• Andrejs,
  • Andrievs,
  • Andris
RUS
Meklēšana MeklēšanaRSSFacebookZiņu lente
Reklama.lv
RUS


Laika ziņas
Видео Video Reklama.lv Reklama.lv Facebook Facebook


Saeima noraida vairākas opozīcijas ieceres izmaiņām nodokļus

Teksta izmērs Aa Aa
Ekonomika
BB.LV 11:01, 29.09.2022

Saeima ceturtdien noraidīja vairāku opozīcijas deputātu iesniegto likumprojektu iekļaušanu sēdes kārtībā.


Ilustratīvs foto.

Grozījumi likumā "Par akcīzes nodokli" paredz izmaiņas nodokļu aprēķinu likmē naftas produktiem. Svinu nesaturošam benzīnam, tā aizstājējproduktiem un komponentiem deputāti rosināja noteikt likmi 359 eiro par 1000 litriem, svinu saturošam benzīnam - 444 eiro par 1000 litriem, bet dīzeļdegvielai - 264 eiro par 1000 litriem.

Izmaiņas opozīcija rosināja ieviest līdz nākamā gada beigām.

Tāpat opozīcijas parlamentārieši piedāvāja grozījumus likumā "Par nekustamā īpašuma nodokli", kas paredzētu ar nekustamā īpašuma nodokli (NĪN) neaplikt vienu fiziskās personas īpašumā esošo nekustamo īpašumu, kurā tā ir deklarējusi savu dzīvesvietu, kā arī īpašuma zemes platību pilsētās un ciemos līdz 1500 kvadrātmetriem, bet viensētās līdz diviem hektāriem, kura kopējā kadastrālā vērtība nepārsniedz 100 000 eiro.

Pašvaldību neiegūtos ieņēmumus no NĪN kompensētu valsts, norādīts likumprojektā.

Savukārt grozījumos Pievienotās vērtības nodokļa likumā deputāti piedāvāja piemērot samazinātu pievienotās vērtības nodokli (PVN) medikamentiem.

Atsevišķā likumprojektā grozījumos Pievienotās vērtības nodokļa likumā opozīcija rosināja piemērot PVN 0% apmērā koksnes kurināmajam, ja tā faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē koksnes kurināmo mājsaimniecības vajadzībām. PVN likmi 0% apmērā politiķi aicināja piemērot arī siltumenerģijas piegādei. Tāpat grozījumi paredz, ka šo preču rēķinos iedzīvotājiem piemēro PVN 0% apmērā.

Deputāti rosināja piemērot samazināto PVN likmi 5% apmērā sabiedriskās ēdināšanas iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem, kultūras iestādēm un kultūras pasākumu organizatoriem, kā arī sporta klubiem, sporta pasākumu rīkotājiem un privāto sporta pasākumu piedāvātājiem.

Samazināto 5% PVN likmi opozīcijas ieskatā vajadzētu piemērot arī zīdaiņiem paredzēto specializēto pārtikas produktu piegādēm, piemēram, pienam, tā produktiem un maisījumiem, sojas produktiem, sulām, biezeņiem un citiem zīdaiņiem paredzētiem produktiem.

Opozīcijas deputāti rosināja arī grozījumus Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā, kas paredzētu elektroenerģijas galalietotājiem - mājsaimniecībām un juridiskām personām, tai skaitā arī pašvaldību un valsts iestādēm, piemērot elektroenerģijas sistēmas pakalpojuma maksas samazinājumu, tai skaitā PVN, pilnā apmērā, kā arī nepiemērot obligātā iepirkuma un jaudas komponenti. Sistēmu operatoru negūtos ieņēmumus kompensētu no valsts budžeta līdzekļiem, norādīts likumprojektā.

Tāpat minētajā likumā politiķi piedāvāja veikt grozījumus, kas paredz līdz gada beigām izstāties no "Nord Pool" biržas un no nākamā gada sākuma noteikt fiksētu maksu 0,13 eiro par vienu elektroenerģijas kilovatstundu (kWh) bez PVN. Arī elektroenerģijai, siltumenerģijai, dabasgāzei un degvielai deputāti rosināja noteikt 5% PVN likmi.

Lasīt visus komentārus (0)

Lasiet arīARĪ KATEGORIJĀ

Ekonomika Paziņo, kad Latvijā varētu sākties "Rail Baltica" pamattrases būvniecība

Dzelzceļa "Rail Baltica" pamattrases būvniecība Latvijā varētu sākties nākamā gada otrajā pusē, otrdien intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (K).

Ekonomika Banku peļņa desmit mēnešos sasniegusi 248,4 miljonus eiro

Latvijas monetārās finanšu iestādes (MFI), galvenokārt bankas, šogad desmit mēnešos strādāja ar 248,4 miljonu eiro peļņu, kas ir par 13,8% vairāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Ekonomika Skaidros jauno valsts atbalsta programmu energoefektivitātes aizdevumiem

"Attīstības finanšu institūcija "Altum"" ("Altum") šodien vebinārā skaidros biežāk uzdotos jautājumus par jauno valsts atbalsta programmu energoefektivitātes aizdevumiem ar kapitāla atlaidi, aģentūru LETA informēja "Altum" pārstāvji.

Ekonomika Latvijā šogad saražots par 18% mazāk elektroenerģijas

Latvijā šogad desmit mēnešos saražotas 3663 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 18% mazāk nekā 2021.gada attiecīgajā periodā, liecina pārvaldes sistēmas operatora AS "Augstsprieguma tīkls" sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Lasiet arī

Sabiedrība EP uzklausīs kandidātus Eiropas Robežu apsardzes aģentūras izpilddirektora amatam
Rīga, 30.nov., LETA. Eiropas Parlamenta (EP) Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja šodien uzklausīs trīs kandidātus Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras ("Frontex") izpilddirektora amatam, aģentūru LETA iepriekš informēja EP deputāts Ivars Ijabs (AP).
Sabiedrība Melnās kafijas vakarā godinās Latvijas Neatkarības karā kritušos Kara skolas kadetus
Rīga, 30.nov., LETA. Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā ar Saeimas priekšsēdētāja Edvarda Smiltēna (AS), aizsardzības ministra Arta Pabrika (AP) un Nacionālo bruņoto spēku komandiera Leonīda Kalniņa dalību trešdien plkst.18 notiks Melnās kafijas vakars, godinot Latvijas Neatkarības karā kritušos Latvijas Kara skolas kadetus, aģentūru LETA informēja Aizsardzības ministrija.
Sabiedrība Rumbulas memoriālā pieminēs Rīgas geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienu
Rīga, 30.nov., LETA. Rumbulas memoriālā šodien plkst.12 notiks piemiņas brīdis, kas veltīts Rīgas ebreju geto ieslodzīto iznīcināšanas gadadienai, aģentūru LETA informēja Rīgas Ebreju kopienas pārstāve Gita Umanovska.