• Aīda,
  • Ida,
  • Vida
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente


Laika ziņas
Facebook
Видео Video


Pagājušajā nedēļā Latvijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena pieauga par 40%

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
LETA 12:45, 24.01.2023

Pagājušajā nedēļā Latvijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena pieauga par 40%, informēja AS "Latvenergo".


Avots: LETA

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cenas pieauga visos "Nord Pool" tirdzniecības apgabalos. Latvijā nedēļas vidējā elektroenerģijas cena palielinājās par 40%, Igaunijā - par 44%, un vienoti abos tirdzniecības apgabalos tā sasniedza 115,91 eiro par megavatstundu (MWh). Lietuvā elektroenerģijas cena kāpa par 42% līdz vidēji 117,99 eiro par MWh.

"Nord Pool" sistēmas cena strauji pieauga par 54% līdz 116,32 eiro par MWh. Arī Centrāleiropā elektroenerģijas cenas pieauga - Beļģijā kāpums par 97%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, līdz vidēji 166,84 eiro par MWh, Francijā kāpums par 96% līdz 166,46 eiro par MWh, bet Vācijā aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas cena bija 147,21 eiro par MWh jeb par 101% augstāka nekā nedēļu iepriekš.

Pagājušajā nedēļā elektroenerģijas cenu pieaugumu galvenokārt veicināja vēja elektrostaciju izstrādes kritums "Nord Pool" reģionā par 29%, salīdzinot ar nedēļu iepriekš, turklāt vēsāku laikapstākļu dēļ elektroenerģijas patēriņš reģionā arī pieauga par 4% pret iepriekšējās nedēļas datiem. Baltijā cenu pieaugumu ietekmēja augstākas cenas kaimiņvalstīs, kā arī par 23% mazākas enerģijas plūsmas no Zviedrijas SE4 tirdzniecības apgabala, bet plūsmas no Somijas bija par 16% lielākas nekā nedēļu iepriekš.

"Nord Pool" reģionā elektroenerģijas patēriņš bija 9140 gigavatstundas (GWh), un izstrādes apjomi - 9980 GWh.

Kopējais elektroenerģijas patēriņš Baltijas valstīs samazinājās par 1% līdz 564 GWh. Arī Latvijā elektroenerģijas patēriņš samazinājās par 1% līdz 138 GWh. Igaunijā patērētās elektroenerģijas apjoms bija 180 GWh, kas ir par 1% mazāks nekā nedēļu iepriekš. Lietuvā patēriņš palika iepriekšējās nedēļas līmenī un bija 246 GWh.

Aizvadītajā nedēļā elektroenerģijas izstrāde Baltijas valstīs samazinājās par 1%, un kopā tika saražotas 420 GWh. Latvijā elektroenerģijas izstrādes apjoms kāpa par 12% līdz 209 GWh. Tikmēr Igaunijā elektroenerģijas izstrāde kritās par 13% līdz 114 GWh, bet Lietuvā ražošanas apjomi samazinājās par 8% līdz 97 GWh.

Lasīt visus komentārus (0)

Rekomendējam
ARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Joprojām pieaug benzīna un dīzeļdegvielas cenas

Latvijā 95.markas benzīna vidējā cena pagājušajā nedēļā pieauga par 1%, bet dīzeļdegvielas - par 1,7%, liecina Eiropas Komisijas (EK) apkopotie dati.

Ekonomika Vietējiem ražotājiem sadarbība ar veikalu tīkliem ir sarežģīta

Vietējiem ražotājiem sadarbība ar pašmāju veikalu tīkliem ir sarežģīta, secināts Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) biedru aptaujā, kurā tika izvaicāti 52 uzņēmumi un sabiedriskās organizācijas.

Ekonomika Sagatavoti priekšlikumi par Rail Baltica dzelzceļa līniju. Interesanti kādi?

Par dzelzceļa projekta "Rail Baltica" infrastruktūras pārvaldību atbildīgā Baltijas valstu ekspertu darba grupa, kuras sastāvā ir Lietuvas "LTG Infra", Latvijas SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas" un Igaunijas "Rail Baltic Estonia", ir sagatavojusi priekšlikumus topošās dzelzceļa līnijas infrastruktūras jaudas sadalei, informēja "Eiropas dzelzceļa līniju" pārstāvji.

Ekonomika Vairumtirgotāja Contiplus Riga apgrozījums pagājušajā finanšu gadā sarucis 5,2 reizes

Kokapstrādes iekārtu vairumtirgotājs SIA "Contiplus Riga" pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2021.gada 1.oktobra līdz 2022.gada 30.septembrim, strādāja ar 675 750 eiro apgrozījumu, kas ir par 5,2 reizēm mazāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš, liecina "Firmas.lv" publiskotā informācija.

Lasiet arī