var izdot Putinu Hāgas tiesai, lai spertu soli pretī attiecību stabilizēšanai ar Rietumiem.